Rozhodčí : hlavní Juda,asistenti Smitka a Štěrba
Branka : D.Tesař
Žluté karty : 2:2 (Kořínek,Kovařík)
Diváků : asi 40
Sestava: Dvořák – Kovařík,Bř.Jeřábek,Málek,Mar.Pudil (65.min.Kudrnka) – Mich.Pudil,Hanuš,D.Tesař, Kořínek (75.min.Hlušička) – Trňák,Ficek.

Veledůležité derby dvou celků z předních míst tabulky mělo výrazně promluvit do postupové matematiky. Odehrálo se na těžkém,vodou nasáklém terénu za překvapivě mizivé (vzhledem k významu zápasu až nedůstojné) návštěvy. Nám se však vůbec nevydařilo. Domácí vynikali bojovností a důrazem,byli u většiny míčů dřív,a tak i když měli daleko jednodušší,ale jak bylo vidět účinnou taktiku (kopni míč za slatiňanské beky a utíkej),byli i vzhledem k povaze terénu úspěšnější. Naši se sice snažili hrát fotbal,dopředu se dostávat pomocí krátkých přihrávek či narážeček,jenže nasáklý trávník tomu vůbec nesvědčil. Zápas začal pro nás katastrofálně. Už ve 2.minutě zaváhala celá naše pravá strana,když nechala beztrestně a poměrně bez problémů projít hráče domácích,ten se snažil asi o centr,ale byla z toho nakonec nepovedená, nepříliš prudká “polostřela“ k bližší tyči,která
Dvořáka dokonale zaskočila a skončila za jeho zády v síti – 1:0. Této moment domácí hráče samozřejmě posadil na koně. Ve 14.minutě letěl jeden z mnoha překopnutých míčů za naše beky,kteří opět nedostatečně reagovali a útočník Načešic šel sám na Dvořáka. Náš gólman sice při vyběhnutí uklouzl,ale gólu na zemi za velkým vápnem přece jen zabránil. Ve 20.minutě zachytil střelu domácího levého záložníka z 25 metrů poměrně nechtěně na velkém vápně jeho spoluhráč,jenže se tím dostal do obrovské šance. Byl totiž sám před naším brankářem,ale ten chytil další jistý gól. Ve 25.minutě točená rána domácího hráče z 20 metrů trefila spojnici tyče a břevna naší brány. To jsme si oddechli,Dvořák by byl bez šance. Že nebyla doposud řeč a našich a jejich hře směrem dopředu? Není divu,skoro žádná neexistovala,naše akce končily už před velkým vápnem domácích. První příležitost
jsme měli až ve 35.minutě. A hned vyloženou. Poprvé (a na dlouhou donu naposled) se nám povedla kombinace po zemi,na konci akce se objevil zhruba na desítce sám před gólmanem Ficek,ale střelecké kopačky si tento víkend neobul – vystřelil vedle pravé tyče! A z protiútoku málem opět platilo „nedáš-dostaneš“. Po zaváhání Jeřábka byl sám před Dvořákem domácí útočník,ale podobně jako Ficek vystřelil (naštěstí pro nás) vedle brány. Jenže takové štěstí už jsme neměli ve 41.minutě. Naši ztratili míč hluboko na půlce domácích,ti podnikli rychlý kontr do naší rozhozené obrany,jejich útočník šel od středového kruhu sám na Dvořáka,obešel jen a po kličce střílel už do naší prázdné brány – 2:0. Jenže přišla poslední minuta prvního poločasu a v ní naše snížení na 2:1. Postaral se o to Michal Pudil přesným centrem z pravé strany a hlava D.Tesaře z malého vápna,která nedala šanci k vy
niknutí domácímu brankáři. Poločas tak pro nás skončil vzhledem k předváděné hře ještě lichotivě a nadějně vedením soupeře jen o gól.
Po obrátce jsme doufali,že „z kopce“ budou naši hrát lépe. Ale příliš se to nenaplnilo. V 55.minutě se krátce po sobě protivník dostal do dalších 2 šancí – poprvé zachránil Dvořák a v druhém případě domácí útočník nedal tutovku,když ze 4 metrů poslal míč vedle naší poloprázdné brány…. Teprve pak se naši přece jen zmátožili. V 65.minutě si Trňák ve vzduchu přehodil míč přes sebe,pak z otočky z 25 metrů nádherně vypálil a domácí brankář měl plné ruce práce s tím,aby míč,mířící přesně pod břevno,vyrazil. Tento krásný fotbalový moment ocenili o domácí fanoušci,sedící v blízkosti autora tohoto referátu. Jenže pohříchu to bylo z naší strany skoro všechno. Pak jsme sice ještě krátce po sobě měli výhodu dvou trestných kopů,prováděných D.Tesařem a poté Hanušem. Míč vždy letěl vzduchem přesně za obránce Načešic,ale nikdo z našich hlavičkujících hráčů v obou pří
padech nezakončil dobře – míč vždy z malého vápna minul bránu soupeře. A tak tato střední a z naší strany poměrně nadějná pasáž skončila okamžikem v 80.minutě. To v době našeho sílícího „pseudonáporu“ utekl našim bekům opět od půlky před malou chvílí vystřídavší hráč domácích (dle vyjádření domácích ještě dorostenec) a ze 35 metrů přehodil vybíhajícího Dvořáka – 3:1. Tím se zápas,který nám vůbec nevyšel,definitivně rozhodl. Závěr už se jen dohrál z povinnosti. My jsme tak utrpěli druhou jarní prohru (s Načešicemi jsme na podzim prohráli naprosto stejným výsledkem i doma) a ztráta všech bodů nám udělala velkou trhlinu v postupových plánech. Teď musíme doma proti Hornímu Jelení podstatně přidat a zabrat,aby se neopakoval scénář z Načešic. To bychom nikdo nechtěli. Snad si naši vzpomenou na vydařené domácí duely s předními celky tabulky Prosetínem,Řečany či rezervou
Holic. Přijďte je povzbudit,budeme to potřebovat.