15.09.2018 19:51

Slatiňany  -  Lázně Bohdaneč

Mladší : 4:2 (3:1)
Branky : 1. Hanuš Jakub, 9. Tezner Martin, 19. Dibelka Daniel, 58. Herzán Jonáš

Našim mladším žákům chyběla řada hráčů z kádru, a tak museli vypomoci hráči starších přípravek. Naši hráči, z nichž většina byla oproti soupeři o hlavu menší, se však soupeře nezalekli. Možná i vzhledem k fyzickým proporcím zvolila obě družstva rozdílnou taktiku. Naši se snažili hrát systémem krátkých přihrávek po zemi, naopak hosté volili systém dlouhých nákopů z obrany na své útočníky. Naši začali raketově – ještě neuplynula ani minuta na ukazateli skóre a my jsme vedli 1:0 gólem Hanuše. Soupeř byl ze začátku viditelně zaskočen a zanedlouho inkasoval podruhé, když se nadvakrát před bránou prosadil Tezner – 2:0.  Krátce poté měl soupeř výhodu pokutového kopu, ale jeho exekutor nastřelil jen tyč naší brány. Přesto se soupeři podařilo snížit na 2:1. Naštěstí naši hráči se do poločasu prosadili ještě jednou – v 19.minutě skóroval po dorážce Dibelka. A tak do kabin k poločasové přestávce jsme šli s náskokem dvou branek. Po změně stran nás protivník zatlačil na naši půlku hřiště, když věkově mladším i fyzicky drobnějším našim hráčům začaly postupně docházet (poměrně logicky) síly. Ale bojovali jsme statečně. Soupeř sice nejdřív nastřelil tyč, pak snížil ve 49.minutě na rozdíl jediného gólu a tlačil dál. Naši se však bránili statečně a pokoušeli se i o rychlé protiútoky. Ve dvou nám chybělo ke skórování trošku štěstí, ale 3 minuty před koncem jsme ho měli. Hostujícímu gólmanovi se nepovedl odkop po malé domů, míč doputoval jen k Herzánovi a ten tuto hrubku potrestal gólem na 4:2. Tím jsme definitivně stanovili skóre tohoto zápasu. Všichni hoši v našem dresu si za svůj statečný a bojovný výkon 3 body zasloužili. Po zápase se pak mohli radovat se svými příznivci z cenné výhry, která je jistě povzbudí do dalších bojů.

Třemošnice  -  Slatiňany

Mladší :  2:2 (1:2)
Branky : 22. Hanuš Jakub, 27. Hanuš Jakub

Zato mladší žáci se opět „pochlapili“ a přivezli po 3 bodech z venku z Libchav tentokrát bod z Třemošnice. Dvakrát jsme dokonce v zápase vedli (v obou případech skóroval Jakub Hanuš), ještě v poločase o gól, domácím se dvakrát podařilo vyrovnat. Protože v této věkové kategorii se penalty při remíze nekopou, rozdělila si obě družstva po bodu.

Libchavy  -  Slatiňany

Mladší :  2:3 (1:1)
Branky : 20. Tezner Martin, 41. Hanuš Jakub, 57. Herzán Jonáš

Zato naši mladší žáci se k druhému mistrovskému zápasu (na rozdíl od premiéry před týdnem) sešli prakticky skoro kompletní a byl to proti prvnímu zápasu a vysoké prohře doma s Přelovicemi zápas jako nebe a dudy. Domácí, kteří měli odehrána již 2 kola (a neztratili v nich ani bod), byli favoritem, ale náš celek je dokonale zaskočil, když podal výborný výkon. Soupeř šel sice ve 12.minutě do vedení, jenže našim se podařilo ještě do poločasu brankou Teznera vyrovnat. Po změně stran otočil skóre v náš prospěch samostatnou akcí Hanuš, ale z vedení jsme se radovali jen asi 2 minuty, když soupeři se podařilo brzy vyrovnat. Zdálo se, že zápas spěje k remízovému konci, ale naši byli proti. Tři minuty před koncem skóroval po dorážce Herzán a velmi cennou výhru už jsme udrželi. A to ještě náš střelec druhé branky Hanuš nastřelil ještě břevno a tyč! Domácí tak poprvé prohráli a na jejich úkor se zrodilo velké překvapení. Zajímavostí je, že všechny 3 naše góly vsítili hráči v loňské sezóně tolik úspěšných starších přípravek… Jen tak dál.