14.10.2018 20:30

Heřmanův Městec -  Slatiňany

Mladší : 1:4 (1:3)

Branky : 5. Müller Jakub, 13. Tezner Martin, 27. Tezner Martin, 47. Hanuš Jakub

V zápase mladších žáků, který se na rozdíl od starších normálně odehrál, byli naši mírným favoritem a svou roli také beze zbytku splnili. Již v 5.minutě jsme šli do vedení dalekonosnou střelou Jakubem Müllerem , ale domácím se zanedlouho podařilo vyrovnat. Naštěstí naše hráče tento moment nesrazil do kolen a brzy se dostali opět do vedení, když ve 13.minutě vybojoval svým důrazem Procházka míč na obráncích a po odrazu skóroval z dorážky Tezner. Tentýž hráč, Martin Tezner pak 3 minuty před poločasem pojistil naše vedení, po krásné nahrávce Hanuše mezi beky a svým druhým gólem zvýšil na 1:3 pro nás. Tímto stavem skončila také první půle. Po změně stran naši hráči udržovali vedení o dva góly. Ve 47.minutě navýšil skóre po centru Herzána nezvykle pravačkou krásně do šibenice z první Jakub Hanuš a závěr zápasu už jsme bez problémů dotáhli do vítězného konce. Touto výhrou jsme poskočili do středu tabulky krajského přeboru.

Prosetín/Holetín - Slatiňany

Mladší : 6:3 (2:1)

Branky : 10. Marek Petr, 34. Herzán Jonáš, 46. Hanuš Jakub

I v celku našich mladších žáků řádí marodka, přesto jsme dali dohromady kompletní základní sestavu, i když opět museli vypomoci hráči ročníku 2010 . Přesto se mělo jednat o zápas vyrovnaných soupeřů. Dlouho tomu také tak bylo včetně brankového stavu. Zápas v hustém dešti a zimě byl velmi bojovný, domácí hráči byli velmi důrazní (obdrželi 2 žluté a jednu červenou kartu !!!) a nakopávali míče na těžkém terénu před naši bránu, kde naši drobní hráči měli docela problémy. V prví půli da gól Petr Marek po centru Herzána, druhý dorazil po rohu Herzán sám a třetí gól dal Jakub Hanuš po samostaném průniku od půli hřiště a krásném zakončení placírkou k tyči. Ještě čtvrt hodiny před koncem to však bylo 3:3 a to jsme ještě neproměnili pokutový kop Karlíkem a několik šancí ze hry. Osvědčilo se tedy opět pravidlo "nedáš-dostaneš" . Naši poté obdrželi z protiútoku ihned gól, který je bohužel psychicky položil a v závěrečné čtvrthodině se domácí prosadili dokonce třikrát a nakonec o 3 góly vyhráli. Díky tomu nás v tabulce o bod přeskočili.

Slatiňany - Žamberk

Mladší : 2:5 (0:3)

Branky : 33. Marek Petr, 35. Hanuš Jakub

Také v zápase mladších žáků se střetly dva týmy, které měly zatím stejný počet bodů. Ale byly ve středu tabulky, protože každý už měl 10 získaných bodů. Hosté byli v první půli fotbalovější než naši. Šli už ve 2.minutě do vedení, a to je povzbudilo. Za tohoto stavu však jim sudí odpustil brankářem chycenou malou domů !!!!!!, která měla být potrestána nepřímým kopem z 5 metrů a tím i naší velkou příležitostí. Soupeř do přestávky přidal ještě dva góly (z toho jednou po dorážce vyražené penalty). Naši hráči měli v závěru první půle také dvě velké gólové šance, ale Procházka ani Marek je neproměnili. Po obrátce naši na protivníka vlétli jako uragán. Zatlačili jej na jeho půlku, aktivně atakovali rozehrávku beků a rezultovalo z toho také snížení brankového stavu. Ve 33.minutě skóroval z dost velké dálky (po chybě gólmana) Marek a za dvě minuty už to bylo jen o gól po pohotové ráně "bodlem" Hanuše. Pak se však proti nám fyzicky zdatnější soupeř opět vzpamatoval a přitlačil na pilu. Jedním gólem ze hry a jedním z trestného kopu opět navýšil své vedení opět na rozdíl tří gólů. Naši však ještě měli obrovskou příležitost snížit. 10 minut před koncem byl před bránou Žamberka faulován Tezner a sudí musel písknout penaltu. Tu však kapitán Karlík neproměnil! To se také může stát. Je spíše s podivem, že stejný hráč už jednu penaltu nedal – a to před 14ti dny v Prosetíně. Za druhou půli však naši mladší žáci zaslouží pochvalu – výsledek ve druhém poločase byl vlastně 2:2.

Přelouč - Slatiňany

Mladší : 7:2 (1:2)

Branky : 8. Müller Jakub, 13. Herzán Jonáš

Naši mladší žáci začali velmi dobře a po první půlhodině vedli 0:2 brankami Müllera z 8.minuty, který tvrdě vystřelil z dálky tak, že balón zůstal zaklíněn v šibenici přeloučské brány a Herzána ze 13.minuty, který byl rychleji u míče než domácí brankář, který bohužel po tomto souboji byl zraněn a musel odstoupit. Namísto toho, aby to se soupeřem otřáslo, tak naši hráči po 5ti minutovém ošetřování a odstoupení velmi šikovného gólmana Přelouče (mimochodem odchytal celý zápas za jejich starší žáky!!!!) vypadli absolutně z tempa. Naši trenéři po tomto momentu nasadili najednou 3 hráče ročníku 2010, kteří měli o tomto víkendu "přípravkové" volno, ale toto se nám moc nevyplatilo. Domácí se začali více hecovat a byli více důrazní, což nám dlouhodobě délá problémy i u starších ročníků. Domácím se tímto stylem hry podařilo naše hráče nepustit ani za polovinu hřiště, kam jsme se dostali pouze odkopem po přeloučských akcích. Po zmatcích v obraně jsme po rychle rozehraném autovém vhazování do poločasu inkasovali kontaktní branku, která se nakonec ukázala jako rozhodují pro další vývoj uktání.

Vyhecovaní domácí do druhé půle nastoupili ve stylu konce prvního poločasu a zápas bohužel pokračoval dle jejich not. Naši opaření gólem "do šatny" pokračovali ustrašení důraznou hrou domácích, kteří se začali stále více tlačit před naši bránu. Po naší nepřesné chaotické hře zahrávali jednu penaltu, měli přímé volné kopy z nebezpečných vzdáleností a převahu asi 6ti rohů, ze kterých hrozili nejvíce. V závěrečné čtvrthodině naši inkasovali 5 gólů (!!) a nakonec slibně rozehraný zápas vysoko prohráli. Možná i proto, že chyběl stabilní stoper Karlík a někteří naši fotbalisté hráli na pro ně nezvyklých postech. Mladší žáci Přelouče se na nás tak v tabulce bodově dotáhli.