Rozhodčí : hlavní Řehák,asistenti Lukes a Pokorný
Branka : Ficek
Žluté karty : 1:1 (Trňák)
Diváků : asi 50
Sestava : Procházka - Jeřábek,Moravec,Stejskal (59.min.Málek),O.Zdražil - J.Zdražil,Trňák,Opavský,Havel - Kořínek (64.min.Ficek),Dostál.

V předposledním zápase jsme k definitivnímu potvrzení 1.A třídy potřebovali vyhrát, abychom se nemuseli ohlížet na zápasy dalších 2 ohrožených družstev – Načešic a béčka Chocně. Bohužel první poločas nám vůbec nevyšel. Začali jsme sice vydařenou prudkou ranou Trňáka v 8.minutě z 23 metrů po narážečce od Dostála,ale gólman hostí ji vyrazil na roh. Pak však na dlouhou dobu jako když utne. V 11.minutě si fatálně nerozuměli stoper Moravec s gólmanem Procházkou a následně jsme museli být rádi,že hosté po tomto kiksu netrefili naši prázdnou bránu! Ve 13.minutě po rohovém kopu hlavičkoval úplně volný (!!) hostující kapitán Tamchyna z malého vápna do břevna. V 15.minutě přišel další nebezpečný centr do našeho vápna,naštěstí hlavička hostujícího útočníka letěla těsně nad. A gól se blížil. Obrazně i fakticky. Hned v následující,16.minutě dostal krásnou kolmici po zemi mezi naše stopery rozběhnutý Stefanov,dostal se až před Procházku a s přehledem jej prostřelil – 0:1. V té době jsme byli pod permanentním tlakem. Hosté byli téměř trvale usazeni na naší polovině hřiště,hráli rychle a měli převahu. Nám vázla kombinace, naši fotbalisté hráli křečovitě a nervózně (možná i z důvodu,že nám šlo o hodně),míče jim často odskakovaly. Bohužel v našem týmu nebyl nikdo,kdo by se nebál s míčem něco vymyslet,něco překvapivého pro obranu hostů udělat,vzít zodpovědnost na sebe a pozvednout tak náš zplihlý prapor. A tak nebylo divu,že zápas vypadal tak,jak vypadal. Po necelé půlhodině hry jsme se přece jen začali malinko herně zvedat. Ve 27.minutě mohli skórovat Moravec nebo Kořínek,kteří naskakovali na centr Opavského z trestného kopu téměř z půlky hřiště,ale oba dva naši hráči těsně na balón na malém vápna nedosáhli. Vzápětí se do šance řítil zprava J.Zdražil,jenže jeho rána z 8 metrů rozvlnila jen boční síť. Jinak jsme se už k zaznamenáníhodnému ohrožení brankáře hostů v první pětačtyřicetiminutovce nedostali,a tak do kabin jsme šli s jednobrankovým mankem.
Ve druhé půli se naše hra výrazně zvedla. Snad to nebylo tím,že hosté polevili. Přitlačili jsme je totiž na jejich polovinu hřiště,začali jsme si konečně přesněji přihrávat a hned to bylo znát. Bohužel naše snaha a umění končilo před velkým vápnem soupeře,do větší šance jsme se nedostali. Nadějně vypadala snad jen rána J.Zdražila v 53.minutě,kterou brankář hostí vykopl s vypětím všech sil v pádu nohama. Našim akcím někdy bohužel k dotažení do šance a koncovky chyběly centimetry nebo i více štěstíčka ve vápně,aby se míč ve skrumáži odrazil k našim kopačkám a ne k těm hostujícím… V 69.minutě jsme měli výhodu trestného kopu ze vzdálenosti zhruba 23 metrů. Bylo to spíš na leváka,ale na míč se rozběhl J.Zdražil,vypálil pravačkou kolem zdi a gólman hostí musel opět jeho střelecký pokus (a navíc v pádu) vykopávat u své levé tyče jen nohama! Bohužel čas pro nás plynul příliš rychle, minuty přibývaly a gól (či ještě lépe góly) stále nikde. V 83.minutě odcentroval J.Zdražil na nepokrytého Ficka,ten si na malém vápně ale špatně zpracoval míč a bylo po rýsující se šanci. A tak už se zdálo,že odejdeme ze hřiště bez bodu. Jenže přišla poslední 90.minuta a v ní akce týchž našich dvou hráčů. J.Zdražil odcentroval na malé vápno,tam Ficek v poloze ležícího střelce (a to doslova a do písmene),na zemi a ještě zády či bokem v brance víceméně akrobaticky zasáhl míč a ten prošel až ke vzdálenější tyči do sítě – 1:1! Prakticky ihned poté odpískal hlavní sudí konec utkání. Získali jsme tak bod – dá se říct,že zaslouženě. V první půli byl lepší soupeř,po změně stran zase my.
Bod má sice svou cenu,ale nic jistého ještě bohužel nemáme. Po šokující výhře Načešic ve Valech potřebujeme totiž k definitivní záchraně ještě v posledním zápase 1 bod v Chocni s místním B-týmem,který je po prohře v Moravské Třebové už prvním jistým sestupujícím z 1.A třídy. Můžeme však ještě třeba navíc k tomu věřit Moravské Třebové,že v posledním kole v Načešicích neprohraje a to by nám k udržení také stačilo. Ale raději bychom měli zapracovat v Chocni sami.