Rozhodčí : hlavní Obajdin,asistenti Čad a Kutřín
Žluté karty : 3:3 (Bř.Jeřábek,D.Tesař,Hanuš)
Diváků : asi 180
Sestava: Dvořák – Kovařík,Bř.Jeřábek (70.min.Koblasa),Málek,Martin Pudil - Michal Pudil (52.min.Kořínek),Trňák,Hanuš (90.min.R.Tesař),
D.Tesař,Kudrnka (74.min.Dostál) - Ficek.

Nesmírně důležitý duel prvních dvou týmů tabulky nabídl dramatickou podívanou,nepříliš však vhodnou pro nemocné kardiaky. Zápas,který mohl hodně napovědět o postupových ambicích obou celků (a s tím i dalších ze špice tabulky),se hrál za ideálního jarního počasí před velmi pěknou návštěvou,určitě největší v letošní mistrovské sezóně ve Slatiňanech. Přispěla k tomu i řada (z nich i část dost hlučných,ale slušně povzbuzujících) fanoušků z Horního Jelení. Naši vyrukovali na první celek tabulky s pětičlennou zálohou,ale Ficka vpředu doplňovali při našich útočných akcích střídavě i ofenzivní záložníci. Po úvodní oboustranně opatrné „oťukávací“ desetiminutovce jako první zahrozili naši. Ale prudká rána Hanuše z 25 metrů (ve 13.minutě) a hlavička Ficka (v 17.minutě) po trestném kopu D.Tesaře bránu hostí těsně minuly. To však nebyly tak vyložené šance,které přišly ješt
ě do přestávky. Ve 27.minutě vyzrál Michal Pudil na ofsajd systém hostujících beků,šel sám na brankáře. Mohl střílet,ale ještě přihrával nabíhajícímu Kudrnkovi,jenže ten ve skluzu odkrytou bránu „jelenů“ minul! Ve 36.minutě šel opět Michal Pudil z pravé strany zcela sám na brankáře Jozla,který proti němu vyběhl. Náš pravý záložník hostujícího gólmana přeloboval,jenže spolu s ním i opuštěnou bránu hostí! A hned vzápětí přišel trest. Opět se potvrdilo známé přísloví (jak je vidět,tak stále platné) „nedáš-dostaneš“. Z protiútoku totiž měli hosté výhodu trestného kopu z pravé strany. Do našeho malého vápna letěl kroucený centr,který si někdo z našich ve vzniklé skrumáži srazil do vlastní brány. Nešťastný gól,ale samozřejmě platil – 0:1. A navíc prakticky z prvního vážnějšího závaru hostí v našem vápně…. Naši nedeprimováni útočili dál. Ve 38.minutě prudce h
lavičkoval Trňák a brankář soupeře stačil míč jen reflexivně vyrazit. Odražený míč se dostal ke Kudrnkovi,který hned pohotově vypálil,ale také nedal – obranný val ve velkém vápně hostí ránu nepropustil. A tak do kabin jsme šli s jednobrankovým mankem. Ale určitě s vírou,že po přestávce náš tlak přece jenom své ovoce přinese.
I po změně stran se odehrávala podobná partie jako v první pětačtyřicetiminutovce – naši měli herní převahu a soupeř bránil jednobrankový náskok. První šanci ve druhé půli jsme zase měli my. V 53.minutě po centru Kudrnky chyběly Fickovi před gólmanem hostí na malém vápně možná jen centimetry,aby zasáhl míč a dal gól. Jenže se nepovedlo. Hned o minutu později centroval Trňák a hlavičkoval D.Tesař,ale míč letěl těsně vedle pravé tyče brány v té chvíli zkoprnělého gólmana Jelení. Už jsme si mysleli,že se snad žádná naše šance neujme a gól nedáme. A protože si to zřejmě myslel i trenér Myška,tak zariskoval. V 70.minutě vystřídal stopera Bř.Jeřábka za útočného záložníka Koblasu a od té chvíle jsme hráli prakticky jen na 3 beky. Tento tah se ukázal jako mistrný a v posledních 10 minutách se nakonec i vyplatil,když jsme dvěma góly dokonale otočili výsledek. Nejdřív se sice v šanci objev
il střídající Dostál,který šel zleva sám na brankáře soupeře,ale gólman jeho ránu vyrazil. Pak o minutu později jsme se zřejmě oprávněně zlobili na jinak dobře pískajícího hlavního rozhodčího,který neodpískal penaltu proti hostům za ruku jejich hráče ve vlastním pokutovém území,která sice byla nastřelená,ale byla daleko od těla a navíc zabránila ráně Hanuše v cestě do sítě! Náš tlak však sílil a sílil. V posledních 10 minutách to ale přece jen přišlo a naši se za neutuchající snahu a bojovnost dočkali sladké odměny ve formě otočení výsledku dvěma góly v hodině dvanácté. Nejdřív v 82.minutě Hanuš krásnou českou uličkou mezi stopery hostí vyslal na zteč svého bratrance Koblasu,jenž tak šel sám na brankáře. Svoji šanci s přehledem proměnil a vyrovnal tak na 1:1. To však ještě nebylo vše. V 87.minutě jsme měli výhodu trestného kopu z pravé strany z 25 metrů. Ránu D.Tesaře brank
ář hostí jen vyrazil,míč se dostal k Hanušovi (spolu s Málkem patřil nejen k nejlepším našim hráčům,ale i celkově na hřišti) a ten se trefil nádhernou křížnou ranou z otočky ze 13 metrů téměř do šibenice – 2:1! Co na tom,že vzápětí dostal ŽK za svlečení dresu v euforii - to mu jistě trenér odpustí. Dílo tak bylo dokonáno,byť po infarktovém závěru. Hosté se v posledních pár minutách včetně nastavení již na nic nezmohli,ač najednou začali spěchat. Nebylo jim to nic platné,naši velice cenné 3 body udrželi a s ním i výsledek,který nás opět vrátil do čela tabulky. Byť je to jen o skóre a i když máme odehráno o zápas víc než druhé Jelení. Ale to ještě do konce soutěže čekají minimálně 2 těžké zápasy (Holice B + Načešice),my máme rozlosování o něco lehčí. Zbývají nám 4 zápasy. A ještě větičku nakonec : myslím si,že jsme v duelu prvních 2 celků tabulky vyhráli naprosto zaslo
uženě – stačí si přečíst tento referát a počítat vyložené šance. A to už se nemluví o herní převaze…….. Teď jen nepodlehnout sebeuspokojení a dohrát slibně rozehranou partii až do konce.