Rozhodčí : hlavní Kutřín,asistenti Kolbaba a Felkl
Branky : Dostál,Kořínek
Žluté karty : 4:2 (Trňák,Procházka,Opavský,Sokol)
Diváků : asi 80
Sestava : Procházka – Kovařík,O.Zdražil,Jeřábek,Havel (76.min.Myška) - Dostál (69.min.Kořínek),Trňák,Opavský,J.Zdražil – Sokol (88.min.Hroch),Ficek.

Důležitost tohoto mače pro obě družstva odpovídala tomu,že hrál 11.celek tabulky s dvanáctým – před zápasem byl rozdíl mezi oběma družstvy pouhý bod. Naši navíc měli odvádět soupeři vysokou prohru 4:1 z letohradského trávníku – dosud naši nejvyšší prohru v soutěži. V první půli se hrála vyrovnaná partie,šancí sice nebylo moc,ale střídaly se před oběma brankami. Začalo to v 7.minutě,kdy Ficek před vápnem vybojoval míč na stoperovi hostí,posunul jej na J.Zdražila,ale ten v koncovce zklamal,když z 10 metrů v gólové šanci překopl bránu. Ve 13.minutě naopak Procházka po malé domů nedokonale odkopl míč přímo na hráče soupeře a následně musel ze svého repertoáru vytáhnout excelentní zákrok proti prudké pohotové ráně záložníka Letohradu z 25 metrů,mířící do šibenice! V 18.minutě nám zatrnulo po hlavičce osamoceného hráče hostí z malého vápna,která však naštěstí pro nás mířila v
edle brány. Naši byli v těchto chvílích dost nervózní,vázla nám kombinace a do šancí jsme se tím pádem nedostávali. Ale ve 22.minutě jsme mohli dát gól – to by ale ideální centr Sokola musel někdo z našich hráčů dokopnout do brány – balón tak jen prolétl podél celého malého vápna mimo nebezpečí brány hostů. Ve 31.minutě platila na naše beky rychlost hostujícího útočníka,který sprintoval za pasem před naše vápno – naštěstí Procházka zareagoval včas,když proti němu vyběhl a rýsující se gólovou šanci vyřešil odkopnutím míče daleko do pole. Minutu nato musel náš gólman likvidovat další gólovou ránu soupeřova útočníka,vyřešil to skvěle. Naši se sice v těchto chvílích zápasu snažili,jenže do koncovky se příliš nedostávali,hosté byli nebezpečnější. Ve 43.minutě jsme však mohli skórovat. Pohotová rána Sokola,který přehazoval vyběhnuvšího gólmana z dobrých 30 metrů však
skončila těsně vedle levé tyče opuštěné brány. Přesto potlesk našich fanoušků sklidila. To však bylo pohříchu vše,co obě mužstva v prvním poločase předvedla,a tak do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
Po obrátce měli naši raketový úvod. Hned ve 46.minutě prováděl Opavský trestňák od půlící čáry. Kopl míč šikovně za obranu až zhruba na úroveň desítky,kde se nedohodli stopeři soupeře s vlastním gólmanem,do souboje odvážně vlétl náš záložník Dostál a poslal míč za záda hostujícího gólmana – 1:0. Tento moment naše hráče samozřejmě povzbudil a za 2 minuty jsme měli další šanci. Jenže J.Zdražil ve výhodné pozici na malém vápně promáchl. Hosté následně ihned podnikli rychlý brejk,po kterém šli dva na jednoho,ale po ideální příhře svého spoluhráče útočník Letohradu sám před Procházkou uvnitř našeho velkého vápna,když se chystal zakončit akci,tak uklouzl a upadl! Málem se tedy potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš – díky našemu pravidelnému zavlažování trávníku se tak nestalo…. V 55.minutě naši beci zaváhali po dlouhém nákopu do vápna,na balón musel vystartoval Procházka,jenže byl u míče později než dobíhající útočník hostí a následně jej fauloval. Dostal za to ŽK a proti nám byl správně nařízen pokutový kop. Ten s jistotou proměnil nejzkušenější hráč hostí,kapitán týmu Hynek, a vyrovnal tak na 1:1. Na naše hráče pak padla deka,naopak soupeř byl pochopitelně pokropen živou vodou. V 67.minutě sklidila potlesk rána Trňáka,která byla Prudká a přesná,mířila však přímo na gólmana a ten si s ní poradil,když ji vyrazil na roh. Po něm propadl míč na osamoceného J.Zdražila,ale ten se šance asi zalekl,protože opět netrefil na malém vápně ve výhodné pozici míč. V 69.minutě uvolnil J.Zdražil přesnou příhrou střídajícího Kořínka,ten pálil z 10 metrů k bližší tyči,jenže gólman hostí míč vytěsnil na roh,byť s velikými problémy. V 82.minutě přišlo rozuzlení tohoto napínavého duelu. Kořínek se dostal s míčem do poměrně velkého úhlu až skoro k brankové čáře,gólman hostí zřejmě čekal centr či příhru dozadu,náš útočník však vystřelil k bližší tyči a nepříliš prudká střela k překvapení všech propadla do sítě – 2:1!Tato hrubá chyba brankáře stála hosty bod,pro který si asi do Slatiňan přijeli. Naopak nám přinesla zlaté 3 body a velmi důležitou výhru v našich záchranářských pracích. Díky tomu jsme soupeře i přeskočili v tabulce. Dýchá se nám o něco lépe,vyhráno však zdaleka nemáme. Měli bychom přivézt také něco z venku,odtamtud nám v letošní sezóně body chybí. Třeba se to podaří už v sobotu ve Valech.