Branky : Ficek,Opavský (oba hlavou!!!....)
Žluté karty : 0:1
Diváků : asi 100
Sestava : Procházka - O.Zdražil,Moravec,Stejskal (79.min.Jeřábek),Kovařík – J.Zdražil,Opavský,Trňák,Havel (88.min.Jandík) - Kořínek (46.min.Pour),Ficek.

Po těsné prohře na horké půdě v Dolním Újezdu jsme doma hostili suveréna tabulky,který má už téměř oběma nohama nakročeno do krajského přeboru. A u nás určitě svou kvalitu dokázal. Proti posledním zápasům nám na už tak dost velkou marodku přibyli Dostál a Sokol,a tak jsme před zápasem s lídrem měli poměrně oprávněné obavy,jak zápas dopadne….. A utkání bylo od začátku věru hodně napínavé,ale i naší zásluhou! Hned od úvodu se začalo hrát oboustranně svižně a bylo se na co koukat. V 7.minutě naši beci trestuhodně nereagovali na centr z levé strany,který letěl dost dlouhou dobu z velké vzdálenosti na naše malé vápno,tam si na míč naskočil hostující pravý záložník Souček a hlavou jej poslal za záda Procházky,který zůstal zkamenělý podobně jako naši beci – 0:1. Z šoku jsme se oklepali nečekaně brzo. Ve 13.minutě,tentokrát nešťastné pro hosty,jsme měli výhodu volného přímého kopu z levé strany. Míč centroval před bránu Opavský,hostující gólman na centr vyběhl se slovy „mám“,ale neměl,protože Ficek jej na desítce přehlavičkoval a vyrovnal na 1:1! A netrvalo dlouho (konkrétně 2 minuty) a naši výsledek dokonale otočili. V 15.minutě totiž Trňák na levé straně u postranní čáry „vymotal“ svého strážce,krásným centrem našel úplně volného Opavského a ten (stejně jako před ním Ficek) hlavou s velkým přehledem překonal hostujícího brankáře – 2:1! Už ani nepamatujeme,kdy jsme dali v mistráku gól hlavou a teď najednou dva ve dvou minutách a ještě proti suverénovi tabulky…. Naši byli v těchto chvílích v euforii a diváci natěšení. Ve 22.minutě sklidila zasloužený potlesk našich fanoušků prudká,i když mírně nepřesná rána Trňáka z 25 metrů,která ale trefila jen zadní tyčku,držící síť. Divákům se zápas musel líbit,protože stále se něco dělo. Ve 24.minutě proti nám pískl sudí dost přísný přímý volný kop zhruba ve vzdálenosti 23 metrů od brány. Proti míči se rozběhl hostující kapitán Zahálka,nádherně zakroutil míč přes zeď přímo do levé šibenice,ale Procházka si v té chvíli řekl,že gól nebude. Ze svého arzenálu vytáhl exkluzivní zákrok a tygřím skokem i za cenu možného zranění o brankovou konstrukci míč vytěsnil na roh! To byl asi jeho zákrok roku! Hosté však byli za svou neustálou aktivitu přece jen odměněni vyrovnáním brankového stavu. Ve 30.minutě se jim povedla pohledná kombinační akce,naši beci nedokázali odkopnout míč z vlastního vápna a po narážečce na úrovni penalty se prosadil placírkou umístěnou střelou k pravé tyči hostující Zahálka -. 2:2. Ve 40.minutě pak vypálil z trestného kopu z dobrých 35 metrů prudkou ránu hostující Drahoš a jeho pokus,byť nakonec s problémy.zlikvidoval náš gólman. O 2 minuty později přišla hrubka naší obrany,kdy míč prolétl mezi stopery na úplně volného útočníka hostí Schauera,ten však byl tím míčem tak překvapen a zaskočen,že nestačil adekvátně zareagovat a míč si rychleji zpracovat. Nabídnutou tutovku tak odmítl,protože jeho následný střelecký pokus mu stačili obětavě zblokovat naši vracející se beci. I toto konstatování je důkazem,že soupeř měl v závěru prvního poločasu tlak,kopal i několik rohů,ale nic z toho nebylo. Poslední příležitost první půle měli opět hosté. Ve 45.minutě přišla jejich další rychlá a přesná kombinační akce,na jejímž konci byl přetažený centr na zadní tyč,kde zakončoval jejich hráč,naštěstí tutovku mu zmařil obětavým skluzem náš stoper Stejskal,jenž vyrazil míč na rohový kop. A tak do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2.
I druhá půle začala náporem favorita. V 52.minutě šli po brejku 3 cerekvičtí hráči na jediného našeho obránce,naštěstí pro nás v koncovce selhal agilní pravý záložník Souček,který z 8 metrů vysoko překopl bránu z výhodné gólové pozice. Následně hosté nevyužili ani své některé další slibné šance,a tak naši,byť byli těchto chvílích pod téměř permanentním tlakem,drželi stále remízový stav. Do útoku jsme se dostávali pouze sporadicky,ale vzadu jsme hráli velmi zodpovědně a už prakticky bez chyb. Vepředu jsme se dostali do jediné příležitosti – v 65.minutě po brejku pálil z pravé strany J.Zdražil,gólman hostí jeho střelecký pokus jen vyrazil,ale bohužel nikdo z našich nedobíhal,aby míč dokopl do brány,a tak brankář soupeře míč napodruhé už ztlumil. Tlak hostů však v poslední čtvrthodině slábl,v takovém tempu snad nemohli vydržet celý zápas. Naši se pak už přece jen častěji dostávali na půlku soupeře,což jsme potřebovali,aby si obrana mohla na chvíli oddechnout. Závěr zápasu už jsme si poměrně v pohodě pohlídali a získali tak velmi cennou a nečekanou remízu,za kterou nám po zápase zatleskali pochopitelně i fanoušci. Jen pro zajímavost na podzim jsme remizovali i v Cerekvici a možná jako jediný tým jsme tak lídrovi v letošním mistrovském ročníku vzali 4 body! A protože rezerva Chocně prohrála ve Valech,opět jsme se jí v boji o záchranu o bod vzdálili. Tři kola před koncem tak máme na prvním nesestupovém místě náskok už 6 bodů,což je slibné. Ale vyhráno zdaleka není,protože doma hrajeme už jen jednou – za 14 dní se Starým Hradištěm. Teď jedeme na horkou půdu do Přelouče a v posledním kole zajíždíme právě do Chocně. Všichni věříme,že v té chvíli už bude rozhodnuto a že nebude poslední zápas v Chocni rozhodovat „kdo z koho“.