V - VII kolo KP mladší žáci

16.10.2017 18:05

V. kolo : Žamberk - Slatiňany

Starší : 3:5 (1:2)        Branky :  22. Pišta, 34. vlastní domácích, 49. Pišta, 56. Křivský, 59. Křivský

Mladší : 3:1 (3:1)       Branka :  29. Kyncl

V zápase starších žáků s předposledním celkem tabulky byli naši hráči favoritem. Svou roli nakonec splnili, ale dalo jim to víc práce, než asi sami před utkáním čekali. Domácí šli v 11.minutě do vedení, našim se ještě do poločasu podařilo dvěma brankami (jedna byla vlastní soupeře) výsledek otočit. Po přestávce domácí vyrovnali ve 43.minutě brankový stav. Naštěstí naši to tak nenechali a třemi góly soupeři opět odskočili. Protivník už jen v předposlední minutě snižoval na 3:5, což už ale nic nemohlo změnit na naší výhře. Stále se tak držíme v této věkové kategorii v horních patrech tabulky.

Naopak zápas našich mladších žáků měl favorita v domácím družstvu, které je zhruba ve středu tabulky. Konečný stav vyzněl o dva góly pro soupeře, když postupně vstřelil v první půli 3 góly. Za nás snížil na 3:1 v předposlední minutě prvního poločasu Kyncl. Po změně stran už žádný gól nepadl, a tak poločasový výsledek byl i stavem konečným.

VI. kolo : Slatiňany - Moravany/Dašice

Starší : 3:0 (1:0)       Branky : 25. Havel, 63. Spilka, 70. Čonka

Mladší : 1:5 (1:3)      Branka : 4. Kubal

V zápase starších žáků naši potvrdili roli favorita. Skóre však zdaleka nevyjadřuje naši jasnou převahu, spoustu šancí naši hráči neproměnili, a tak skóre je pro hosty ještě milosrdné.

Utkání mladších žáků také potvrdilo postavení obou celků v tabulce. Naši šli sice do vedení 1:0 ve 4.minutě, ale pak už do konce zápasu skórovali jen hosté. Do poločasu 3 góly otočili výsledek a po půlce přidali ještě 2 pojistky.

VII. kolo : Letohrad  -  Slatiňany

Starší : 4:5 (1:4)        Branky :  2. Čonka, 3. Spilka, 22. Spilka , 32. Havel, 54. Čonka

Mladší : 0:3 (0:1)       Branky : 6. Půlpán, 44. Kyncl, 56. Kyncl

Utkání se kvůli letohradskému zápasu reprezentace ČR „U17“ hrálo na hřišti v Dolní Dobrouči. A tato hrací plocha oběma našim žákovským kategoriím nesmírně vyhovovala. Naši starší žáci byli asi v zápase mírným favoritem a tuto roli nakonec potvrdili, i když výsledek byl nakonec těsný. Ale 3 body z venkovního hřiště jsou velmi cenné. Naši začali raketově a za 3 minuty jsme vedli 0:2. Domácí pak sice z penalty snížili, ale naši fotbalisté přidali do poločasu další 2 góly a s naším poměrně jasným vedením se šlo do kabin. Po změně stran sice domácí snížili dvěma brankami opět na rozdíl jediného gólu, ale Čonkovým druhým gólem (když utekl obraně), jsme soupeři opět odskočili. Domácí pak sice přidali ještě 1 gól, ale pak už se na spíše hokejovém výsledku nic nezměnilo.

V zápase mladších žáků vybuchla bomba. Domácí hráči byli v zápase vysokým favoritem, ale naši hráči zápas naprosto jasně vyhráli a postarali se tak asi o překvapení kola.