V.kolo DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - FK Kolín

V.kolo DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - FK Kolín 0:1 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Erlebach, asistenti Fišer a Jansa

Žluté karty : 1:3 (Koudelka)

Diváci : asi 150

Sestava:  Vostradovský, Novotný (46.Luptovský), Hauf, Hudec, Hanč, Slováček, Koudelka, Ráliš (62.Vladyka), Václavek, Rešetár, Kopecký (76.Koblasa)

Tentokráte jsme doma nastoupili proti zkušenému diviznímu celku, dirigovanému vzadu exligovým Petrem Pavlíkem. Jako první v zápase střílel náš Koudelka ve 3.minutě z 13 metrů, ale gólman hostů jeho ránu chytil. V 8.minutě musel zasáhnout daleko před bránu vyběhnuvší Vostradovský – dobře míč odkopl a hosté už napodruhé (tentokrát už z dálky) nezakončili. V 9.minutě šel centr z naší levé strany na úplně volné (!!) 2 útočníky Kolína na našem malém vápně, jeden z nich však hlavičkoval z vyložené pozice nad bránu. A jak se krátce poté ukázalo, i kdyby dal gól, tak by neplatil, protože asistent na pomezí měl už při centru zvednutý praporek na znamení ofsajdu. Pak se akce střídaly na obě strany a další velkou šanci měli až ve 24.minutě hosté. Těsně před naší bránou zakončoval útočník soupeře, Vostradovský však naštěstí pro nás chytil míč vleže na brankové čáře! Uf, to nám zatrnulo. O minutu později už to bylo horší. Hosté měli výhodu volného přímého kopu z 35 (možná i víc) metrů. Proti míči se rozběhl právě zkušený exligista Pavlík a přestože bylo všem jasné, že i z této dálky bude pálit na bránu, míč (snad ani ne tak moc prudký) skončil k překvapení všech za Vostradovského zády – 0:1. A že tento laciný gól nakonec rozhodne i zápas, to v té chvíli nikdo netušil. Naši se však  nevzdali. Blízko ke gólu jsme měli ve 29.minutě. Kopecký dostal do běhu krásnou průnikovou přihrávku, běžel sám na brankáře, jenže ten mu jeho ránu z 20 metrů vyrazil. Ve 38.minutě jsme měli dokonce výhodu 3 rohových kopů krátce po sobě, ale nic z toho nebylo. Naopak ve 40.minutě přišel bleskurychlý brejk hostí od půlící čáry. Hráč Kolína doběhl s míčem u nohy až na velké vápno, odtud vypálil a Vostradovský se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil nad břevno. Takže poločas skončil těsným jednobrankovým vedením hostů.

Po změně stran začali naši daleko lépe než soupeř. Ve 49.minutě byla na konci naší pohledné kombinační akce zpětná přihrávka Luptovského na Rešetára, ten zakončoval z velkého vápna, bohužel pro nás těsně vedle pravé tyče. Škoda, brankář soupeře se na střelu jen díval. V 51.minutě se po rohovém kopu dostal míč zpět k exekutorovi Koudelkovi, jeho centr se odrazil k Hudcovi, ale ten z výhodné pozice z 10 metrů minul bránu! V 52.minutě přišel další trestňák Pavlíka, tentokrát „jen“ z 30 metrů. Jeho rána však ve vzduchu „zaplavala“ a náš gólman měl co dělat, aby bombu vyrazil. Pak zase převzal na chvíli iniciativu soupeř, ale opravdu jen na chvíli. Postupně jeho hráčům začaly docházet síly a naši fotbalisté měli závěrečnou půlhodinu jasně navrch. V 75.minutě se do dvou šancí prakticky hned po sobě dostal Slováček, jenže v obou případech výborně zasáhl gólman Kolína. V 83.minutě kopal Vladyka trestný kop ze 25 metrů. Umně zakroutil míč nad zeď, ale ten těsně minul pravou tyč. V hledišti to jen zahučelo, protože všichni už viděli míč v síti…. V 85.minutě po centru Rešetára pálil po zemi z voleje Koblasa, brankář hostí však opět zasáhl výtečně. V závěru náš tlak ještě sílil, ale hosté už tříbodovou výhru (i za cenu tvrdší hry a střídání v závěru) uhájili. Musíme však konstatovat, že naši se nemusí za svůj výkon stydět, minimálně na bod jsme měli. Se soupeřem, dlouholetým divizním účastníkem, jsme si dokázali, že se dá hrát s jakýmkoli divizním soupeřem. Ještě zlepšit koncovku a někdy i hru v obraně. Tentokrát jsme asi zaplatili dost krutou nováčkovskou daň ztrátou všech bodů.

Zápas očima trenéra Petra Myšky :

První poločas nám moc nevyšel, Kolín byl lepší na míči i v pohybu . Navíc jsme dostali gól ze standardní situace , která vznikla po naší zbytečné ztrátě . Ve druhem poločase jsme hráli o dost lépe, měli i šance. Bohužel jsme je nevyužili.