Rozhodčí : hlavní Felkl,asistenti Pagáč a Mrázek
Branky : D.Tesař (pok.kop),Michal Pudil,J.Hlušička
Žluté karty : 2:2 (Michal Pudil,Hanuš)
Diváků : 150
Sestava: Borek – Michal Pudil,Málek,Bř.Jeřábek,Kovařík – Vaculka (76.min.Kořínek),Hanuš,Trňák,Martin Pudil (79.min.Kudrnka) – D.Tesař,J.Hlušička
(71.min.Koblasa).

Veledůležité utkání třetího s prvním (hosté měli po podzimu o 2 body víc) se uskutečnilo jako jarní premiéra, protože 1.jarní kolo bylo před týdnem odloženo. K derby před velmi pěknou návštěvou nastoupila obě družstva asi v nejsilnějších možných sestavách. Terén hlavního slatiňanského hřiště nebyl sice ideální (poměrně měkký), ale vzhledem k panujícím nynějším „jarním“ klimatickým podmínkám byl připraven dobře. A navíc byl stejný pro obě družstva. Po oboustranně opatrném oťukávacím desetiminutovém úvodu zahrozili jako první naši. Konkrétně Michal Pudil,který ve 12.minutě napřáhl z 23 metrů a gólman hostí vytáhl jeho ránu pod břevno jen s největšími obtížemi. Náš pravý bek se nyní zřejmě „jen“ zastřeloval. Ve 14.minutě po chybě obrany hostí šel sám na brankáře D.Tesař,ale jeden ze stoperů hostí mu zahákl ve vápně zezadu nohu,když se náš snajpr chystal ke střele
. Penaltu za to však sudí nepískl. Ta přišla až o 3 minuty později. Vaculka obešel i brankáře,byl jím zezadu sražen a tentokrát už hlavní rozhodčí penaltu písknout musel – to viděl i slepý. Brankář hostí však měl jít za tento zákrok jednoznačně ven – arbitr se však nad ním slitoval a chybně mu udělil místo ČK jen ŽK. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem D.Tesař – 1:0. Ve 24.minutě měli domácí fandové důvod k dalšímu potlesku. Nejdříve ve vápně po naší povedené kombinační akci mohli krátce po sobě zakončovat Hlušička,Vaculka a Hanuš,nakonec se ale míč dostal k Michalovi Pudilovi a ten krásnou ranou z 25 metrů téměř do šibenice zvýšil na 2:0. Zatleskat této střele museli i fanoušci hostí,protože to byla „utěšená“ rána. Ve 29.minutě měl první vyloženou šanci soupeř. Naše jinak dobře hrající obrana nechala za svými zády na malém vápně úplně volného Karáska,ale ten na
ši bránu (o ofsajd se nejednalo) naštěstí netrefil! Pak se naši hráči na chvíli odmlčeli a hosté zahrozili párkrát ze standardních situací,zahrávaných svým nejlepším hráčem Vodvárkou, ale nic z toho nevytěžili,protože jim chybělo zakončení. Ve 36.minutě naopak na druhé straně hřiště vybojoval míč Trňák,ale pak ve vápně hostí prováhal ten nejvhodnější okamžik ke střele nebo přihrávce. Ve 41.minutě sklidila potlesk spokojených diváků výborná kombinace Hanuše s Trňákem od půlky středem hřiště,tím tito naši dva střední záložníci vypracovali vyloženou šanci pro rychlého Vaculku. Ten šel sám na brankáře,ale bránu svou střelou těsně minul. Ve 45.minutě se nám přece jen podařilo dát gól – a bylo to doslova „do šatny“. Martin Pudil uvolnil D.Tesaře,jehož střílená přihrávka z levého křídla doletěla (mírně tečována) až k J.Hlušičkovi a ten se ze 2 metrů prosadil přes své
ho strážce hlavou – 3:0. Do kabin jsme tak pochopitelně šli o dost spokojenější samozřejmě my.
Po změně stran už jsme zvolili taktiku nikam nespěchat (což bylo vzhledem k brankovému stavu logické),hrát se zabezpečenou obranou a na brejky. Možná i proto šancí na obou stranách oproti první půli ubylo. První nich jsme však měli my. V 51.minutě hlavičkoval nebezpečně J.Hlušička. Brankář hostí míč vyškrábl jen před sebe, Hlušička balón doběhl a z úhlu posílal míč do opuštěné brány. Tam na brankové čáře zasáhl jeden z beků Prosetína. Při snaze odkopnout míč z brankové čáry si však viditelně nastřelil vlastní ruku. Ale i tehdy píšťalka hlavního rozhodčího mlčela…. V 57.minutě předvedli hosté nacvičený signál z trestného kopu,který zakončoval ze vzduchu Vodvárka,ale naštěstí pro nás trefil pohotovou a prudkou ranou z velkého vápna jen břevno Borkovy svatyně. V 68.minutě nádherně vypálil bez přípravy z 30 metrů D.Tesař,přízemní rána mířila k levé tyči,ale brankář hostí s
vypětím všech sil střelu na zemi zpacifikoval! Samozřejmě i tato situace sklidila potlesk diváků,a to oboustranně. Posledním zaznamenáníhodným momentem byla naše akce v 70.minutě. Trňák vydláždil krásnou ulici pro D.Tesaře,ten hokejovým blafákem obešel i gólmana,jenže dostal se do úhlu a prázdnou bránu netrefil. Přesto už nás to tolik nemuselo mrzet,protože závěrečných 20 minut jsme odehráli s naprostým přehledem. Protivníka už naši beci do šance nepustili a tak si náš tým s přehledem dokráčel pro třígólovou výhru. Pochvalu zasluhuje za výkon v tomto zápase celý tým bez výjimky včetně střídajících hráčů. Byla to výhra kolektivu. V tabulce jsme tak Prosetín o bod přeskočili a máme s ním při případné rovnosti bodů na konci soutěže i lepší vzájemné zápasy. Proto je tato naše výhra s kvalitním soupeřem dvojnásob cenná.