Slatiňany   -   Březová n.S.           2:1 (1:0)

Rozhodčí : hlavní Gála,asistenti Mrázek a Neubauer
Branky : Dostál,Vaculka
Žluté karty : 1:0 (Málek)
Diváků : asi 60
Sestava : Borek – Málek (85.min.Kudyn),Bř.Jeřábek,Myška,Kovařík - Zdražil,Trňák (74.min.Hlušička),Kollert (46.min.Moravec),Dostál – Kořínek,Vaculka (66.min.Ficek).

Hostů přijelo na zápas pouze 10 !!! (což je v 1.A třídě poměrně rarita),a tak si už před zápasem na sebe upletli pořádný bič - celý zápas hráli v poli s oslabením jednoho muže. A navíc měli v sestavě dokonce 4 dorostence (!!). Takže to vypadalo,že po posledních našich poměrně úspěšných výsledcích by pro nás příznivý výsledek nemusel být problém. Navíc bylo ideální fotbalové počasí,a tak nic k úspěchu nemělo chybět. Jenže ukázalo se,že vize a skutečnost vždy nemusí být totožné. Ukázalo se,že „do plných“ vůbec neumíme hrát. Recept,co na takto zataženou obranu funguje,ale u nás jej nikdo nenašel. Chyběl větší pohyb,nedařily se nám přihrávky (snad vyjma těch,které šly dozadu….),o narážečkách,které zrychlí hru,už prakticky vůbec mluvit nemůžeme a tím jsme vždy hrnuli celý obranný blok hostů před sebou. Dlouhé přihrávky za obranu nám nevycházely,protože je buď zachytávali obránci soupeře nebo byly pasy příliš dlouhé a letěly až do vápna ke gólmanovi. Téměř zcela nám chyběla střelba ze střední vzdálenosti a všechny tyto atributy vlastně způsobily,že se hrála dost nezáživná partie. Přesto jsme nakonec zvítězili a historie už se na průběh zápasu ptát nebude…. Důkazem tohoto tvrzení bylo,že za téměř celou první půlhodinu se o nějaké povedenější akci vlastně vůbec nemohu zmínit. Naši sice měli logicky územní převahu,ale nic z ní nevyplynulo. Hosté se občas snažili o rychlé brejky,ale jediný jejich útočník byl ve snaze mnohokrát osamocen. A tak si s ním naše obrana (byť překvapivě někdy s problémy),poradila. První akcí,která ukázala,jak by to s naší hrou mělo vypadat,byla až ta z 28.minuty. A důkaz byl,že z ní padl gól. Rychlou přihrávku za obranu dostal na pravé straně Zdražil. Následně se zbavil svého strážce,potáhl míč až k brankové čáře a poslal prudký přízemní centr před bránu. Tam byl Dostál v souboji s bekem Březové rychlejší a důraznější a z bezprostřední blízkosti doťukl balón do sítě – 1:0. Bohužel tato akce byla prakticky jediná,která se nám v první půli povedla. Ale zaplať pánbůh za ni. Na druhé straně byly v první pětačtyřicetiminutovce nebezpečné dva momenty (paradoxně ale o jednu nebezpečnou situaci víc, než jsme si vytvořili my…). Ve 33.minutě se poprvé vyznamenal Borek,jenž musel reagovat na tečovanou přízemní ránu z trestného kopu z 25 metrů,která změnila směr a šla nakonec k jeho pravé tyči. Ale náš gólman,který v poslední době chytá výborně,míč stačil vyrazit v pádu na roh. A druhá situace,která byla ještě vyloženější a musíme říct,že gólová,se stala ve 45.minutě. Hosté vyslali uličku mezi naše stopery právě na toho jediného útočníka (svého kapitána Radu),ten šel následně sám na Borka,jenže náš gólman se mu vrhl pod nohy a vyrovnání zabránil! Do kabin k poločasové přestávce jsme tak hlavně díky němu mohli jít s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran měla hra podobný průběh,jako v poločase prvním. Naši si nedokázali poradil s obranným valem hostí a ti naopak hrozili z občasných brejků. Jeden takový se jim vydařil v 53.minutě,kdy naši beci nechali soupeře projít i vystřelit a Borek musel opět zachraňovat. Opět se mu to povedlo,byť nadvakrát. V 63.minutě nám ke druhému gólu jednoznačně svou laxností výrazně pomohl gólman hostí. Dá se říct,že nám jej doslova daroval jak na zlatém podnose. Branka to byla dost kuriózní,ale i takové ve fotbale padají. Naši poslali spíše z nouze balón hluboko z vlastní poloviny,brankář hostí na tento odkop vyběhl daleko do pole,jenže nikým neatakován míč netrefil. Vaculka, který se v tomto okamžiku už spíš vracel zpátky,na to pohotově zareagoval. Otočil se,vzal si míč a doběhl s ním bez problémů až do opuštěné brány – 2:0. Možná,že snadnější gól ještě nikdy ve své zatím nedlouhé fotbalové kariéře nedal…. A vše spělo k předpokládanému klidnému konci., Jenže vše ještě mohlo být jinak. Hosté,kterým v zápase (vlastně i před ním) prakticky již o noc nešlo,otevřeli hru ještě více a začali nám zatápět. V 81.minutě se jim povedl rychlý kontr do naší rozhozené obrany,za kterou se dostal neobsazený pravý záložník Mikolín a sám před Borkem jej prostřelil. Klouzající Ficek se sice ještě z brankové čáry snažil balón vykopnout,ale už se mu to nepovedlo – 2:1. Naši na to odpověděli v 86.minutě,kdy po rohovém kopu prudce hlavičkoval Ficek – bohužel však trefil jen břevno hostující brány! Poslední zaznamenáníhodná situace se udála v předposlední minutě zápasu. Hosté poslali dlouhý nákop za naše beky,jejich útočník se už už chystal pláchnout a jít sám na Borka,ale naštěstí jej dohonil stoper Myška a stačil mu z posledních sil odkopnout míč na roh. Jinak mohlo být zle nedobře… Nedlouho poté foukl hlavní sudí Gála,pískající s přehledem a bez problémů,naposledy v tomto utkání do píšťalky a my jsme se mohli radovat z dalších 3 bodů. To však bylo asi jediné,z čeho jsme se mohli radovat a svědčil o tom i nesmělý potlesk našich fanoušků po skončení zápasu. Výkon totiž za moc nestál. Ale v naší nynější nezáviděníhodné situaci je určitě lépe, když máme 3 body po utrápené výhře než abychom hráli pohledný fotbal a prohráli. I to se totiž ve fotbale stává. Ne vždy se podaří skloubit dobrou hru a výhru – nejsme Barcelona…..  Zase se nám však teď dýchá o něco lépe…