Žluté karty : 0:0
Diváků : asi 50
Sestava : Dubský – J.Jeřábek,Opavský,Melichar,Jandík – Koblasa (85.min.Hromádko),Sýkora,Kollert(65.min.Beneš),Kudrnka - J.Hlušička
(46.min.Nevečeřal),Sokol.

Utkaly se dva celky ze středu tabulky,které ve středu v dohrávkách venku oba zvítězily 0:7 (!!) – naši v Městci,soupeř ve Ctětíně. Takže se mohl hrát vzhledem k postavení obou týmů v tabulce bezstarostný fotbal,protože kromě prestiže v tomto derby vlastně „o nic nešlo“. Z jarní formy Chrasti a její dlouhé řady výher šel sice trochu strach,ale naši si ho nepřipustili. A dobře udělali. Domácí získali hned od úvodu zápasu mírnou územní převahu,když drželi častěji míč na kopačkách. Jenže inkasovali jsme jako první. Bylo to v 15.minutě po nevinné akci,kterou zakončoval slabou střelou (navíc tečovanou) z 23metrů hostující Málek, ale ta k překvapení všech skončila za zády Dubského – 0:1. Hosté postupně vyrovnali hru a měli i další šanci. Ve 28.minutě po dlouhém autu hlavičkoval pod břevno jejich útočník,ale Dubský balón stačil reflexivně vyrazit. Naše vyrovnání přišlo ve 40.minutě. N
ádherný 50metrový pas Opavského oslovil rozběhnutého Kudrnku,ten utekl svému strážci a poslal míč (dost z úhlu) na bránu. Hostující gólman si míč u bližší tyče jen srazil do vlastní sítě – 1:1. Poločas tak skončil smírně.
Po změně stran už se toho zajímavého událo podstatně více a padlo i víc branek. Daleko víc se toho dělo před bránou hostí. Ve 46.minutě odcentroval téměř z půlící čáry (a navíc od postranní čáry) bek J.Jeřábek a málem zaskočil povyběhnutého brankáře hostí,který se stačil jen taktak vrátit a míč zpod břevna vyškrábnout na roh. V 53.minutě vyslal pohotovou ránu ze vzduchu Sokol – bohužel šla jen do boční sítě. Ale kvalitu měla. V 59.minutě po dlouhatánském autu J.Jeřábka hlavičkoval z malého vápna střídající Nevečeřal a gólman hostí měl co dělat,aby míč na brankové čáře zpacifikoval.Jenže v 62.minutě přišel blesk z čistého nebe. Hosté se po dlouhé době dostali před naši bránu a měli výhodu rohového kopu. Po jeho rozehrání dovnitř malého vápna zůstal Dubský jako přikovaný k brankové čáře a pro ne zrovna nejvyššího hráče hostí Kadavého tak nebyl problém hlavou posla
t míč z této bezprostřední blízkosti za jeho záda – 1:2. Naštěstí našimi fotbalisty tento inkasovaný gól neotřásl a do konce zápasu ještě 3 góly dokonale otočili výsledek. V 75.minutě se Sýkora s míčem u nohy zhruba ve vzdálenosti 30 metrů pod brány zamyslel,rozhlédl a dokonalým lobem filigránsky přehodil povyběhnutého brankáře Chrasti – 2:2. Fotbalová lahůdka. Ale to nebylo zdaleka vše. Hned o minutu později dlouhý křížný pas J.Jeřábka našel rozběhnutého Kudrnku,ten si míč zpracoval,postrčil do vápna a nekompromisní ranou z 12 metrů propálil gólmana soupeře – 3:2. Soupeř toto otočení výsledku neunesl psychicky a v průběhu několika následujících minut mohl 2 jeho hráče hlavní sudí klidně vyloučit za údery loktem do našich fotbalistů – konkrétně měli dostat ČK Tejnecký a Lankaš. Sudí však dělal,že nic neviděl (anebo nechtěl vidět?). Definitivní podobu výsledku dal v 84.minutě
Beneš. Po dlouhém pasu pláchl svému strážci jak Bolt svým soupeřům a sprintoval sám na gólmana hostů. Ten mu sice první střelecký pokus vyrazil,ale proti dorážce Beneše už byl bezmocný – 2:4. Pak už bylo vše jasné a závěr se odehrál v pohodě. Naše výhra je naprosto zasloužená. Hosté toho moc nepředvedli a spíše vynikali fňukáním po našich férových zákrocích,které se „tělo na tělo“ už dávno nepískají. Roli jarního démona III.třídy tak u nás nepotvrdili