Rozhodčí : hlavní Krajčí,asistenti Juda a Vašek
Žluté karty : 1:2 (Málek,Bř.Jeřábek)
Diváků : asi 40
Sestava: Borek - Michal Pudil,Málek (75.min.Melichar),Opavský,Kudrnka – Koblasa,Trňák (31.min.Jeřábek),
Hanuš,Kořínek - D.Tesař,Ficek (69.min.Kovařík).

Určitě si všichni vzpomínáme,že na podzim jsme tohoto soupeře porazili 7:1,ale to nám do brány spadlo prakticky vše,do čeho jsme za hustého sněžení kopli. Zatímco nyní byla situace trochu jiná. Nám chyběli zraněný Vaculka a pracovní povinnosti plnící Martin Pudil,domácí rezerva,která k definitivě záchrany potřebovala bodovat,vyšperkovala svou sestavu posilami z áčka,hrajícího krajský přebor. A právě Vácha s Cachem zápas svými góly rozhodli. Naši začali špatně. Již v 7.minutě po domácím autu se oba naši stopeři trestuhodně rozestoupili,mezi nimi větších problémů a vlastně vůbec žádného odporu prošel Vácha a sám před Borkem vypálil z velkého vápna nechytatelně – míč letící po zemi se ještě otřel o pravou tyč a skončil v síti bezmocného Borka – 1:0. Naši beci si z toho však poučení nevzali,protože hned v následující minutě udělali při rozehrávce další chybu a pak už mohli jen d
ěkovat Borkovi,díky jehož výbornému zákroku domácí nezvýšili hned vzápětí na 2:0. Naši se poprvé ozvali v 10.minutě. Dlouhý pas D.Tesaře na rozběhnutého Kořínka byl milimetrově přesný,náš levý záložník se tak dostal až před gólmana domácích,jenže ten jeho střelu z velkého vápna vyrazil. Ve 23.minutě naše pravá strana úplně zapomněla bránit,na Borka šel osamocený hráč soupeře,ale náš gólman vytasil ze svého repertoáru další výtečný zákrok a gólovou ránu z 10 metrů vyrazil! Z protiútoku vysunul Hanuš Koblasu,ten přesným přízemním centrem našel na malém vápně domácími beky špatně pokrytého Ficka,ale náš útočník netrefil dobře balón a bylo po šanci. Už po půlhodině hry jsme navíc přišli ještě ke všemu o zraněného záložníka Trňáka,který musel odstoupit po faulu domácího hráče s „koňarem“ těsně nad kolenem…. Do poločasu stojí za zmínku už jen situace ze 40.mi
nuty,kdy z dobrých 30 metrů krásně pálil domácí pravý záložník,ale ránu mířící téměř přesně do pravé šibenice opět vyškrábl bezchybný Borek na roh.
Po změně stran měla hra podobný průběh. Domácí byli proti nám daleko nebezpečnější v útoku,naše aktivita vyústila jen ve velké množství rohových kopů (za celý zápas možná dvacet),které jsme však v žádný gól nepřetavili. Naopak málem skóroval soupeř - ve 49.minutě skončil trestný kop z 18 metrů na břevnu Borkovy svatyně. V 62.minutě jsme měli asi největší šanci v zápase a mohli (měli) jsme vyrovnat. D.Tesař si na hranici ofsajdu naběhl na dlouhý pas z hloubi pole,šel sám na brankáře,ale vystřelil vedle! V 67.minutě se zápas rozhodl a opět se potvrdilo staré známé,možná „ošoupané“,ale pořád platné přísloví „nedáš-dostaneš“. A gól jsme dostali opět po hrubé chybě. Stoper Málek ztratil v roli posledního nedaleko středového kruhu při kličce míč,na Borka šel úplně sám Cach a svou šanci bezpečně proměnil střelou pod naším padajícím gólmanem – 2:0. Zábleskem z naší stran
y pak už byla jen situace ze 70.minuty,kdy se míč po jednom z mnoha našich rohových kopů odrazil těsně za velké vápno k bekovi Kudrnovi,ten pohotově a přesně z voleje z 18 metrů vypálil,ale bohužel přímo do míst,kde stál připravený domácí brankář. V 72.minutě přišel rychlý kontr soupeře,po němž musel situaci opět řešit spolehlivý Borek – a provedl to na jedničku. Poslední šanci zápasu měla domácí rezerva. V předposlední minutě utkání však střídající hráč Hlinska naštěstí netrefil naši poloodkrytou bránu ze dvou kroků,a tak se brankový ukazatel již neměnil. Ale to nic nemění na tom,že jsme opět venku prohráli. Jen jsme tak potvrdili,že se nám na soupeřových hřištích moc nedaří. Co nám je platná série rohových kopů (zahrávali jsme jich daleko víc než soupeř),když z nich nic nevytěžíme a pro bránu soupeře nejsme příliš nebezpeční. A když už šanci máme,tak ji neproměníme. P
rotivníkovi naopak darujeme góly jako na zlatém podnose. A to ještě Málek mohl (i dle vyjádření delegáta po skončení zápasu) být rád,že nedostal druhou žlutou a nebyl ve druhé půli vyloučen. A tak jediným,byť mírným,kladem byla premiéra (i když „jen“ čtvrthodinová) pro mladého stopera Melichara, který za svého pobytu na hřišti nic nezkazil. Závěrem ještě jedno konstatování : po vysoké výhře rezervy Holic v Rosicích potřebujeme k jistotě 2.místa (a tím i baráže) v posledním utkání mistrovské sezóny porazit doma Sezemice. A to při jejich rapidně zlepšené jarní hře i výsledcích nemusí být zrovna lehký úkol.