Stolany    -    Slatiňany          0:2 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Heger,asistenti Zavřel a Bouz
Žluté karty : 1:2 (Hlušička na lavičce,Trňák)
Červené karty : 1:0
Diváků : jen asi 40,skoro polovina ze Slatiňan
Sestava : Borek (80.min.Opočenský) – Hroch (65.min.Málek),Jeřábek,Myška,Kovařík - Zdražil,Trňák,Opavský,Kollert (85.min.Hlušička) – Kořínek,Vaculka (89.min.Kudyn).

Začátek tohoto pro nás důležitého zápasu se na poslední chvíli (den před zápasem) přesunul na 15.00 hod. To proto, aby hráči i fanoušci stihli v televizi shlédnout nakonec pro nás neúspěšné semifinále hokejového MS Česko - Slovensko. Nevím,jaké jsou návštěvy ve Stolanech na ostatní zápasy,ale ani toto posunutí přísun většího množství diváků do ochozů nepřineslo. Naši začali výborně. Již v 5.minutě hrubě chyboval při rozehrávce stoper Stolan,míče se zmocnil Vaculka,uvolnil Trňáka,který sice sám před gólmanem šanci nedal (brankář Přibyl mu střelu vyrazil),ale dorážka Vaculky už byla přesná – 0:1. Samozřejmě,že tento gól nás povzbudil a přinesl do našich řad klid. Do poločasu jsme ještě mohli náskok navýšit,ale nejbližší šanci měli domácí. V 16.minutě jim ji však likvidoval výborným zákrokem mimořádně spolehlivý Borek v naší bráně. A pak začal doslova festival našich příležitostí. V 19.minutě to byla asi jedna z největších,která vůbec mohla být. Po dalším zaváhání obrany Stolan šel sám na exligového gólmana Přibyla Vaculka,umně jej přehodil,míč se před brankovou čarou odrazil a následně ťuknul na břevno opuštěné brány. Od něj se odrazil před Zdražila,před nímž už zívala prázdná brána – jen na brankové čáře se pohyboval poslední  bek Stolan (jak ve stolním fotbale….). Zdražil však tuto superšanci neuvěřitelně dokázal zahodit, když dokonce zakončoval z malého vápna dvakrát (!!) hned za sebou a pokaždé trefil tohoto hráče domácích!!! To se tedy jen tak nevidí…. Okolo mne sedící domácí fanoušci konstatovali,že to byl musel dát snad i slepý,ale náš záložník určitě vidí dobře. A přesto nedal!!!! Z čeho jiného už by měly padat góly? Tato tisíciprocentní šance nás na chvíli vykolejila,ale jen pokud se týká šancí. Taktovku hry jsme stále drželi pevně,domácí se k ničemu nedostávali. Naopak nás v následujících chvílích dvakrát za sebou chybně zastavil v průniku do nadějné šance zvednutý praporek asistenta sudího,když adresáti přihrávek v ofsajdu určitě nestáli. Ale hrálo se dál,naši nedeprimováni útočili dál a ve 30.minutě jsme se málem radovali podruhé. Jenže prudkou a přesnou ránu Kořínka z velkého vápna zlikvidoval dobře postavený velezkušený Přibyl,byť na brankové čáře. Chvíli předtím však právě on viditelně fauloval ve vápně při výskoku Vaculku,ale hlavní sudí si penaltu proti domácím odpískat netroufl. Další obrovskou příležitost jsme měli ve 43.minutě. Trňák filigránsky dokonalou přihrávkou mezi beky poslal do vyložené šance Vaculku,který byl ve vápně rázem sám před Přibylem. Ten však dokázal,že první ligu nechytal jen tak pro nic za nic a své umění neztratil – vyloženou šanci našeho mladičkého útočníka vychytal! Těsně před půlí jsme měli ještě jednu vynikající příležitost. Ve 44.minutě utekl po pravé straně Zdražil,vyslal před bránu přesný přízemní střílený centr,který na malém vápně zakončoval rovnou z voleje neobsazený Kořínek – jenže bránu z této výhodné pozice přestřelil. Takže kdyby to bylo po půlce 0:4 pro nás,nikdo by se asi moc nedivil. Ale do kabin jsme přesto šli s jednobrankovým náskokem. Škarohlídi však v té chvíli říkali,abychom neproměněných šancí v první půli nakonec po změně stran nelitovali… Naštěstí se jejich věštba nenaplnila. I když chvilku po obrátce to na ni i vypadalo….
Po změně stran totiž začali náporem domácí. V 51.minutě se od středového kruhu řítil sám na Borka útočník soupeře,ale náš brankář výtečně zachránil! To byl v té chvíli veledůležitý zákrok! Nápor Stolan však postupně slábl až vyšuměl úplně. Naši nemuseli nikam spěchat,hráli zodpovědně zezadu a trpělivě čekali na šanci k brejku. Jeden z nich se povedl v 70.minutě a po něm se zápas definitivně rozhodl. To už domácí hráli o desíti,protože v 64.minutě jim byl vyloučen za faul bez míče středopolař Jenka. V 70.minutě tedy poslal Kovařík dlouhý nákop dopředu. Zkušený stoper Švec (dříve m.j. i Polička) neodhadl dráhu míče a toho se zmocnil Vaculka. Pokus o hokejový blafák mu sice Přibyl zbrzdil,ale průniku našeho útočníka nezabránil,a tak ten s balónem došel skoro až do prázdné brány – 0:2! To už bylo velice nadějné. Poslední možnost ke snížení náskoku měli stolanští v 80.minutě,kdy asi 5 ran domácích v rozmezí několika sekund v krátkém sledu po obrovském závaru v našem vápně vyrazil buď výtečně chytající Borek či zblokovali obětavě naši beci. Bohužel náš gólman se při této „trmě-vrmě“ zranil a posledních 10 minut musel dochytat dorostenec Opočenský. Žádná vážnější střela už na něj ale nešla,protože naši hráči domácí k už k ničemu nepustili. Zápas jsme tak dotáhli s přehledem do vítězného konce. Tato pohádka s trojbodovým koncem byla pro nás o to sladší,protože to bylo první utkání v letošním mistrovském ročníku,ze kterého si vezeme ze hřišť soupeřů nějaký bodík. A ze Stolan to jsou hned tři! V pravý čas – výhra nám dost pomohla v záchranářských pracích. Teď ji ještě potvrdit ve zbývajících 4 kolech. Naši konkurenti v boji o záchranu (Valy,Morašice) prohráli a nám se tak cesta za záchranou 1.A třídy opět o krůček přiblížila!