Rozhodčí : Malivánek
Branky : D.Tesař 5 (!!),Martin Pudil,Hanuš
Sestava : Borek (46.min.Dvořák) – Michal Pudil,Bř.Jeřábek,Opavský (46.min.Málek),Kudrnka (46.min.Kovařík) – Dostál,Zdražil (46.min.Trňák),
Hanuš,Martin Pudil – D.Tesař,J.Hlušička (46.min.Ficek).

Protože STK Pardubického kraje odložila (až na malé výjimky) 1.jarní kolo mistrovských soutěží,narychlo jsme si sjednali na sobotu večer přátelák s účastníkem okresního přeboru na umělé trávě v Chrudimi. Zápas začal pro nás šokem. Ve 4.minutě Borek při rozehrání po malé domů nastřelil atakujícího útočníka Nasavrk a od něj se míč odrazil do naší brány – 0:1. V 7.minutě mohlo být ještě hůř,protože naší obranou prolétl bez problémů hráč soupeře,šel sám na Borka,ale ten vytáhl ze svého arzenálu výtečný zákrok a vyloženou šanci chytil. Stoprocentně tak odčinil svou chybu při prvním gólu. To byl pro naše hráče už dostatečný budíček a začala velkovýrobna našich šancí. Hned z protiútoku šel po akci Hanuše s D.Tesařem sám na brankáře Nasavrk Zdražil,ale nastřelil jen nohy gólmana… Ve 14.minutě šel pro změnu úplně sám na brankáře J.Hlušička, přehodil jej,jenže gólman se
stačil ještě vrátit a těsně před brankovou čarou míč chytil! V 15.minutě vysunul Hanuš D.Tesaře,ten prošel přes 3 hráče soupeře,dostal se až před brankáře,ale pak vystřelil neuvěřitelně vedle! O minutu později poslal Hanuš českou uličkou pro změnu do šance J.Hlušičku,který šel sám na gólmana,ale chvilku zaváhal,a tak vracející se bek Nasavrk mu stačil ještě obětavě střelu zblokovat. Ve 24.minutě se nadechl k sólu Martin Pudil,z velkého vápna tvrdě a přesně vypálil a za brankářem protivníka se konečně po několika našich neproměněných „loženkách“ poprvé rozvlnila síť – 1:1. Ve 26.minutě z pravé strany přesně odcentroval Dostál na D.Tesaře a ten z 10 metrů poslal náš tým do vedení 2:1. Ve 30.minutě našel s milimetrovou přesností Michal Pudil rozběhnutého D.Tesaře,jenž pravačkou přidal svůj druhý (a zdaleka ne poslední) gól – 3:1. Soupeř se nebezpečně ozval až ve 36.minut,ale šance byla nakonec zblokována našimi beky. Ve 39.minutě se po rohovém kopu Hanuše z levé strany dostal míč k D.Tesařovi a ten navýšil náš náskok na tříbrankový – 4:1. Tímto stavem skončil i poločas.
Po změně stran měla hra podobně jasný průběh. V 54.minutě prošel Hanuš do vápna,byl tam sražen,ale sudí jasnou penaltu nepískl. Jinak naši za tohoto jasného stavu mnohdy zbytečně chtěli dovézt míč až „do kuchyně“ místo aby stříleli,a tak skóre přes čtvrt hodiny nenarůstalo. Až v 63.minutě zachytl D.Tesař chybnou rozehrávku stopera Nasavrk a s přehledem navýšil naše vedení na 5:1. Za 2 minuty pak střílený centr Michala Pudila z pravého křídla zakončil D.Tesař akrobaticky ve skluzu z bezprostřední blízkosti a bylo to už 6:1. Naše zimní posila tak dala v tomto zápase málo vídaných 5 gólů po sobě!!! A to mohlo být ještě víc,protože v 70.minutě arbitr odpustil hostům penaltu za ruku ve vápně,akci pak ještě zakončil kdo jiný než D.Tesař a trefil pravou tyč soupeřovy brány. V 74.minutě předvedli naši v pohodě hrající fotbalisté další vynikající akci,na konci které byla ideální přihrávk
a Kovaříka na Ficka,ale ten na desítce úplně sám před gólmanem vystřelil pouze do něj. V 75.minutě prudce a velmi přesně pálil bez přípravy z 20 metrů Trňák,ale gólman Nasavrk mu ránu u své levé tyče výtečně zlikvidoval. A tak gól padl až v 80.minutě. Fickovi sice vychytal druhou vyloženou šanci brankář soupeře,ale míč se dostal ke špílmachru Hanušovi a ten jej poslal ze 12 metrů k pravé tyči – 7:1. Závěrečných 10 minut zápasu už naši naprosto zbytečně vypustili a snaživý protivník ještě stačil skóre dvěma zásahy zkorigovat. V 85.minutě šli nasavrčtí od půlky hřiště v přečíslení šest na dva (!!) a dokázali toho samozřejmě využít ke snížení na 7:2. O minutu později vyrobil hrubku jako Brno stoper Bŕ.Jeřábek,který ve vlastním vápně přihrál přímo útočníkovi soupeře a ten nabídkou nepohrdl – 7:3. Naprosto zbytečně jsme si tak udělali malou kaňku za zdařilým zápasem. Posl
ední vyloženou příležitost v utkání měl v 88.minutě Ficek. To D.Tesař pohotově vypálil,gólman soupeře míč vyrazil jen k nohám Ficka,jenže ten,ač byl ve vápně úplně sám,gól nedal. Přesto náš výkon zaslouží až na malé výjimky absolutorium. A to ještě pokud bychom proměnili další vypracované šance,skóre by muselo být dvojciferné…. Ale snad si naši hráči něco nechali na veledůležitý první jarní mistrák doma s 1.celkem tabulky Prosetínem,kdy se už na 99,9 % hrát bude.