Slatiňany B+A kombin. – Svídnice 5:7 (2:2)

Rozhodčí : Malivánek
Branky : D.Tesař 3,Melichar,Trňák
Sestava : Dvořák (46.min.Dubský) – R.Tesař,Jandík,Melichar,J.Jeřábek – Sýkora,Michal Pudil,M.Hlušička,Dvořák – J.Hlušička,D.Tesař.
V poli střídali Beneš,Nevečeřal,Trňák,Štěpánek,Koucký,Hanuš,Kudrnka,Koblasa,Málek.

V den sobotního přáteláku pro naše áčko nám jej Prachovice odřekly,a tak ještě že jsme měli na neděli domluven přátelský zápas se Svídnicí. Někteří hráči áčka si tak mohli zahrát alespoň v neděli,byť většina jen poločas. První půlku jsme začali náporem a v 5.minutě jsme šli do vedení. Po rohu J.Hlušičky propadl ve vápně míč až na Melichara a ten z 12 metrů přízemní ranou k tyči zajistil našemu týmu vedení 1:0. V 8.minutě po dlouhém autu J.Jeřábka šel sám na brankáře J.Hlušička,ale nepřekonal jej. Gól tak padl „až“ o minutu později. J.Hlušička si připsal druhou asistenci na gól – tentokrát hlavou přiťukl míč D.Tesařovi a ten si sám před Švadlenkou poradil velezkušeně – 2:0. Ve 20.minutě hostující Loučka obešel postupně 4 (!!) naše hráče,ale pak sám před Dvořákem vystřelil z 10 metrů vedle levé tyče! Ve 25.minutě se už hostům snížit podařilo. Centr z trestného ko
pu od postranní čáry do našeho vápna vybíhající Dvořák nezasáhl a Svídnice snížila na 2:1 doťuknutím míče do prázdné brány. Povzbuzený soupeř pak měl ve 32.minutě další vyloženou šanci,ale jejich hráč překopl ze 7 metrů prázdnou bránu! K vyrovnání jsme svídnickým pomohli vydatně my. Konkrétně ve 40.minutě to byl stoper Melichar,jenž přihrál ve vlastním vápně přímo na nohu soupeře,který byl úplně sám před Dvořákem a bez problémů jej překonal – 2:2. Tímto stavem skončil i poločas.
Po změně stran hromadné střídání v našem celku zapříčinilo,že než jsme se v obraně zformovali,za 10 minut jsme dostali 3 góly!! Nešťastník Dubský,aniž by si sáhl na balón,tak jej 3x lovil ze své sítě. Nejprve ve 48.minutě se hlavou trefil hostující hráč po trestném kopu – 2:3. Pak se v 52.minutě po faulu Jandíka uvnitř našeho vápna kopala penalta proti nám a hosté navýšili svoje vedení na 2:4 a v 55.minutě po nedůslednosti našich beků soupeř zvýšil dokonce na 2:5! Teprve potom se naši zvedli a bylo to znát. V 63.minutě snížil D.Tesař z trestného kopu z 23 metrů přesnou střelou přes zeď – 3:5. Stejný náš hráč pak o 2 minuty později prudkou ranou z velkého vápna zatřásl břevnem hostující brány. Pak dvakrát krátce po sobě pálil dobře Koblasa,ale v obou případech byl hostující gólman Švadlenka na místě. V 84.minutě zakončil přesnou kombinaci našich fotbalistů přesnou přízemní rano
u z 18 metrů k pravé tyči Trňák – 4:5. V 85.minutě prudce pálil z 20 metrů stoper Málek,Švadlenka jeho ránu jen vyrazil před sebe,dobíhající Koucký našel těsně před bránou D.Tesaře a ten bez problémů dovršil do prázdné brány svůj hattrick – 5:5. Ale to ještě nebylo vše. Závěr zápasu byl pořádně „bláznivý“. V 87.minutě chytil Dubský samostatný nájezd hostujícího útočníka. O chvíli později pak vyrobil hrubku Kudrnka,když podobně jako Melichar v 1.půli „namazal“ ve vlastním vápně míč přímo soupeři a ten nás za to potrestal – 5:6. V 90.minutě kličkoval od desítky směrem k malému vápnu hostů kolem 3 beků Svídnice s míčem u nohy Hanuš,až se dostal do střelecké pozice 3 metry od brány,jenže pak poslal míč vedle pravé tyče! V 91.minutě ránu Trňáka z 20 metrů gólman hostí jen vyrazil,ale dobíhající Koucký překopl z malého vápna prázdnou bránu. Vyrovnat se tedy nepodařil
o – naopak ve 2.minutě nastavení nás soupeř za tyto dvě neproměněné velešance ještě potrestal gólem na 5:7,když jeho hráč prošel naší obranou jako nůž máslem a prostřelil Dubského. V dalším našem přáteláku jsme tedy opět viděli velké množství branek,ale tentokrát byl o 2 góly lepší protivník,který nekompromisně trestal naše hrubé chyby v defenzívě. A proto nám tentokrát ani 5 vstřelených branek k výhře nestačilo.