Přátelsky : Stolany - Slatiňany B  2:2 (2:0)

Rozhodčí : Steiner

Branky : Lištván,Morávek

Sestava:  Chvojka, Zeman, Mihulka, Ráliš, Kudrnka, Marzak, Hanuš, Drahý, Lištván, Sotona, Morávek

Druhý přátelák týden před zahájením nové mistrovské sezóny sehrála v sobotu dopoledne naše rezerva na tvrdém hřišti ve Stolanech s celkem hrajícím v loňském mistrovském ročníku špici 1.B třídy. Za horka v první dvacetiminutovce bylo na obou stranách v oboustranně útočném duelu možná po 6 šancích, ale gól padl jen v 18.minutě z dalekonosné střely Polívky možná z 30 metrů, která šla po zemi a Chvojka ji asi mohl (měl) chytit – 1:0. Je však nutné na jeho obranu říct, že v dalším průběhu zápasu chytil možná 3 vyložené šance soupeře. Pak tempo hry logicky trošku zvolnilo a zdálo se, že za tohoto těsného stavu skončí i poločas. Jenže ve 45.minutě přišel rohový kop domácích, míč zaletěl až na zadní tyč a tam na malém vápně gólově hlavičkoval bez problémů úplně volný hráč domácích – 2:0.

I po přestávce se začalo oboustranně útočně. Ve 46.minutě musel Chvojka zasahovat proti vyložené šanci domácího Bakeše – udělal to výborně, ránu vyrazil a zabránil tak navýšení náskoku soupeře. V 55.minutě pálil těsně vedle Hanuš, o minutu později zase Chvojka chytil na druhé straně šanci Bakešovi. V 57.minutě zachytil Lištván chybnou rozehrávku domácí obrany, pohotově vypálil a trefil se z 23 metrů po zemi přesně k pravé tyči – 2:1. V 58.minutě vysunul Sýkora českou uličkou Morávka, ten běžel sám na brankáře, ale gólovku neproměnil. V 60.minmutě vyslal další hezkou ránu na bránu Stolan z 20 metrů Lištván, mířil pod břevno, domácí gólman však ránu s obtížemi vyrazil. O minutu později pálil prudce z 23 metrů pod břevno exslatiňanský Tesař, Chvojka však opět zasáhl výborně a bombu vyrazil. V 62.minutě vyrobili domácí beci další hrubku, když přihráli přímo na Morávka a ten se trefil placírkou z velkého vápna po zemi k pravé tyči – 2:2. Hned poté sudí laik zápas ukončil (skoro o půl hodiny dříve) - můžeme se domnívat, že třeba obě družstva byla na tom předem domluvena. Ale důvodem bylo stoprocentně vzhledem k blížícímu se poledni stále se stupňující velké horko…