Přátelsky : Slatiňany - MFK Chrudim B  8:0 (6:0)

Rozhodčí : hlavní Kvaček, asistenti Bleša a Kudyn

Branky : Václavek 3, Vácha 2, Rešetár, Koudelka (pok.kop), Slováček

Sestava : Vostradovský - Luptovský (46.min.Beneš),Hudec (46.min.Chalupník),Hauf (46.min.Málek),Hanč, Slováček (71.min.Hauf),Vladyka (71.min.Václavek),Koudelka,Rešetár (65.min.Morávek),Václavek (46.min.Vágner),Vácha (45.min.Kopecký).

Druhé přípravné utkání na novou (divizní) sezónu jsme odehráli s týmem, který s námi v loňské mistrovské sezóně v krajském přeboru dvakrát v základní hrací době remizoval. Do první šance se v 5.minutě dostal Vácha po centru Rešetára, ale dloubl míč jen do rukou gólmana. Ve 13.minutě prudce pálil z 20 metrů Hauf, ale jeho rána bez přípravy z voleje letěla doprostřed brány přímo na brankáře a ten ji zpacifikoval. Jít to trochu mimo něj, musel být gól. O minutu později se na velkém vápně krátkou kličkou uvolnil Rešetár a vypálil tvrdě pod břevno. Protože však střela šla opět doprostřed brány, brankář ji vyboxoval na roh. Po jeho rozehrání pálil z velkého vápna placírkou Slováček, jenže těsně minul pravou tyč. V 17.minutě se do další příležitosti dostal opět Slováček, ale z 10 metrů gólmana nepropálil. V 19.minutě poprvé nebezpečně zahrozil soupeř. Jeho hráči šli po našem rohovém kopu v brejku ve čtyřech na osamoceného Hanče (!!). Naštěstí pro nás od půlky za nimi pelášil dozadu Slováček a v hodině dvanácté v našem vápně dokázal míč odkopnout na roh a naši bránu tak zachránil i od případné střely! Ve 21.minutě padl první gól zápasu a stál skutečně za to. Ťukes Hanče, Rešetára a Koudelky vyústil v průnikovou přihrávku na Václavka a ten sám před gólmanem z přehledem zavěsil – 1:0. Ve 23.minutě prostrčil Slováček míč za beky, kam si naběhl Vácha a překonal gólmana. Jenže sudí nám regulérní gól neuznal pro ofsajdové postavení Václavka, který vůbec nehrál… Ve 27.minutě uvolnil Rešetár Hanče, ten krásně odcentroval na svého exholického kolegu Václavka, jenž z voleje zakončoval, ale bohužel pro nás těsně vedle. Přesto tato pohledná fotbalová akce sklidila potlesk spokojených diváků. Ve 29.minutě prolétl rohový kop Slováčka z pravé strany až na druhou tyč k osamocenému Václavkovi. Ten byl však 2 metry před prázdnou bránou tak překvapen, že míč se k němu dostal, že jej nezasáhl… Pak se však náš gólostroj rozjel naplno. Ve 31.minutě byl ve vápně hostí faulován Koudelka a sudí nařídil penaltu. Tu sám faulovaný Koudelka proměnil (i když brankář rezervy MFK si na míč sáhl) a nepotvrdil tak fotbalové nepsané pravidlo, že faulovaný hráč by pokutový kop zahrávat neměl – 2:0. Ve 34.minutě nebezpečná hlavička hostí po trestném kopu gólem neskončila, a tak ke slovu se dostali opět naši hráči. Ve 35.minutě vysunul Slováček českou uličkou Václavka a ten s přehledem zvýšil na 3:0. Ve 38.minutě si Vácha na prsou zpracoval míč, z pravé strany našel přesným centrem Rešetára, který si přiťukl míč před střed brány a z 8 metrů prostřelil gólmana – 4:0. Ve 41.minutě centr aktivního Slováčka krásnou a pohotovou rybičkou uklidil k levé tyči Vácha – 5:0. V poslední minutě prvního poločasu uvolnil Vladyka Koudelku, ten poslal zpětnou přihrávku na Váchu, který placírkou zakončil nechytatelně k pravé tyči – 6:0. Gólově bohatá první půle tak skončila naším nečekaně vysokým vedením. A co bylo ještě radostnější – hráli jsme fotbal a dávali krásné góly.

Po změně stran jsme hromadně prostřídali a ve velkém vedru pak tempo opadlo. Ke slovu se občas dostali i hosté. Poprvé po půli to bylo v 55.minutě, když prošel jejich hráč po levém křídle, ale pak z úhlu zakončil vedle levé tyče. V 58.minutě byl sám před Vostradovským útočník hostů, ale náš gólman mu zmenšil střelecký úhel a v pádu vyrazil gólovou ránu nohama. Naši se připomněli poprvé po pauze až v 63.minutě a hned z toho byl gól. Vladyka přesným dloubákem přes beky našel rozběhnutého Slováčka a ten nekompromisní bombou prostřelil brankáře – 7:0. V 79.minutě vymyšlený trestný kop před naším vápnem nezakončila přesně z 18 metrů posila z áčka MFK – L.Kopecký, když bránu minul. V 86.minutě Koudelka prostrčil míč mezi beky na Hanče, ten prošel až do vápna téměř k brankové čáře, prudce po zemi poslal míč před bránu ideální balón a Václavkovi uvnitř malého vápna tak stačilo jen nastavit nohu – 8:0.  V 88.minutě ještě Kopecký naservíroval míč na Morávka, jenže ten ze dvou metrů překopl bránu! Přesto už nám to tolik nevadilo. Vysoko jsme vyhráli po velmi dobrém výkonu – zejména v první půli.