Přátelsky : Slatiňany - Heřmanův Městec  3:1 (1:0)

Rozhodčí : Kolbaba

Branky : Slavík 2, Kopecký

Sestava : Vostradovský, Drahý (46.Benák), Chalupník, Hauf, Hanč (46.Kudrnka), Koblasa (46.Morávek), Vladyka (75.Drahý), Rešetár (75.Slavík), Sotona (46.Trňák), Slavík (46.Kopecký), Václavek (46.Vágner)

V prvním přátelském zápase před novou (premiérově divizní) sezónou jsme se po každoročně krátké letní přestávce v Prachovicích utkali na tvrdém a nepříliš rovném terénu se starým známým soupeřem z krajského přeboru. Naše sestava nebyla vzhledem k absencím (z nejrůznějších důvodů chyběli gólman Janda, Málek, Hudec, Malý, Beneš, Koudelka, Slováček, Luptovský, Vácha nebo další uvažovaná posila Lištván) zdaleka optimální. Hemžilo se to v ní v první půli i po přestávce hráči širšího kádru, ale aspoň se poprvé ve slatiňanském dresu představily dvě posily – gólman Vostradovský (MFK Chrudim) a útočník Václavek (Holice). A nutno říct, že ani jeden z těchto fotbalistů nezklamal. Ten první se vyznamenal hned v 1.minutě, když zlikvidoval vyloženou šanci soupeře. Z protiútoku běžel naopak na druhé straně sám na brankáře Slavík, ale vystřelil vedle. V 6.minutě se protivníkovi podařil rychlý kontr, po kterém nastřelil heřmanoměstecký útočník z vyložené šance pravou tyč Vostradovského svatyně. Ve 14.minutě se naopak podařila pěkná kombinace našim hráčům a skončila přesnou střelou Slavíka z velkého vápna – 1:0. V 19.minutě se do velké příležitosti dostal Hanč, ale sám před Žďánským trefil z 8 metrů jen do něj. Z protiútoku hlavičkoval volný Salfický, jenže Vostradovský jeho gólovou hlavičku reflexivně vykopl nohou. Ve 27.minutě našla narážečka Rešetára, avšak ten sám před brankářem vystřelil z 10 metrů vedle brány! To bylo v první půli vše – další šanci už si ani jeden tým nevytvořil.

Po obrátce začal lépe protivník. Ve 47.minutě naši hráči ztratili na půlce hřiště míč, soupeř vysunul Salfického a ten dloubáčkem přehodil vybíhajícího Vostradovského – 1:1. V 52.minutě pro změnu Rešetár v šanci neuspěl dokonce ani natřikrát. První dva jeho pokusy z bezprostřední blízkosti vyrazil Žďánský a třetí střelu vykopl z brankové čáry jeden z beků Heřmanova Městce… V 73.minutě se našim hráčům povedla další krásná kombinační akce. Drahý vysunul Kopeckého, ten obešel gólmana, přihrál od brankové čáry dozadu na malé vápno na Slavíka a ten už se zakončením do téměř prázdné brány neměl problém – 2:1. V 78.minutě se uvnitř velkého vápna velmi dobře uvolnil přes svého strážce Kopecký, levačkou vypálil z 12 metrů, ale bohužel pro nás těsně vedle. V 79.minutě našel dlouhý Haufův pas rozběhnutého Kopeckého, ten se dostal za obranu a prohodil vybíhajícího gólmana – 3:1. Pak už stojí za zmínku jen to, že sudí ukončil zápas o 6 minut dřív kvůli lijáku, který se spustil. Toto přátelské utkání neslo pochopitelně znaky první přípravy a možná i únavy po úvodních fyzicky namáhavých trénincích. Přesto už něco naznačilo (např. spolehlivý výkon mladíka Chalupníka na postu stopera) a účel asi splnilo.