Slatiňany B - Svídnice  1:0 (1:0)

Rozhodčí : Jeřábek

Branka : M.Slavík

Sestava:  Dorazil, Čapek, Janoušek, Zeman, Kápička, Dalecký, M.Slavík, Táborský, Stryka, Kopecký, Rulík (průběžně střídali Opavský a Farkaš).

V úvodu tohoto přátelského zápasu měli dvě pološance hosté. Ty nevyužili a pak v 5.minutě měl šanci na druhé straně Kopecký. Jenže po přesné příhře M.Slavíka pálil z velkého vápna těsně nad. Za 2 minuty po chybě hostů v rozehrávce byl úplně sám ve vápně Rulík, ale poté, co si srovnal míč, trefil jen vracejícího se beka Svídnice. V ještě větší šanci byl Rulík o minutu později, ale střelu z 5 metrů mu gólman Chvojka vyrazil na tyč a míč se následně odrazil do pole místo do brány. Po čtvrthodině hry prudce pálil z 8 metrů Kopecký po uvolnění M.Slavíkem, jenže brankář Svídnice jeho ránu reflexivně vyrazil. Ve 20.minutě šanci soupeře zmařil obětavým pádem pod nohy útočníka náš brankář Dorazil. Ještě lepší zákrok však předvedl minutu poté, kdy vyrazil ránu hostujícího hráče v další vyložené šanci. Ve 26.minutě vystihl Kápička špatnou přihrávku hostujících obránců, přihrál osamocenému Kopeckému, jenže ten z malého vápna netrefil bránu. Ve 30.minutě se Kopecký dostal do další vyložené šance po další chybné rozehrávce beků Svídnice, ale gólman hostí jeho ránu výtečně vyrazil. Balón se zpátky dostal ke Kopeckému, který přihrál osamocenému Opavskému a ten dal do prázdné brány gól. Bohužel z ofsajdu… Ve 32.minutě vyrazil pro změnu náš brankář Dorazil u pravé tyče prudce kopnutý trestňák hostů z úhlu. Ve 36.minutě se nám povedla krásná kombinační akce. Míč putoval po ose Dalecký-Kopecký-M.Slavík a celou akci zakončil posledně jmenovaný přesnou přízemní střelou k levé tyči – 1:0. Ve 38.minutě přišla další chyba v rozehrávce zadních řad Svídnice, ale Kopecký následně ani ve své další šanci nepřekonal Chvojku, který se blýskl dalším skvělým zákrokem. Ve 39.minutě se pro změnu do velké šance dostali hosté, Dorazil už byl překonán, ale z brankové čáry vykopl míč vracející se Kápička! Ve 44.minutě pro změnu Kápička nahrál před vlastním vápnem soupeři, jehož rána ze 7 metrů naštěstí letěla vysoko nad.

První čtvrthodina druhé půle žádnou šanci ani na jedné straně kupodivu nepřinesla. V 60.minutě chyboval Rulík (v druhém poločase se přesunul z útoku do obrany), ale v další šanci Svídnice opět výtečně zakročil Dorazil. V 68.minutě se před bránou hostů dostal do další šance Kopecký, ale jeho ránu po zemi vyrazil výborný Chvojka v pádu nohou. V 75.minutě byl sám před Chvojkou pro změnu Farkaš, gólman Svídnice však opět vyrazil jeho střelu na roh. Po něm zakončoval M.Slavík, ale střela byla sražena na další roh. Po jeho rozehrání byl v šanci po přihrávce Kopeckého Farkaš, avšak na úrovni desítky pořádně netrefil míč s poté ani bránu. V 78.minutě přihrál Kopecký do šance M.Slavíkovi, ale ten opět nedal. Tím byl výčet příležitostí před oběma brankami ukončen. Hráči obou stran se celý zápas potýkali s nerovným terénem, přesto si před oběma brankami vypracovali značnou řádku šancí. Zdaleka nejlepší výkony na obou stranách v tomto utkání však předvedli oba gólmani – Chvojka a Dorazil. Ti zamezili divokému skóre, které by jinak muselo být tak 8:5.