Slatiňany  - Načešice  5:4 (3:3)

Rozhodčí : Pokorný

Sestava :  Klenor (36.Dorazil), Chalupník, O.Drahý, Janoušek (36.Rulík), Kudrnka, Benák, Vladyka, Hanuš (55.Janoušek), Táborský, J.Slavík, Kopecký.

Branky :  J.Slavík 3, Kopecký 2

Po narychlo svolaném přáteláku před 10 dny proti dorostu MFK Chrudim (ve značně improvizované sestavě prohra 1:3)  se první „ostrý“ přátelský zápas před zahájením jarní mistrovské sezóny měl původně hrát ve Slatiňanech na vedlejším hřišti, ale vzhledem k terénu a nejistým klimatickým podmínkám se oba soupeři dohodli, že se odehraje na umělé trávě MFK Chrudim. Proti soupeři, hrajícímu o třídu výš, sehráli naši fotbalisté naprosto vyrovnané utkání, a to i přesto, že nám chyběla řada hráčů (Koblasa, Kápička, Málek, M.Slavík, Valda, O.Drahý, Beneš). Tento zápas jsme začali zhurta. Už ve 2.minutě vzal Kopecký míč otálejícímu stoperovi soupeře a sám před gólmanem zakončil přesně – 1:0. V 6.minutě po centru Benáka z pravé strany zakončoval z výhodné pozice opět Kopecký, ale z 10 metrů vystřelil tentokrát těsně vedle. V 8.minutě fauloval Janoušek ve vlastním vápně pronikajícího útočníka Načešic a sudí musel odpískat penaltu proti nám. Tu exekutor bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. Ve 12.minutě uvolnil Benák J.Slavíka, který si zaběhl za beky a prohodil vybíhajícího gólmana – 2:1. S góly však nebyl zdaleka konec. Ve 20.minutě po centru před naši bránu byl u míče na malém vápně dřív hostující útočník než náš brankář a bylo opět vyrovnáno – 2:2. Ve 22.minutě poslal načešický levý záložník téměř od postranní čáry před naši bránu centr, jenže ten přeletěl k překvapení všech přihlížejících všechny hráče ve vápně včetně chybujícího Klenora a míč zapadl do sítě za naším gólmanem. Soupeř tak poprvé (a také naposled) v zápase vedl – 2:3. Ve 28.minutě přiťukl před vápnem Vladyka míč J.Slavíkovi, tomu nechali beci soupeře asi 25 metrů od brány dostatek času na srovnání míče i zamíření a balón následně skončil skoro přesně ve vzdálenější šibenici – 3:3. Ve 34.minutě se nám povedla pohledná kombinace před pokutovým územím Načešic, když Hanuš patičkou přiťukl balón Benákovi, ten ihned našel Vladyku, ale náš nezkušenější hráč vypálil levačkou z 20 metrů těsně vedle levé tyče. Minutu nato se zranila naše posila v bráně Klenor (asi natažený sval?), a tak sudí hned ukončil první poločas, který se tak hrál jen 35 minut. Poločas bohatý na branky skončil tedy nerozhodně.

Druhá půle už se hrála normálně 45 minut, a i v ní bylo k vidění před oběma brankami dost zajímavého. V 50.minutě chybovala na půlce obrana Načešic a naši toho dokonale využili. 3 naši hráči postupovali na osamoceného stopera, míč potáhl po pravé straně J.Slavík, ideálně předložil před bránu Kopeckému a ten zakončoval z malého vápna prakticky už do prázdné brány – 4:3. Jenže zanedlouho bylo opět vyrovnáno. V 53.minutě přišel centr soupeře před střed naší brány a tam pohotové zakončení načešického hráče rovnou ze vzduchu znamenalo stav 4:4. Náš gólman Dorazil byl v té chvíli naprosto bez šance. Pak se asi 5 minut zdálo, že soupeř nás začne přehrávat, ale v poslední půlhodině hry bylo všechno jinak. Závěr zápasu patřil až na malé výjimky nám. V 60.minutě se po další chybě obrany Načešic po centru aktivního J.Slavíka dostal míč až k Benákovi, který si naběhl před gólmana a chtěl jen z malého vápna překonat. Brankář soupeře však reflexivně a v poslední chvíli gólu zabránil. V 62.minutě povedený trestný kop Vladyky vytáhl brankář soupeře zpod břevna jen s největší námahou na roh. V 64.minutě byl ve vápně Načešic faulován Benák a sudí nařídil druhý pokutový kop v zápase – tentokrát proti Načešicím. Jenže Kopeckému brankář protivníka sice prudkou, ale ne příliš dobře umístěnou ránu vyrazil! O minutu později uvolnil J.Slavík Kopeckého, jenž běžel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy. V 67.minutě se po dlouhé době ozvali načešičtí a mohli jít do vedení naopak oni. Po rychlém brejku do naší otevřené obrany útočník soupeře z vyložené šance na velkém vápně sám před Dorazilem ani netrefil bránu. V 86.minutě se rozhodlo o výsledku tohoto zápasu. Táborský ideálně uvolnil J.Slavíka a ten s přehledem dloubl míč nad padajícím brankářem do sítě – 5:4. To už jsme hráli asi 3 minuty jen v deseti lidech, protože odstoupil Kopecký (snad ne pro zranění – těch už máme až dost…). Byť se jednalo jen o přátelské utkání, soupeř nás dostatečně prověřil a seznámil s fotbalem, který se hraje o třídu výš. Příliš se z toho sice nedá usuzovat, protože se jednalo jen o první přípravu, ale ukázalo se, že ani o třídu výš bychom se nemuseli ztratit.