Pohár předsedy KFS – 2.kolo : Slatiňany - Heřmanův Městec

Pohár předsedy KFS – 2.kolo | Slatiňany - Heřmanův Městec  8:0 (3:0)

71. Hanuš Jakub, 73. Stejskal Jakub, 79. Dibelka Daniel
             Sestava : Podaný - Odvárka, Müller, Herzán, Papoušek - Tomášek,  Pilný, Slanina (C), Tichý - Hanuš,
                              Malinský (střídali : Stejskal, Krkoška, Dibelka, Vilček, Harsa).

Ve 2.kole Poháru předsedy KFS starších žáků naši hráči narazili ve středu 6.10. na našeho starého známého soupeře z naší skupiny krajského přeboru – Heřmanův Městec. V mistrovském zápase jsme jej vysoko porazili, a tak jsme byli favoritem i tentokrát. Svou roli jsme dokonale splnili, i když gólů mohlo být ještě daleko víc. Od úvodu zápasu jsme měli jasnou převahu a prakticky celý zápas se odehrál na půlce soupeře. Na začátku zápasu měl dvakrát šanci Malinský, ale nedal. V 5.minutě vysunul Hanuš Malinského, který šel sám na gólmana, ale ten mu v pádu střelu vyrazil. První gól tak padl až v 15.minutě. Tomášek přesnou přihrávkou našel Malinského a ten nenápadnou přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre – 1:0. O minutu později uvolnil Hanuš rozběhnutého Slaninu a ten postupoval sám na gólmana. Brankář hostí sice první střelu vyrazil, ale proti dorážce Slaniny už byl bezmocný – 2:0. Pak dvakrát po sobě v krátké době střílel Hanuš, ale asi nejlepší hráč hostí, jejich brankář, byl v obou případech přesně tam, kde měl být. Ve 34.minutě byl sám před gólmanem opět Slanina, ale ten mu gólovou střelu vyrazil na roh. Ve 38.minutě utekl po pravém křídle Stejskal, nahrál před bránu a tam zakončil z otočky sice krkolomně a nadvakrát, přesto úspěšně Hanuš – 3:0. Tímto stavem skončil i poločas.
Po změně stran naši zpočátku trochu ubrali na plynovém pedálu, možná to bylo způsobeno změnami v sestavě. Ve 46.minutě naši překrásnou superkombinaci až „do kuchyně“ zakončil gólem Stejskal, ale bohužel byl máván a pískán předchozí ofsajd. V 58.minutě dostal pas do běhu Krkoška, uvolnil Pilného, který uvnitř velkého vápna naznačil střelu pravou nohou a zakončil přesně levačkou – 4:0. V 65.minutě Krkoška po rohovém kopu nastřelil hlavou tyč, odražený míč se dostal k Hanušovi a ten z velkého vápna překonal gólmana soupeře – 5:0. V 71.minutě vypálil Hanuš z 25 metrů a trefil se naprosto přesně a hlavně nechytatelně – 6:0. Dokončil tak svůj hattrick v tomto utkání. Za 2 minuty nato pronikl Stejskal po pravé straně téměř až k brankové čáře a poté překvapil brankáře hostů, když místo centru z dost velkého úhlu vypálil k bližší tyči a povedlo se mu skórovat – 7:0. V 79.minutě vyslal Hanuš krásným pasem do sóla Dibelku, ten potáhl míč po levém křídle až do vápna a vypálil. Brankář hostí při jeho střele udělal asi jedinou chybu v zápase, když se střelu snažil vykopnout nohou, ale míč minul – 8:0. O aktivitě hostů směrem dopředu svědčí i to, že na našeho brankáře nevyslali za celý zápas jedinou střelu. Vlastně jednu, ale ta letěla nad bránu. A tak si Kuba Podaný (pokud si chtěl kopnout do míče) musel v závěru zápasu aspoň doběhnout před bránu hostí – a to dvakrát na rohový kop… Ale ani tam se k míči nedostal. Jednoznačně a určitě zaslouženě jsme tedy vyhráli a můžeme se těšit na semifinále Poháru, které se uskuteční až na jaře 2022. Tento tým si toto závěrečné vyvrcholení Poháru předsedy PKFS určitě zaslouží – jsme mezi nejlepšími čtyřmi týmy Pardubického kraje v této věkové kategorii!

Branky : Hanuš Kuba 3, Fanda Slanina, Malinský Tom, Pilný Domča, Stejskal Kuba, Dan Bibelka

Sestava : Podaný , Odvárka, Müller, Herzán, Papoušek, Tomášek,  Pilný, Slanina (C), Tichý, Hanuš, Malinský (střídali : Stejskal, Krkoška, Dibelka, Vilček, Harsa).