Pohár hejtmana – semifinále : Dolní Újezd - Slatiňany

Pohár hejtmana – semifinále : Dolní Újezd - Slatiňany  0:2 (0:0)

Rozhodčí : hlavní Mach, asistenti Hořínek a Štěrba

Branky : Valda,Vágner

Diváků : asi 100

Žluté karty : 1:2 (Koblasa,Trňák)

Sestava :  Jehlička, Luptovský (54.Hudec), Málek (65.Trňák), Valda, Malý, Rešetár (74.Slavík), Vladyka, Hauf, Koudelka, Koblasa (80.Kudrnka), Vágner (86.Beneš)

V semifinále letošního ročníku Poháru hejtmana jsme ve středu 16.5. zajížděli na hřiště druhého celku tabulky 1.A třídy  s ambicemi na postup do krajského přeboru. Takže jsme byli (ať chceme nebo ne) favority tohoto utkání. Hned  v 1.minutě se dostal do vyložené šance Vágner, který šel sám na brankáře, ale vystřelil z 12 metrů vedle pravé tyče. V 5.minutě týž hráč vystřelil zpoza velkého vápna – sice přesněji, ale slabě a dost ukvapeně. V 9.minutě naopak předvedli rychlý kontr domácí a z dost nevinné akce nastřelili z 8 metrů tyč naší brány! Ve 22.minurtě si dal po centru z levé strany Luptovský málem vlastní gól… Ve 27.minutě po centru Haufa zakončoval z malého vápna Vágner, jenže vedle brány. Ve 29.minutě výborně pronikl po levé straně Malý, přesnou zpětnou přihrávkou našel Vladyku, ale jeho zakončení z voleje z 10 metrů zblokoval bek domácích. Poslední šancí v 1.půli byla přízemní rána Koudelky z velkého vápna ve 39.minutě, která trefila pravou tyč soupeřovy brány.

Druhou půli začali o něco lépe domácí. Ve 46.minutě Jehlička jen vyrazil ránu domácího fotbalisty rovnou na nohu jeho spoluhráče, ale ten ze 3 metrů překopl prázdnou bránu! V 55.minutě po rohu Koblasy pálil pohotově a prudce Rešetár, avšak gólman domácích jeho ránu reflexivně vyrazil. V 62.minutě po centru Rešetára zakončoval z 10 metrů z voleje Koblasa. Mířil k levé tyči, ale brankář Újezdu jeho střelu vyrazil na roh. V 64.minutě střelu Vágnera z otočky lapil, byť nadvakrát, brankář protivníka. Gólu jsme se za svou převahu konečně dočkali v 68.minutě. Centr Vágnera z levé strany prodloužil ve vápně Koblasa hlavou dozadu na nabíhajícího stopera Valdu a ten konečně protrhl naši střeleckou smůlu – 0:1. V 71.minutě po centru Vladyky hlavičkoval k tyči Hudec, ale gólman soupeře jeho hlavičku tygřím skokem vyrazil. Navýšit náskok se nám povedlo v 73.minutě. Bylo to po brejku Vágnera, který dostal pas za beky, na nějž vybíhal v době přihrávky ještě z vlastní půlky hřiště, přesprintoval všechny, dostal se až před gólmana, ve vápně mu udělal kličku a zavěsil do prázdné – 0:2. Převahu a ještě nějaké šance jsme měli i nadále. V 77.minutě odcentroval Hudec, 7 metrů od brány zakončoval úplně volný Trňák, ale trefil se jen do gólmana. Posledních 5 minut
už jsme dohrávali v 10 lidech, protože se zranil Hudec a my jsme už měli vyčerpanou kvótu střídání 5 hráčů. Přesto ještě v 90.minutě po milimetrově přesném centru Valdy hlavičkoval do protipohybu gólmana Beneš a trefil pravou tyč. Od ní odražený míč skryl do svých rukavic brankář soupeře na brankové čáře. Naprosto zaslouženě jsme tedy vyhráli a postoupili (podruhé za sebou) do vytouženého finále poháru, které se tentokrát hraje v blízkém Rváčově ve čtvrtek 31.května. Víceméně jsme tedy splnili povinnost, ale herně to nijak z naší strany nijak úchvatné nebylo. Přes herní převahu, daleko vyšší procento držení míče a spoustu šancí jsme v poli dost chybovali v přihrávkách a ani hra naší
obrany nebyla při některých akcích domácích z nejjistějších. Ale do finále jsme se probojovali, a to je tentokrát to nejdůležitější.