Pohár hejtmana Pardubického kraje - FINÁLE

Rozhodčí : hlavní Bleša, asistenti Pešek a Poláček

Branky : Ptáček 2 - Rešetár,Slováček,Vágner,Koudelka (pok.kop)

Diváků : 350

Žluté karty : 1:2 (Jehlička,Rešetár)

Sestava :  Jehlička, Hudec (84.Malý), Valda, Hauf, Hanč, Koblasa (70.Vácha), Vladyka, Koudelka, Slováček (89.Drahý), Rešetár (80.Slavík), Vágner (54.Kopecký)

Ve finále letošního ročníku Poháru hejtmana jsme se ve čtvrtek 31.5. utkali ve Rváčově s 2.týmem tabulky krajského přeboru Lanškrounem. Z historie posledních finále posledních dvou let si jistě se mnozí pamatujete, že před dvěma lety jsme prohráli ve finále v Kunčině se Svitavami na penalty (přičemž Svitavy ve finále vůbec neměly být, protože v semifinále prohrály s Libišany. Ale ty k zápasu s námi do Kunčiny nechtěly přijet…). No a loni už jsme s Libišany v Živanicích ve finále poháru hráli a vysoko jsme je porazili. Po roce jsme přirozeně opět chtěli uspět. Tentokrát nám úvod zápasu ale příliš nevyšel. Soupeř (v zápise o utkání veden jako domácí) šel do vedení už v 8.minutě. A byl to velmi laciný gól, a to je řečeno ještě velmi slušně. Ke gólu Lanškrounu totiž pomohl vydatně svým velkým kiksem náš gólman Jehlička po víceméně nevinné střele lanškrounského nejlepšího střelce Ptáčka – 1:0. Podobné chyby však gólmani občas dělají – a to ještě v mnohem důležitějších zápasech. Viz např. dvě hrubky gólmana Liverpoolu ve finále Ligy mistrů o minulém víkendu… Naši však do kolen neklesli, na rozdíl od soupeře jsme se stále snažili hrát svůj typický kombinační fotbal a držet míč na svých kopačkách. Protivník se víceméně jen bránil a naopak spoléhal pouze na nákopy na útočníka Ptáčka. Ve 12.minutě jsme měli obrovskou příležitost k vyrovnání. Po přesné přihrávce Slováčka se dostal do vyložené šance Koblasa, jenže z 10 metrů úplně sám před gólmanem placírkou trefil jen jeho nohy! Ve 27.minutě po centru Vladyky trefil po teči soupeřova beka Slováček tyč a dorážku poslal z bezprostřední blízkosti nad bránu Vágner! A po neproměnění těchto dvou našich vyložených šancí přišel ve 32.minutě trest. Od půlky hřiště „uletěl“ všem Ptáček, když dostál svému příjmení a sám před Jehličkou nezaváhal – 2:0. To už byla velká sprcha. Ale ani poté jsme ve vedru nepolevili ve své hře a ještě do poločasu se nám zaslouženě podařilo vyrovnat. Ve 36.minutě předvedl svou typickou individuální akci Rešetár, pohrál si skoro s celou obranou Lanškrouna a trefil se nádhernou ranou z velkého vápna pod břevno – 2:1. Tato samostatná akce s milimetrově přesným zakončením sklidila pochopitelně potlesk zaplněných tribun. A za 2 minuty už bylo srovnáno. Ve 38.minutě se Rešetár proměnil ze střelce v nahrávače. Ideálně našel Slováčka, který obešel i gólmana a levačkou poslal míč do prázdné brány – 2:2. Ve 42.minutě měl obrovskou příležitost dostat nás do vedení Hudec. Ale jeho hlavička po přesně provedeném trestném kopu Vladyky šla z malého vápna těsně vedle pravé tyče soupeřovy brány. A tak poločas skončil remízou.

Krátce po změně stran, konkrétně ve 48.minutě, jsme už však do vedení přece jen šli. Po přízemním centru Rešetára z levé strany skóroval ve skluzu z malého vápna Vágner – 2:3. I nadále se hrálo podle našich not. V 64.minutě mířil pohotový střelecký pokus střídajícího Kopeckého z 12 metrů pod břevno, ale gólman Lanškrouna střelu vyškrábl na roh. Po jeho následném provedení vracel hlavou míč od vzdálenější tyče Hanč na Rešetára, avšak ten z malého vápna těsně minul pravou tyč soupeřovy brány. V 76.minutě nám pro ofsajd střelce nebyl uznán asi regulérní gól Kopeckého po akci neúnavného Koudelky  - zřejmě chybně, protože jeden z beků soupeře Koudelkův centr ještě předtím tečoval… V 79.minutě se předvedl v celé své parádě i třetí náš futsalista Koudelka. Po našem autu si ve velkém vápně patičkou elegantně obhodil svého strážce, obešel jej, následně jím byl faulován a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Ten proměnil přesnou přízemní střelou k pravé tyči právě Koudelka – 2:4. V 83.minutě trestný kop Vladyky našel hlavu úplně volného Hanče, ale ten ve vyložené šanci nikým neatakován z 8 metrů hlavičkoval vedle levé tyče! V 90.minutě utekl po pravé straně střídající Slavík, naservíroval míč dozadu na malé vápno na Kopeckého, jenže ten sám před gólmanem trefil jen jeho nohy. Ale to už nás tolik nemrzelo. I podle názoru nestranných fandů jsme toto finále vyhráli naprosto zaslouženě. Převzali jsme opět kromě putovního poháru navíc cenu pro vítěze jako loni – zájezd na vybraný zápas v zahraničí o letní přestávce. První cíl letošní sezóny jsme tedy splnili. A druhý (1.místo v krajském přeboru) je blízko……