Pohár hejtmana - čtvrtfinále : Hlinsko - Slatiňany  1:2 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Klír, asistenti Mrkvička a Ujec

Branky : Kopecký, Vladyka

Diváků : asi 150

Žluté karty : 1:4 (Koudelka,Slováček,Luptovský,Kopecký)

Sestava :  Jehlička, Luptovský, Hudec, Hauf, Malý, Slováček, Trňák (63.Pokorný), Vágner (56.Vladyka), Koudelka, Rešetár (74.J.Slavík), Kopecký (90.Koblasa)

Ve čtvrtfinále O pohár hejtmana Pardubického kraje nám vylosovali starého známého okresního souseda z krajského přeboru, celek Hlinska.  Zápas se hrál na státní svátek v úterý 1.května. Tentokrát už byli trenérovi k dispozici všichni 3 futsalisté, takže chyběli „jen“ Valda, Málek, Vácha, Beneš a Hanč… Zápas nám však tentokrát příliš nevyšel, i když úkol (postup do semifinále) byl nakonec splněn. Důkazem předchozího konstatování je, že jsme sice hned od začátku  měli územní převahu, držení míče bylo snad 70 % proti domácím 30 %, jenže předfinální fáze nám vůbec nešla. Kazili jsme dost přihrávek a to se stávalo i u těch hráčů, u kterých se to nejméně čekalo. A tak prakticky skoro celou první  půlhodinu se hrálo vlastně úplně bez šancí. Ale hned ta první skončila gólem. Ve 28.minutě našel Slováček ve vápně Vágnera, ten sběhl až k brankové čáře, přesně přihrál Kopeckému a ten z metru dokopl míč do sítě – 0:1. V poslední čtvrthodině se zase nic podstatného ani na jedné straně neudálo, a tak do kabin jsme šli s jednobrankovým  náskokem  my.
 Po změně stran už toho k vidění bylo přece jen více, i když žádná fotbalová nádhera to stále nebyla. V 57.minutě jsme měli výhodu volného přímého kopu za faul na pronikajícího Luptovského u postranní čáry. Trestný kop prováděl Koudelka, přesně našel centrem volného Vladyku, který byl na hřišti necelou minutu, a ten z voleje ze 7 metrů zvýšil náš náskok na 0:2. Brankář Hlinska si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Z dvoubrankového náskoku  jsme se však příliš dlouho neradovali. V 60.minutě udělal hrubou chybu levý bek Malý, který zpětnou přihrávkou ve vlastním velkém vápně „namazal“ míč soupeřovu útočníkovi, ten ještě (ač mohl sám střílet) vylepšil pozici přihrávkou na svého spoluhráče, zkušeného Dostála a ten bez problémů z 8 metrů snížil na 1:2. A domácí byli najednou na koni,  protože vycítila šanci ještě s brankovým stavem něco udělat. Do konce zápasu ještě totiž zbývala půlhodina. Přitlačili nás na naši polovinu hřiště. Naši bohužel úplně zapomněli na svou zbraň – přihrávky po zemi. Přizpůsobili se domácím,  někdy odkopávali v nouzi balóny i za hlavní tribunu, a hra byla dlouhé minuty oboustranně nekoukatelná. V 82.minutě jsme ale podnikli rychlý protiútok, Přihrávku na desítce dostal Pokorný, jenže místo zakončení či postupu  k bráně se s míčem nepochopitelně otočil dozadu a přišel o něj! V 90.minutě šli naši v brejku od půlky hřiště tři na jediného obránce Hlinska (!). Koudelka přihrál Pokornému, který byl sice asi v půlmetrovém ofsajdu, ale asistent sudího nemával. A tak postupoval náš záložník sám na gólmana. Jenže z desítky se trefil jen do něj! Pak se hrálo asi 5minutové nastavení (proč tak dlouho, to nevíme..), ale naši už to nějak odbránili a o gól tak vyhráli. Výhra však byla víceméně „utrpěná“. Jsme tak v semifinále Poháru, což jsme chtěli. Hra však moc dobrá nebyla – absolutorium patří asi jen nejlepšímu hráči na hřišti Haufovi a nezklamali ani Luptovský a Jehlička. Hra ostatních se však musí v mistrácích zlepšit. Za zmínku ještě asi stojí špatný výkon mladého hlavního sudího, zvláště ve druhé půli. Naprosto odlišně totiž posuzoval na obou stranách zákroky hráčů či posunutí balónů po odpískání. Nám za to dával ŽK, domácím  nic. Naštěstí výsledek neovlivnil…