Živanice   -   Slatiňany       4:2 (3:1)

Rozhodčí : hlavní Braun,asistenti Suchomel a Svědiroh
Branky : Trňák 2
Žluté karty : 4:2 (Sokol,Jeřábek)
Diváků : asi 50,skoro polovina ze Slatiňan
Sestava : Dvořák - Melichar,Jeřábek,Myška (56.min.Ficek),Kovařík – Kollert (70.min.Polhoš),Trňák,Zdražil,Kořínek - Vaculka,Sokol.

Po vysoké výhře doma s Přeloučí jsme s odhodláním zajížděli na hřiště dalšího kandidáta postupu do krajského přeboru,do Živanic. Domácí favorit začal náporem a bohužel my jsme ho velmi brzy posadili svými chybami v obranné fázi do sedla. V 6.minutě jsme měli ještě obrovské štěstí,když Dvořákovi vypadl z rukavic vysoký centr z rohového kopu,naštěstí za ním stojící domácí hráč překopl ze 3 metrů prázdnou bránu!! Jenže vzápětí po dalším rohovém kopu naši hráči nechali na malém vápně (!!) trestuhodně úplně volného Podlipného a tomu nedalo vůbec žádnou práci překonat Dvořáka – 1:0. Teprve pak se naši trošku probudili a začalo se hrát i na půlce Živanic. Jenže ve 23.minutě přišla další fatální hrubka našich beků,konkrétně obou stoperů,za kterou jsme byli potrestáni druhým gólem. Po dlouhém nákopu domácích z hloubi vlastní půle středem hřiště neodhadl dráhu míče ve vzduchu Myška, pak míč skočil na zem,přeskočil i Jeřábka,na míč sice Dvořák pak vyběhl,jenže pozdě,protože trochu zaspal,u balónu byl dříve útočník domácích a ten jej z dálky přeloboval – 2:0. A tento gól byl v naší síti vlastně skoro zadarmo…. Neuplynulo moc času,respektive necelé 4 minuty,a už to bylo 3:0 pro domácí. Ti měli výhodu dalšího rohového kopu, na který Dvořák tentokrát pro změnu vůbec na malé vápno nevyběhl a pro hlavičkujícího Ferčáka (jen tak mimochodem zrovna moc obsazen nikým z našich nebyl) nebyl problém hlavou skórovat – 3:0. Co v těchto chvílích předváděla naše obrana v čele s gólmanem,to se tak často nevidí. A mohlo být ještě hůř. Ve 30.minutě naši stopeři nechali po odkopu na malém vápně přímo před středem brány úplně volného hráče,tem samozřejmě zakončoval a od 4.gólu v naší síti nás zachránil jen výtečný zákrok Dvořáka v naší bráně. Bohužel v zápase jeho první a také asi poslední…. Ve 35.minutě zapomněli naši beci při rychlém brejku domácích za svými zády volného protihráče,který zakončoval uvnitř vápna – naštěstí v této superšanci jej tělem rozhodil vracející se Zdražil a střela letěla nad. Ale byla to další „loženka“ domácích! Že vám chybí také popis našich útočných akcí? Prakticky téměř žádné do té doby nebyly,naše protiútoky končily už daleko před pokutovým územím Živanic. Až ve 40.minutě se přece jen trošku zablýsklo na lepší časy. To nadějně vypadal individuální průnik Trňáka téměř od půlky hřiště až do vápna soupeře,ale se střelou našeho záložníka k bližší tyči si Hlouš v domácí bráně poradil. Ale byla to jen předzvěst dalšího dobrého okamžiku,který pak přišel ve 43.minutě. Trestný kop Zdražila od postranní čáry odhlavičkovali beci domácích jen těsně za velké vápno,kde se do míče opřel přímo z voleje Trňák a na jeho tečovanou střelu už Hlouš nestačil – 3:1. A mohlo být dokonce ještě lépe. V poslední minutě 1.půle jsme měli výhodu trestného kopu z 28 metrů,ale tentokrát si gólman soupeře s tečovanou ranou Trňáka poradil.
Po obrátce měli první šanci opět domácí,ale opět téměř zadarmo. V 50.minutě totiž nepříliš prudký trestňák z poměrně velké dálky před Dvořákem na kvalitním pažitu skočil a náš gólman tím byl zřejmě tak překvapen,že horko těžko tečoval míč alespoň na břevno… Z protiútoku se naši dobrou kombinací dostali až k vápnu soupeře,na konci akce se dostal míč k Trňákovi,ten se na velkém vápně obtočil kolem svého strážce a perfektní ranou pod břevno nedal Hloušovi žádnou šanci – 3:2. Z beznadějného stavu 3:0 to tak rázem bylo jen o gól a málem se začínalo od nuly. Jenže to by tam nesměli hrát opět naši beci + gólman. Úplně z ničeho se o dvě minuty později míč dostal centrem na malé vápno,kde byli 4 naši včetně gólmana,jenže nechali trestuhodně zakončit jediného (!!!) hráče Žvanic,který se nacházel široko daleko z domácích sám a bylo to opět o 2 góly – tentokrát 4:2. To už omdlívaly na tribunce i otrlejší povahy v „kotli“ naši příznivců. Ani se nám nechtělo věřit,jaké góly v tomto zápase soupeři darujeme doslova jako na zlatém podnose. V 58.minutě pak narážečka domácích hráčů dostala do šance jednoho z útočníků,naštěstí jeho střela z vyložené šance z 12 metrů mířila nad naši bránu! Chvíli poté po rohovém kopu Dvořák šokujícím způsobem podběhl centr,naštěstí pro nás za ním stojící domácí hráč prázdnou bránu hlavou netrefil….  V závěru zápasu už si domácí svůj dvoubrankový náskok poměrně bez problémů i přes naši snahu  o nápor a korekci výsledku pohlídali. Není divu,vždyť mají ve svém týmu řadu zkušených fotbalistů,kteří pamatují i vyšší soutěže (dokonce divizi). Zápas se nehodnotí dobře. Úplně jsme vyhořeli v obraně včetně tragicky chytajícího Dvořáka (jak už bylo konstatováno až na jednu světlou výjimku). Soupeři jsme výhru doslova darovali. A na závěr ještě jednu kacířskou myšlenku. Na kdyby se nehraje,ale pokud by v naší bráně byl Borek (a možná i Vincenci), troufám si říct,že bod jsme si z Živanic odvezli. A nakonec ještě jedno konstatování,ale na to se nemůžeme a ani nebudeme vymlouvat (viz referát výše). V 1.půli velmi dobrý výkon hlavního sudího,který pískal „rovinu“ Po změně stran však neviděl dva okamžiky,za které mohli domácí dostat vždy ČK. Nejprve sudí přešel bez povšimnutí poměrně prudkou ránu do zad Sokola lahví s pitím,které po něm hodil v průběhu hry jeden z domácích hráčů (!!!) a poté nešetrný faul na Zdražila těsně před vápnem domácích ve chvíli,kdy byla hra úplně jinde!!! A i když se v obou případech šel zeptat svých kolegů na lajně,ani jeden z nich údajně nic neviděl. Zřejmě byli všichni v tom vedru stiženi polární sněžnou slepotou. Vždyť to viděli všichni (i domácí) diváci na tribunách. Ale asi se arbitři báli domácího bose Nováka,který zápasu přihlížel….. Nebo ne???