Slatiňany  -    Staré Hradiště         0:2 (0:2)

Rozhodčí : hlavní Řehák,asistenti Habrda a Jelínek
Žluté karty : 3:4 (Jeřábek,Zdražil,Trňák)
Diváků : asi 40 (na vině byl pravděpodobně televizní mač Liberec-Plzeň)
Sestava : Borek - Kudyn (71.min.Polhoš),Jeřábek,Ficek,Kovařík (80.min.Melichar) - Zdražil,Trňák,Opavský (89.min.Myška),Kollert – Kořínek,Dostál (46.min.Málek).

Po výhře minulou sobotu doma s předním celkem tabulky Srchem nás tentokrát čekal asi přijatelnější a hratelnější soupeř (aspoň pokud se tabulkového postavení týče),tým Starého Hradiště. A to mu ještě podle vyjádření jejich vedoucího družstva chybělo 6 hráčů základu. A tak přestože i nám jich několik chybělo (namátkou Vaculka,Sokol, Hroch a stále zraněný Moravec),tak jsme měli mít mírnou výhodu,která byla podpořena i domácím prostředím. Bohužel tentokrát mnoho našich fanoušků dalo přednost televiznímu šlágru 1.Gambrinus ligy Liberec-Plzeň jako boji o mistra ligy,a tak jich moc nepřišlo… V první dvacetiminutovce byli naši fotbalisté jako kouzla zbavení. Snažili jsme se sice o kombinační hru,která nám přinášela územní převahu (místy i dost značnou),ale hosté vyráželi ze zabezpečené obrany k mimořádně rychlým brejkům,které na naše většinou pomalejší zadáky platily. Jeden z nich přišel už v 5.minutě,kdy do situace na hraně ofsajdu (lépe řečeno podle našich fandů stojících na úrovni útočícího hráče už za ní!!!) dostal balón nebezpečný Götz,obešel i vybíhajícího Borka a poslal míč do opuštěné brány – 0:1. Takový začátek jsme si tedy určitě nepředstavovali. Ve 14.minutě už jsme měli radostí ruce nad hlavami po centru Kollerta a hlavičce Kořínka,jenže jsme je zase dali dolů,protože míč těsně minul levou tyč brány zkoprnělého gólmana Hradiště Kamitze… Ve 21.minutě přišla fatální chyba našich hráčů,konkrétně nedostatečné obsazování po standardní situaci. Hradiště mělo výhodu trestného kopu téměř od středového kruhu. Míč byl přetažený až ke vzdálenější tyči,odkud Kollertem neobsazený pravý záložník hostí poslal placírkou zpětnou přihrávku na dalšího neobsazeného hráče (!!!) Stefanova a ten z 5 metrů vystřelil přesně – 0:2. To by se mohl Borek rozkrájet - ani s druhým gólem ve své síti nemohl nic dělat… Hluboko ve velkém vápně přece musíme mít protihráče obsazené natěsno! Jinak přijde trest,a ten skutečně přišel v podobě druhého gólu hostí. Z tohoto šoku se naši nemohli dost dlouho probrat a navíc mohli zanedlouho inkasovat i potřetí. Ve 25.minutě šli dokonce 2 hráči hostí na Borka (!!!),dali sice gól,ale radost jim zkazil zvednutý praporek asistenta po poslední přihrávce před prázdnou bránu – kdo ví,jestli oprávněně…. Ale možná si pomezní uvědomil chybu při prvním gólu hostí a ve 25.minutě to kompenzoval. Ale tak by to být nemělo… Závěr první půle se odehrál za naší platonické převahy,která však k ohrožení branky hostí bohužel nevedla. A tak do kabin jsme šli se svěšenými hlavami.
Po obrátce měl naši hru oživit příchod stopera Málka a přeskupení řad. Vedlo to k velmi výrazné územní převaze a i šance přicházely. Jenže to zakončení… Důkazem tohoto tvrzení je třeba situace ze 49.minuty,kdy centr Trňáka našel přesně hlavu osamoceného Kovaříka,který však z malého vápna nikým neatakován trefil hlavou jen břevno Kamitzovy svatyně! O minutu později prudce pálil z 20 metrů Trňák,ale bohužel balón letěl těsně vedle,i když střela našeho čutora potlesk diváků sklidila. V 52.minutě se udál další závažný okamžik zápasu. Trňákovu ránu zpoza vápna tečoval těsně před svým brankářem jeden z hostujících beků a míč skončil v síti. Jenže radost z gólu nám zkazil zvednutý praporek asistenta,který mával ofsajd některého z našich hráčů,který prý stínil v rozhledu hostujícímu gólmanovi. Takže zase nic. Naši měli v těchto chvílích (a vlastně téměř až do konce zápasu) znatelnou územní převahu. Hrálo se téměř permanentně na půlce hostí,jenže se zhuštěným valem hráčů Starého Hradiště si naši nedokázali poradit. Léky na to jsou minimálně dva : zrychlený pohyb hráčů včetně včasných přihrávek či tvrdá a zároveň přesná střelba ze střední či větší vzdálenosti. Obojí nám bohužel chybělo. Hosté samozřejmě nikam nespěchali,ubíhající čas i stav ukazatele skóre jim hrál víc a víc do karet. A v 73.minutě přišel opět jeden z jejich smrtících brejků. Naši reklamovali chybně aut,který nebyl,míče se tak zmocnil Götz,sám před Borkem však dloubl míč nejen přes našeho brankáře,ale naštěstí i přes naši bránu. Jinak už mohlo být definitivně rozhodnuto. Ale to už bylo stejně,bohužel. Poslední naší šancí totiž byla ta ze 78.minuty. Ruku,kterou měl hostující bek od těla a trefil jej do ní ve vápně míč,hlavní sudí jako důvod k penaltě neshledal (asi chybně),a tak se hrálo dál. Závěr zápasu už přinesl jen zmar,nepomohla nám ani střídání čerstvých hráčů. Šanci jsme si už žádnou nevypracovali,a tak jsme odešli ze zápasu,ve kterém jsme měli míč daleko častěji ve své moci a strávili jsme většinu času na půlce hostů,poraženi. Zásluhou nedůslednosti v obranné hře a neschopnosti dát gól. Zlepší se to příští týden v derby ve Stolanech?