Rozhodčí : hlavní Havránek,asistenti Kolbaba a Pešek
Branky : Ficek a Trňák po 2
Žluté karty : 2:3 (Ficek,Dvořák)
Diváků : asi 80
Sestava: Dvořák – R.Tesař,Bř.Jeřábek,Málek (64.min.J.Hlušička),Kovařík – Michal Pudil,Hanuš (72.min.Koblasa),D.Tesař,Kořínek – Trňák,Ficek.

Prvomájová sprcha v Luži na nás kupodivu působila jako životabudič. Přesto,že nám chyběli z nejrůznějších důvodů 4 hráči základní sestavy Dostál,Vaculka,Martin Pudil a Kudrnka,vyrukovali jsme na soupeře (nastřílel zatím nejvíc branek v soutěži,a tak jsme se trošku průběhu zápasu obávali) aktivně a dařilo se nám. Protivník si sice přehodil domácí divizní zápas svého áčka na neděli,ale podle vyjádření realizačního týmu béčka to bylo jen kvůli nedostatku hráčů. Hned od počátku se obě družstva snažila o nátlakovou útočnou hru (jen pro zajímavost my jsme zatím dali druhý největší počet branek hned po Holicích). Hned první naše šance byla vyložená. V 6.minutě našel Trňák rozběhnutého Mich.Pudila,ale ten úplně sám před gólmanem hostí vystřelil jen do něj. Z protiútoku se málem naplnilo staré známé,ale stále platné přísloví „nedáš-dostaneš“. Po úniku levého křídla hostí
následoval centr do našeho malého vápna a tam jeho nabíhající spoluhráč z voleje přestřelil! To bylo ze strany hostů na dlouhou dobu skoro vše. Naopak z naší strany začala velkovýroba šancí,mnohdy stoprocentních. V 9.minutě centr Michala Pudila z pravé strany přeletěl až na volného Trňáka,jenže ten ze 7 metrů sám před brankářem vystřelil vedle. To měl být gól. Až v 17.minutě našel Mich.Pudil ideálně přesným centrem hlavu Ficka a ten do protipohybu gólmana zajistil z pozice těsně za malým vápnem našim fotbalistům vedení 1:0. Ve 29.minutě vyslal Málek pas na rozběhnutého Trňáka,ten se dostal do vzdálenost asi 20 metrů od brány a prudce vypálil. Gólman hostí vykopl s vypětím všech sil gólovou ránu nohou! I nadále pokračoval náš tlak. Ve 35.minutě viděli diváci hned 3 gólové rány následující těsně po sobě. Všechny byly z hranice velkého vápna,ale brankář soupeře si se všemi téměř z�
�zračně poradil. A tak se za hlavu postupně chytali Hanuš,hned po něm po odraženém balónu Málek a ihned poté pálil Mich.Pudil. Střely byly sice přesné,ale brankář holické rezervy se překonával! Výsledkem našeho obrovského tlaku byl gól ve 37.minutě. Hanuš před vápnem uvolnil Trňáka a ten se přesnou přízemní ranou trefil k pravé tyči – na tuto ránu už byl i vynikající brankář soupeře krátký – 2:0. Ve 39.minutě sklidila potlesk spokojených domácích fanoušků prudká bomba Trňáka z 25 metrů,mířící přesně pod břevno,jenže brankář Holic byl opět skvělý a vyškrábl míč s vypětím všech sil nad bránu. Ale třetí gól jsme přece jen do přestávky přidali. Ve 42.minutě utekl po levé straně bekům soupeře Hanuš,naservíroval míč těsně před bránu a Ficek prakticky téměř z brankové čáry nemohl hlavou nedat gól – 3:0. Tímto stavem skončil i poločas.
Po změně stran už k vidění tolik ofenzivních manévrů nebylo,ale bylo to logické. Nám vysoké vedení vyhovovalo a hosté na víc v této chvíli neměli. Takže jsme se už nemuseli tolik hnát dopředu,ale šance přesto přicházely. Jenže první měli hosté. Ve 49.minutě Dvořák podklouzl po malé domů,míče se zmocnil útočník soupeře,ale pak z velkého vápna netrefil naši opuštěnou bránu. Proměnění této šance mohlo asi zápas ještě zdramatizovat,ale protože se tomu tak nestalo,hrálo se dál podle našich fotbalových not. V 63.minutě posla Mich.Pudil pas přes beky až na druhou stranu na Kořínka,jenže ten šanci uvnitř velkého vápna příliš uspěchal,když střílel ze 13 metrů,místo aby postupoval sám na bránu. V 57.minutě přišla akce stejných dvou našich hráčů. Centr Mich.Pudila našel přesně hlavu Kořínka,ale ta míč poslala z vyložené pozice těsně vedle pravé tyče. V 59.minutě vyrobil hrubku stoper ho
stí,míče se zmocnil Trňák,byl sám před gólmanem,ale ten jeho střelu z 8 metrů chytil! V 68.minutě nepotrestal jinak s přehledem pískající hlavní sudí penaltu proti Holicím za faul na Trňáka ve velkém vápně. Ale v té chvíli už nám to bylo skoro jedno. Měli jsme zápas ve své moci. V 77.minutě jsme ještě své vedení navýšili na čtyřbrankové. Trňák po příhře Bř.Jeřábka prošel mezi 3 beky, dostal se až před gólmana a prostřelil jej - 4:0. Závěr zápasu se už pak jen dohrával z povinnosti. Přesto se hostům podařilo vstřelit aspoň čestný úspěch. V 84.minutě se přesnou střelou přes zeď z trestného kopu z 20 metrů trefil J.Englich – 4:1 a zkazil tak Dvořákovi čisté konto. Hned o minutu později se dostal do šance Kořínek,ale asi faulovaný vystřelil mimo bránu. Přesto jsme tento důležitý zápas dotáhli bez problémů do vítězného konce. Možná,že jsme ani tak hladký průběh nečekali,z host
ů šel strach. Ale naši je naprosto vymazali a vyhráli úplně po zásluze. Jen tak dál. Teď nás čeká další veledůležitý mač dvou celků z čela tabulky – v sobotu v Načešicích.