Rozhodčí : hlavní Louženský,asistenti Seibert a Pokorný
Žluté karty : 3:3 (Bř.Jeřábek,Martin Pudil,Hanuš)
Diváků : asi 100
Sestava: Borek – Kovařík (75.min.R.Tesař),Bř.Jeřábek,Málek,Michal Pudil - Kořínek (60.min.Koblasa),Trňák,Hanuš,D.Tesař,Martin Pudil –
- Dostál (65.min.Kudrnka).

Přestože domácí vyhráli 2 zápasy po sobě a ještě neměli stoprocentně jistou záchranu,favoritem tohoto utkání jsme byli my. Už vzhledem k postavení v tabulce a i proto,že na podzim jsme doma s tímto soupeřem vysoko vyhráli (6:1). Jenže v první půli se opět projevil náš komplex : pokud vyjedeme za hranice Slatiňan (snad jen s výjimkou zápasu v Kameničkách),jsme poloviční. V první půli nám naprosto chyběl rychlejší pohyb a protože protivník vyčkával,co druhý tým tabulky předvede,hrálo se v prvních dvaceti minutách prakticky jen od vápna k vápnu a minimálně z naší strany to byl pěší fotbal. Prvním zaznamenáníhodným okamžikem byla až situace z 22.minuty,kdy po rychlé akci domácí útočník nebezpečně vypálil z velkého vápna,naštěstí Borek (nastoupil po delší době po zlomenině prstu na ruce) vytáhl ze svého arzenálu výborný zákrok a ránu vyrazil na roh. Po jeho rozehrání nám však zase zatrnulo
– naštěstí vysoký stoper domácích trefil prudkou hlavičkou jen břevno naší brány. Ve 29.minutě naši poprvé vážněji ohrozili domácí bránu a hned z toho byl gól. Po dlouhém přízemním pasu z hloubi hřiště šli zároveň náš útočník Dostál a proti němu vybíhající brankář Rosic. Ten byl sice u míče dřív a odkopl jej. Jenže ke smůle domácích přímo na nohu Hanuše,který stál minimálně dobrých 35 metrů od brány Rosic. Samozřejmě věděl,že gólman soupeře je za vápnem,tak si zpracoval míč a z této vzdálenosti jej cizelérsky přeloboval – 0:1. Tento gól měl na naše kopačky vnést klid. Předpokládali jsme,že do půlky tento příznivý stav udržíme – na to máme dost zkušený tým. Jenže opak se stal pravdou. A dokonce vyrovnání přišlo už po 3 minutách. Ve 32.minutě totiž podnikli domácí rychlý kontr,jejich útočník byl těsně uvnitř pokutového území faulován oporou naší obrany M�
�lkem a sudí proti nám správně nařídil penaltu. Tu domácí kapitán bez větších problémů proměnil – 1:1. A ve 42.minutě jsme ještě stačili dostat gól „do šatny“. Domácí vyzráli na náš nedokonalý pokus o ofsajd,jejich hráč šel zprava sám na Borka,přihrál ještě svému lépe postavenému spoluhráči (možná i do ofsajdu??) a ten dával gól už do prázdné brány – 2:1. Domácímu týmu se tak ještě do poločasu podařilo dokonale otočit výsledek,protože tímto stavem skončila i první půle.
Po změně stran nastoupil na trávník ve slatiňanských dresech jakoby úplně jiný tým. Naši hráči najednou začali více běhat,přesněji si přihrávat a tím si vytvořili téměř permanentní převahu. Drtivá většina druhé půle se odehrála na domácí půlce hřiště. A logicky začalo přicházet i více našich šancí. V 55.minutě ránu do té doby dost neviditelného D.Tesaře zblokovali obětavě obci domácích,míč se poté dostal k Trňákovi,jenž přihrál opět D.Tesařovi,jenže jeho prudkou ránu po zemi z 12 metrů po zemi domácí brankář chytil. V 59.minutě jsme měli ještě větší šanci na vyrovnání. S klidným svědomím se dá říct,že byla tisíciprocentní. Po prostrčení Martina Pudila šel totiž D.Tesař sám na brankáře. Jenže při pokusu o kličku či hokejový blafák mu padající brankář Rosic míč uzmul! V zimních přátelácích by z této šance byl v podání D.Tesaře byl stoprocentně gól,tentokrá
t bohužel ne…. To byl jeden z rozhodujících momentů v zápase. Pokud bychom v této chvíli vyrovnali,dalo se věřit,že se nám ještě nějaký gól do konce podaří přidat. Bylo to z toho důvodu,že do konce v té chvíli zbývalo ještě dost času. Náš tlak stále rostl,domácí se už na naši polovinu hřiště dostávali jen minimálně. V 73.minutě prudkou ránu Trňáka vyrazil gólman jen ke Koblasovi,jehož následnou dorážku však srazili beci Rosic na roh. V 76.minutě podnikli domácí ojedinělý protiútok,který musel vyřešit až Borek výborným zákrokem,když se před něj dostal osamocený hráč soupeře. V 80.minutě pronikl. Až k brankové čáře Martin Pudil,odtud našel ideální přihrávkou po zemi Koblasu,jenže ten ze dvou kroků sám před bránou minul levou tyč! Další nevyužitá gólovka. V závěru zápasu se naše převaha sice stala téměř drtivou,přesto alespoň vyrovnání už bohužel nepřinesla. Byť se na h
rot vysunul v závěrečné čtvrthodině i stoper Málek a hráli jsme vzadu na 3 beky. Nečekaně jsme tak ztratili všechny 3 body v zápase,ve kterém jsme předpokládali výhru. Zůstáváme však stále na 2.místě tabulky,protože rezerva Holic vyhrála nečekaně v Načešicích (a tím nám dost pomohla),a tak máme situaci pořád ve svých rukou. Pokud bychom totiž vyhráli všechny 3 zbývající zápasy,už nás nikdo z pronásledovatelů nepředstihne a z 2.místa neodsune – i přesto,že Načešice mají o zápas méně. A 2.místo může být za jistých (možná ne nereálných okolností) být také postupové. Ale nepředbíhejme,musíme pěkně zápas po zápasu