MOL CUP Předkolo : Slatiňany - Trutnov  2:1 (2:1)

Rozhodčí : hlavní Janíček, asistenti Štuk a Hrkal

Branky : Václavek, Koudelka (pok.kop) - Matějka

Diváků :  možná 200..

Žluté karty : 0:1

Sestava : Vostradovský, Novotný, Hauf, Valda (68.Ráliš), Hanč, Slováček, Vladyka, Koudelka, Rešetár (71.Koblasa), Vácha (77.Luptovský), Václavek

V předkole MOL Cupu jsme se utkali se soupeřem, se kterým se dvakrát střetneme i v divizní mistrovské soutěži, které je dlouholetým účastníkem. Naši začali náporem, ale nic z něj v úvodu zápasu nebylo. Zato hosté se v 5.minutě dostali poprvé na naši polovinu hřiště a hned z toho byl gól. Trefil se výstavní ranou z 22 metrů Matějka poté, co Valda možná mohl nechat míč Vostradovskému. Ale hlavička se mu moc nepovedla, míče se zmocnil právě střelec hostů a zamířil výborně - 0:1. Naštěstí naše hráče obdržený gól nerozhodil. V 9.minutě se Slováček na pravé straně zasekávačkou zbavil soupeře, odcentroval přesně na hlavu Václavka a naše posila se hned v prvním důležitém zápase trefila přesně k pravé tyči – 1:1. V 16.minutě posoudil hlavní sudí zákrok na Rešetára ve vápně jako penaltový a proti hostům nařídil dost přísný pokutový kop. Ten přesnou přízemní střelou k pravé tyči proměnil náš osvědčený penaltový exekutor Koudelka a dostal náš celek do vedení 2:1. Pak se ve vedru hrálo většinou jen od vápna k vápnu za mírné herní převahy našich fotbalistů. Ale oboustranně už bez gólových šancí. Jedinou vážnější příležitost jsme měli my – ve 41.minutě si Vácha uvnitř vápna dobře zpracoval míč, otočil se s ním kolem beka a dobře vypálil. Jenže obránce hostů mu ještě stačil střelu srazit na rohový kop. A tak poločas skončil naším těsný vedením o gól.

Krátce po změně stran jsme mohli své vedení navýšit. Ve 48.minutě vybojoval Koudelka u brankové čáry ve vápně Trutnova zdánlivě ztracený míč, předložil balón zpět na malé vápno na volného Rešetára, jenže ten z gólové pozice přestřelil bránu. Pak hráli více s balónem hosté, kteří jej měli ve svém držení delší čas než naši, ale jejich akce končily ještě daleko před naším pokutovým územím. Do vápna a tudíž ani do šance se prakticky nedostali. A tak ani jejich tlak se snahou vyrovnat nebyl nijak zvlášť velký. Naopak v 85.minutě byl hluboko uvnitř vápna hostí zezadu faulován Václavek, ale sudí tentokrát odvahu k zapískání penalty nenašel. A to měl k tomu možná větší důvod než v 16.minutě utkání… Za minutu poté odcentroval z levé strany Hanč na Luptovského, který hlavičkoval „koníčkem“ do země, jenže gólman hostí reflexivně stačil balón vyrazit na břevno a odtud se míč odrazil zpět do pole. Další šance už se ani na jedné straně nenarodila, a tak se po zápase mohli z výhry a postupu do 1.kola radovat naši hráči. A tam už nás čeká atraktivní soupeř – ve středu 15.srpna od 17.00 hodin hostíme druholigový Hradec Králové !!!