Mistrovsky : Slatiňany - Svídnice  11:0 (4:0)

Rozhodčí :  hlavní Bednář, asistenti Kopecký a Novotný

Branky : Morávek a Benák po 3, J.Slavík 2, Drahý, Sýkora, Kudrnka

Žluté karty : 0:1

Diváci : asi 100, drtivá většina ze Svídnice…

Sestava :  Chvojka – Kovařík (46.min.Chalupník), Zeman (46.min.M.Slavík), Mikan, Kudrnka – Kápička, Drahý, Sýkora (46.min.Benák), Sotona (63.min.Koblasa)  - J.Slavík, Morávek.

V páteční předehrávce se utkala naše rezerva s týmem ze spodku tabulky, který se letos v okresním přeboru asi jen tak tak zachrání. A podle toho to prakticky celý zápas na hřišti vypadalo. Skoro celé utkání se odehrálo jen na půlce hostí. Ve 4.minutě skončil tečovaný centr J.Slavíka málem vlastním gólem hostů, kterému zabránil jen reflexivní zákrok gólmana Kramaříka na brankové čáře. V 17.minutě padl první gól zápasu. A bylo to po hrubce hostujících hráčů před jejich velkým vápnem. Při rozehrávce přihráli rovnou na Drahého a ten se trefil z velkého vápna k levé tyči – 1:0. A tím se naše gólová kanonáda začala postupně rozjíždět. Ve 22.minutě naši kombinační akci zakončil přízemní střelou z 20 metrů Sýkora – skončila přesně u pravé tyče – 2:0. Ve 30.minutě odcentroval Zeman z trestného kopu přesně na hlavu Sotony, který mířil pod břevno, ale Kramařík výtečně vyškrábl hlavičku na roh. Ve 39.minutě přihrál J.Slavík dozadu na Morávka a ten bez většího úsilí zvýšil z 10 metrů na 3:0. Ve 45.minutě Drahého roh usměrnila do sítě hlava Morávka – 4:0. Tímto stavem skončil i poločas.

Po půlce padlo do sítě nebohého soupeře ještě dalších 7 gólů…. V 50.minutě se do míče z 13 metrů opřel Benák a krátce po svém příchodu na hřiště zvýšil na 5:0. V 60.minutě se prodral Kudrnka do vápna a pravačkou v pádu vymetl z 8 metrů šibenici – 6:0. O dvě minuty si náš levý bek své sólo zopakoval. Mohl sám střílet, ale nesobecky přihrál Morávkovi, který z malého vápna nemohl nedat – 7:0. V 64.minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu vypálil Benák z 20 metrů a frustrovaný Kramařík ani nereagoval – 8:0. Ale to ještě zdaleka nebylo vše. V 67.minutě vybojoval na soupeři míč střídající Koblasa, jenže pak centrem nepřihrál na své dva volné spoluhráče na malém vápně. V 71.minutě utekl Drahý, předložil na zlatém podnose míč J.Slavíkovi a náš zatím nejlepší střelec béčka (i celého okresního přeboru) konečně dal svůj první gól v tomto utkání – 9:0. V 73.minutě měl první a zároveň poslední vyloženou šanci v zápase hostující celek. Střídající Mrkvička v souboji před vápnem přetlačil Mikana, šel sám na Chvojku, ale ten mu nohou v pádu zabránil vstřelit alespoň čestný úspěch Svídnice. O minutu později po nadýchaném centru Drahého z pravé strany trefil Koblasa utěšenou ranou ze vzduchu z voleje z 20 metrů pravou tyč soupeřovy brány. Hra pokračovala, Kudrnka uvolnil J.Slavíka a ten zaokrouhlil výsledek na kulatých 10:0. Naši pak už to někdy s kombinací přeháněli a místo zakončení chtěli často dovést míč až „do kuchyně“. Ale v 82.minutě zakončil kombinační akci Drahého s Koblasou střelec Benák – 11:0. V 85.minutě po centru s chutí hrajícího Drahého zakončoval ve vyložené šanci Kápička, ale z malého vápna netrefil bránu! A chvíli poté hlavní sudí odpískal konec zápasu, když se mělo hrát ještě nejméně 5 minut… Asi ani on už se nechtěl dívat na trápení hostů… Ti po zápase odcházeli naprosto vyčerpaní, naopak pro naši rezervu se jednalo prakticky jen o lehčí trénink. Aspoň jsme si vydatně vylepšili skóre.