Mistrovsky : Slatiňany - Přelouč  2:1 (1:0)

Rozhodčí : hlavní Suchomel,asistenti Šimek a Depeš

Branky : J.Slavík 2

Žluté karty : 1:1 (J.Slavík)

Sestava: Dubský – Rulík, M.Slavík, Myška, Benák - Boháč, Táborský,J.Slavík,Řeháček – Fuxa.

Naše sestava, která se nám do referátu vešla na jeden řádek, byla opravdu tak prořídlá. Z nejrůznějších důvodů (zranění + nemoci + neomluvené absence + souběžně probíhající zápas B-dorostu a až na gólmana Dubského nezájem  povolaných starších žáků) jsme zápas odehráli v 10 lidech včetně dvou gólmanů,z nichž jeden hrál dokonce na hrotu. A závěrečných 20 minut zápasu jsme dokončili po zranění Boháče dokonce v 9 hráčích. Přesto jsme zápas ve velkém vedru dotáhli do tříbodového úspěšného konce! Za to zaslouží pochvalu všech našich deset statečných fotbalistů. Na rozdíl od známého filmu, kdy statečných bylo „pouze“ sedm… Podle počtu fotbalistů na obou stranách bylo jasné, že herní převahu by měla mít hostující Přelouč, i když je v tabulce níž než naši. Také tomu tak bylo. Je však paradoxem, že když bychom spočítali vyložené šance, tak jsme jich měli víc my. První ša
 nce hostující Přelouče přišla po čtvrthodině hry, ale místo střely útočník hostí přihrával spoluhráči a ten to nečekal. Ve 22.minutě měl protivník další šanci, gólu však zabránili obětavým zákrokem naši beci Benák s M.Slavíkem těsně před brankovou čarou. Ve 25.minutě měli hosté výhodu trestného kopu z 30 metrů. Jejich kapitán z něj prudce vypálil a nechytatelnou ranou trefil pravou tyč Dubského svatyně! Odtud se balón odrazil před volného hráče Přelouče, stojícího na malém vápně, ale ten dorážku z gólové pozice dokonale zpackal. Ve 36.minutě se k odvážnému sólu z půlky hřiště nadechl J.Slavík, obešel několik hráčů, dostal se až do vápna a překonal gólmana soupeře – 1:0. Tímto stavem skončil i první poločas.
I po pauze měli hosté herní převahu. Byly chvíle, kdy se dlouhé minuty hrálo jen na naší půlce hřiště. Ale do vyložené šance se hosté z důvodu velmi dobré a obětavé hry naší obrany nedostali. A čas plynul. Ke gólu Přelouči v 59.minutě bohužel vydatně pomohl jinak velmi dobře chytající Dubský. Nezachytil totiž lehoučký centrovaný míč do vápna, balón spadl k nohám útočníka Přelouče a ten možná v životě nedal snadnější gól – z metru do prázdné brány – 1:1. Z protiútoku šel po přihrávce J.Slavíka sám na bránu Řeháček, ale gólmana v této superšanci nepřekonal. Totéž se  témuž našemu záložníkovi „povedlo“ i v 66.minutě. Šel opět sám na brankáře, ale ten mu opět střelu vyrazil. V 69.minutě se zranil ke všemu Boháč (kotník) a my jsme dohrávali tento zápas v 9 hráčích! Paradoxně další vyloženou šanci jsme měli opět my. V 78.minutě se na půlce hřiště zmocnil míče Tá
 borský, v brejku si obhodil posledního stopera Přelouče a běžel tak už sám na gólmana. Ale ani on gól nedal, brankář soupeře se opět vyznamenal. Jenže přišla 87.minuta a v ní přece jen definitivní rozhodnutí výsledku zápasu a faktu, aby se nemusely kopat penalty. J.Slavík prošel sám mezi 3 beky a s přehledem zakončil – 2:1.  3 body jsou v naší dnešní situaci zlaté a všech 10 hráčů si je za výkon v parném počasí a hlavně za neutuchající bojovnost naprosto zaslouží.