Mistrovsky : Slatiňany - Polička/Pomezí  1:1 (0:1),penalty 2:3

Rozhodčí : hlavní Preclík, asistenti Mrkvička a Zavřel

Branka : Myška (pok.kop)

Žluté karty : 3:1 (J.Slavík + 2x M.Slavík)

Červené karty : 1:0 (M.Slavík)

Sestava: Fuxa, Rulík, M.Slavík, M.Pytlík, Benák, Čihák (75.Opavský), Táborský, Myška, Řeháček , J.Slavík, Tajzler (60.Dorazil)

V posledním zápase mistrovské sezóny se utkaly 2 týmy ze středu tabulky, které měly před zápasem stejný počet bodů. Takže bylo jasné, že kdo zvítězí (alespoň na penalty), umístí se v tabulce výš. A na penalty také došlo – ale o tom až na konci. V prvním poločase to totiž na vyrovnaný výsledek vůbec nevypadalo. Hosté byli jednoznačně lepší, hrálo se převážně na naší polovině hřiště a zdálo se, že zápas bude jen otázkou výše skóre pro hosty. Polička měla první gólovou šanci v 19.minutě, kdy se objevil její hráč sám před Fuxou, ale z malého vápna překopl bránu! Naši toto varování asi nevzali na vědomí a hned v následující minutě už inkasovali. Další chybu naší obrany už soupeř ve 20.minutě využil a šel do vedení 0:1. Po zásluze – jak už bylo řečeno, bylo to jenom vyústění převahy hostujících hráčů. Ve 22.minutě nás zachránil od dalšího gólu brankář Fuxa, který reflexivně vyrazil střelu hostů z bezprostřední blízkosti. Pak se hra přece jen trochu vyrovnala, ale naši se do žádné brankové příležitosti nedostali. A tak půle skončila těsným vedením hostí.

Po změně stran jakoby vyběhlo v našich dresech úplně jiné družstvo. Naši byli jako politi živou vodou, zatlačili soupeře do defenzívy a hrálo se pro změnu dlouhé minuty na půlce Poličky. V 59.minutě pronikl do vápna hostí J.Slavík, byl tam faulován a sudí odpískal proti hostům penaltu. Proti míči se rozběhl právě J.Slavík, jenže nařízený pokutový kop bohužel zahodil. Jen tak potvrdil nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný hráč by penaltu jít kopat neměl… V 62.minutě měli šanci hosté, ale jejich hráč hlavou netrefil bránu. V 71.minutě výtečně zasáhl Fuxa po gólové střele hostujícího hráče z velkého vápna. Z protiútoku byl ve vápně na druhé straně zkosen Benák a sudí musel proti Poličce odpískat druhou penaltu – obě byly však jasné. K exekuci pokutového kopu se tentokrát postavil Myška a nekompromisní ranou nedal gólmanovi soupeře pražádnou šanci – 1:1. V 76.minutě naši hráči vyp
 racovali vyloženou šanci pro Řeháčka, ale ten v ní jen nastřelil brankáře hostí! Odražený míč nedokázal do prázdné brány poslat ani J.Slavík (pokus zblokoval hostující bek) a na druhý pokus ani Táborský, jenž přestřelil bránu. V hektickém závěru ještě dostal v 82.minutě naprosto zbytečně druhou ŽK (a tím hned i červenou) náš stoper M.Slavík, a tak jsme nakonec v deseti byli rádi, že zápas skončil remízou. I když v 88.minutě ještě Myška trefil z trestného kopu ze 40 metrů břevno soupeřovy brány. A tak se šlo do penalt. Při nich se střelci ani jednoho z týmů zrovna moc nevyznamenávali. Za nás Benák dal nad, Myška proměnil, Řeháček nastřelil tyč, J.Slavíkovi střelu gólman chytil a Rulík dal. Hostující hráči byli v prvních dvou penaltách gólově úspěšní, ale pak jim Fuxa 3 penalty chytil! A tak se šlo do 6.série. U nás Opavskému nepříliš umístěnou střelu gólman bez větších problmů lapil, hostující hráč pokutový kop proměnil, a tak se z bodu navíc radují hosté. A tím tak i v tabulce skončí před námi.