Mistrovsky : Slatiňany - Moravská Třebová

Mistrovsky : Slatiňany - Moravská Třebová  5:1 (4:1)

Rozhodčí : hlavní Mrázek, asistenti Zerzán a Hellinger

Branky : Vácha a Slavík po 2,Vladyka

Žluté karty : 0:2

Diváci : asi 100

Sestava:  Augustin, Drahý (61.Mihulka), Hudec (57.Luptovský), Hauf, Hanč, Slováček, Koudelka, Trňák, Koblasa (57.Kudrnka), Slavík (75.Vladyka), Vácha (61.Kopecký)

Proti 5.celku tabulky v posledním domácím mistrovském zápase letošního ročníku dostali v našem dresu příležitost hráči širšího kádru, naopak volno dal trenér několika jindy osvědčeným hráčům základní sestavy. Přesto jsme se hned od začátku ujali taktovky hry a rodily se hned i šance. Tu první měl už ve 4.minutě Koblasa. Gólmana  sice přeloboval, ale míč do sítě nedoputoval, protože jej těsně před brankovou čarou stačil vykopnout jeden z beků hostí. V 9.minutě prostrčil Trňák míč mezi beky na rozběhnutého Koblasu. Ten sice opět dobře přehazoval brankáře, který však využil své délky a míč vyškrábl na roh. V 17.minutě našel Slavík přesným centrem opět Koblasu, jenž prudce pálil ze vzduchu z 12 metrů z voleje, ale trefil jen jednoho  z obránců hostů stojícího uvnitř malého vápna. Gólu jsme se dočkali „až“ v 19.minutě. Vácha našel Slavíka a ten s přehledem pod padajícím gólmanem otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 23.minutě pálil po naší hezké kombinační akci z 20 metrů Koudelka, jeho rána před gólmanem „zaplavala“, ale on ji přesto stačil vyrazit. Stejně tak dobře zasáhl i ve 24.minutě po umístěné střele Váchy. Ve 29.minutě Slováček dloubl míč na Koblasu, ten dobře pálil, jenže brankář Třebové ránu mířící k levé tyči vytlačil na roh. Ve 30.minutě vystihl Koudelka ve středu hřiště chybnou přihrávku soupeře, vysunul Slováčka, který naservíroval míč jako na zlatém podnose Váchovi a ten už z 10 metrů věděl, co s míčem – 2:0. Za 2 minuty jsme viděli asi nejhezčí gól zápasu. Vácha dostal míč do běhu, vnikl do velkého vápna, naznačil střelu, ale zasekl míč. Jeho strážce tak na mokrém trávníku někam „odjel“, náš útočník se podíval, kde stojí gólman a dloubl míč elegantně přes něj – 3:0. Jak je z referátu vidět, hosté se k naší bráně do té doby skoro vůbec nedostali – a pokud ano, nic z toho nebylo. Až ve 34.minutě se jim povedla hezká kombinace, na konci které byl centr z levé strany doprava, následovala zpětná přihrávka na Maráka a ten mířil z 10 metrů přesně – 3:1. Hned v následující minutě měl vyloženou šanci Trňák, jenže pálil ze 7 metrů jen do boční sítě. Jeden gól ještě do přestávky však přece jen ještě padl. Ve 39.minutě prokličkoval obranou hostí Koudelka, předložil míč Slavíkovi a ten placírkou z malého vápna umístil bez problémů míč do téměř prázdné brány – 4:1. Tím bylo prakticky o výsledku rozhodnuto už po pětačtyřiceti minutách.

Podle toho to také po přestávce vypadalo. Naši viditelně ubrali na tempu, také jsme hodně prostřídali, a tak žádná příležitost dlouho k vidění nebyla. Druhá půle se tak prakticky už jen dohrávala z povinnosti. Přesto v závěrečné dvacetiminutovce ještě nějaké šance (a nakonec i 1 náš gól) přišly. Ale popořadě. V 69.minutě obešel Kudrnka dva beky hostů, mohl sám zakončovat, ale ještě přihrál ve vápně Kopeckému, jenže ten (asi z ofsajdové pozice?) zakončil vedle. V 71.minutě obešel Slavík brankáře hostí, ale když se chystal zakončit už skoro do prázdné brány, vzal mu ve vápně míč jeden z hráčů soupeře. V 83.minutě měli šanci i hosté. Jejich hráč však po centru z levé strany hlavičkoval úplně sám z malého vápna vedle pravé tyče. V 85.minutě vysunul Mihulka Kudrnku, ten přesně odcentroval na Vladyku, který pálil ze vzduchu prudce a přesně, ale gólman hostí se proti jeho ráně opět vytáhl a jen dokázal, že je jasně nejlepším hráčem v dresu Moravské Třebové v tomto zápase. V 88.minutě si stejná trojice našich hráčů akci zopakovala přesně ve stejném sledu, jako o 3 minuty předtím. Ale už s gólovou koncovkou. Kombinace po ose Mihulka-Kudrnka-Vladyka skončila gólem posledně jmenovaného prakticky do prázdné brány na 5:1. Po zápase tak mohly naplno propuknout oslavy zisku zaslouženého mistra Krajského přeboru Pardubického kraje, který jsme vyhráli už podruhé za sebou. Jenže tentokrát jsme se už k postupu do divize rozhodli a tak nás od podzimu čekají nové výzvy.