Mistrovsky : Slatiňany - Holice  2:5 (1:2)

Rozhodčí : hlavní Trocha, asistenti laici od obou celků

Branky : Benák,Kolář

Žluté karty : 2:2 (Rulík,Myška)

Sestava:  Dubský, Rulík, Chalupník, M.Slavík, Janoušek, Boháč (50.Myška), Táborský, Benák, Tajzler (68. D.Slavík), Řeháček (80. Kolář), Čapek

Hostující dorostenci začali zápas náporem, ale naši postupně hru vyrovnali. A v druhé desetiminutovce jsme měli tři vyložené šance. Bohužel nic z toho nebylo, a tak jsme toho na konci zápasu litovali. V 11.minutě hlavičkoval po rohovém kopu z malého vápna úplně volný Benák, jenže netrefil bránu! V 16.minutě byl sám před hostujícím brankářem Čapek, jenže trefil z 12 metrů jen jeho nohy. V 18.minutě po centru Čapka z pravé strany hlavičkoval pod břevno Řeháček, ale gólman soupeře vyrazil jeho pokus na roh. Ve 27.minutě přišel první krizový okamžik. Dubský zasahoval na zemi proti brejku hostujícího útočníka a míč měl prakticky téměř pod rukavicemi. Hráč hostí mu balón  vypíchl (dle mínění hlavního sudího to nebylo v rozporu s pravidly…) a následně dovezl míč do naší prázdné brány – 0:1. Naši tuto nespravedlnost překousli za 5 minut tím nejlepším možným způsobem. Ve 32.minutě vysunul Čapek Benáka a ten sám před gólmanem nezaváhal – 1:1. O minutu později musel Dubský zasahovat proti nebezpečné střele z trestného kopu z 30 metrů – vytáhl ji na roh. Jenže ve 35.minutě naši hráči faulovali soupeřova hráče ve vápně a sudí proti nám nařídil správně pokutový kop. Ten exekutor v hostujícím dresu bezpečně a s přehledem proměnil – 1:2. Tímto skóre skončil i poločas.
Druhá půle začala šancí hostí. Ve 47.minutě Dubský reflexivním zákrokem zlikvidoval gólovou příležitost hráčů Holic.Pak se chvíli hrálo bez většího vzruchu před oběma brankami. Hra však byla oboustranně vyrovnaná. Až v 65.minutě po krásné kombinaci našich hráčů prudce pálil Benák, gólman Holic jeho ránu reflexivně jen vyrazil, rovnou však opět k témuž našemu hráči, ten opět střílel, ale gólman stačil jeho gólový pokus zlikvidovat v poslední chvíli až na brankové čáře. A z protiútoku se potvrdilo staré známé, ale jak je vidět stále platné pravidlo „nedáš-dostaneš“. V našem vápně se po rychlém brejku uvolnil hostující útočník a zvýšil na 1:3. V 68.minutě předvedli hosté hezkou kombinaci, na jejímž konci byla hlavička, která naši branku naštěstí těsně minula. Za minutu však přišla další chyba naší obrany a hosté přidali 4.gól – 1:4. V 81.minutě přišel další faul našich ve vlastním vápně a následovala druhá penalta v zápase proti nám (také jasná). Tu hostující hráč proměnil a už to bylo hrozivých 1:5. Naši se s tímto stavem nechtěli smířit. V 83.minutě prudce pálil stoper M.Slavík, ale ještě před brankářem stačil tuto povedenou ránu vykopnout bek hostí. V 85.minutě vyrobila jednu z mála chyb obrana Holic, k míči se dostal střídající Kolář a upravil na konečných 2:5. Průběhu zápasu výsledek neodpovídá, ale na to se historie ptát nebude. V poli naprosto vyrovnaný zápas rozhodlo jednoznačně daleko lepší proměňování šancí u hostů a rozdíl byl viditelný i ve hře obran. Snad se naši dorostenci příště zase zvednou.