Mistrovsky : Slatiňany - Heřmanův Městec

Mistrovsky : Slatiňany - Heřmanův Městec  7:1(1:1)

Rozhodčí :  hlavní Teplý st., asistenti Starý a Teplý ml.

Branky : Zeman 2,Mihulka 2 (1 z pok.kopu),Pokorný,Sotona,J.Slavík - Peter

Žluté karty : 0:2

Diváci : asi 30

Sestava :  Augustin, Kovařík (59.Zeman), Sýkora, Mihulka, Kudrnka, Morávek (53.Marzak), Drahý, Pokorný, Sotona, Benák,  J.Slavík

Hlavně asi vítr a zima způsobily tentokrát velmi slabou návštěvu. Naši byli podle postavení v tabulce favoritem, ale jako první zahrozil soupeř. Ve 4.minutě odcentroval z pravého křídla jejich útočník, našel přesně hlavu svého spoluhráče na malém vápně a ta trefila břevno Augustinovy svatyně! Hned z protiútoku zakončoval po příhře Sotony z levé strany ve skluzu z malého vápna Pokorný - bohužel vedle levé tyče. V 18.minutě J.Slavík dobře uvolnil právě Pokorného a ten  sám před gólmanem zakončil přesně – 1:0. Dokázal tak (a pak i v dalším průběhu zápasu), že za půl roku v USA nic neztratil ze své chuti střílet góly. I další gólovou šanci měli naši. Ve 31.minutě běžel Morávek zprava sám na brankáře, jenže vystřelil jen do něj. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme k poločasové přestávce s jednogólovým náskokem, přišla 44.minuta a v ní gól v naší síti. Z trestného kopu z hranice velkého vápna se přesně trefil hostující Peter – 1:1, když Augustin asi neviděl přes zeď a ani nezareagoval. Takže po první pětačtyřicetiminutovce byl nerozhodný stav.
Po půlce se však děly věci. V 51.minutě Mihulka skvostným pasem vysunul J.Slavíka, ten utekl bekům, ve vápně byl faulován a nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu s přehledem rutinérsky proměnil Mihulka – 2:1. V 58.minutě uvolnil Marzak Sotonu, jenž sám před gólmanem zakončil bezchybně – 3:1. Naše převaha narůstala a v závěrečné čtvrthodině se hosté úplně rozsypali a stačili chytnout pořádný příděl. V 74.minutě na půlce zabojoval Pokorný, následně pohotově poslal míč na J.Slavíka a ten z 20 m elegantním dloubáčkem ala Poborský přeloboval gólmana hostí – 4:1. Za minutu nato byl Slavík v další šanci, ale tentokrát vystřelil po zemi a vedle pravé tyče. V 77.minutě postupoval  sám na brankáře Pokorný. Gólman hostů jeho střelu sice vyrazil, jenže balón šel přesně k nohám Zemana a ten jej poslal z malého vápna do sítě poloprázdné brány - 5:1. V 80.minutě nebyl Benákovi uznán gól pro domnělý ofsajd, ale to nám už tolik nevadilo. Snad jen střelci… Naštěstí chuť našich hráčů směrem dopředu byla do konce zápasu stále velká a ještě přinesla sladké ovoce v podobě dvou branek v poslední desetiminutovce. V 82.minutě poslal Mihulka skvostný pas na J.Slavíka na pravou stranu, náš útočník odcentroval přesně na Zemana, který skóroval nezadržitelně hlavou - 6:1. V 85.minutě vyzrál ve středovém kruhu zkušený Mihulka na ofsajd-systém obrany hostů, místo přihrávky někomu ze spoluhráčů stojících v ofsajdu šel sám, dostal se až před gólmana a s přehledem rutinéra navýšil stav na 7:1. Ke korekci tohoto pro hosty dost deprimujícího nepříznivého stavu mohlo dojít v 87.minutě. Po trestném kopu soupeře fauloval na malém vápně Sotona zakončujícího hráče hostí a sudí proti nám nařídil pokutový kop. Jenže ten poslal hostující exekutor Dostál jen do pravé tyče! Odtud se míč odrazil do pole a hrálo se dál. Ale už ne dlouho, hlavní sudí zápas už brzy ukončil. Naše jednoznačná výhra se zrodila sice až po přestávce, ale stála za to. V okresním přeboru se o 6 gólů nevyhrává každý den. Je jen škoda, že takto gólově plodný zápas a naši nakonec doslova jednoznačnou výhru viděla tak malá návštěva.