Mistrovsky : Slatiňany - Choceň 1:3 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Pokorný, asistenti laici od obou celků

Branka : Čapek

Žluté karty : 1:1 (Janoušek)

Sestava:  Dubský, Pytlík, Janoušek, D.Slavík, Rulík, Vích, Dalecký, Táborský, Opavský, Čapek, Spilka (46.Venzara).

Po „divoké“ prohře v Přelouči (5:4) nastoupil náš dorost proti Chocni opět jako papírově slabší celek. A hosté se minimálně v první půli jako favorit chovali. Celý první poločas byli lepší, čehož důkazem bylo i to, že naši hráči v první pětačtyřicetiminutovce vůbec nevystřelili na hostující bránu mezi 3 tyče. Naopak Choceň se ujala vedení už v 6.minutě. Po dlouhém pasu si za naši obranu zaběhl útočník soupeře a poslal hosty do vedení 0:1. Chvíli poté nám zatrnulo, když Dubskému se nepovedl odkop po malé domů, situaci však vzápětí zachránil obětavým pádem na zem a chycením míče. I nadále se pak hrálo pod taktovkou protivníka, který byl pro naši bránu stále nebezpečný. V 18.minutě po rohovém kopu prudce hlavičkoval hráč Chocně, Dubský míč reflexivně vyrazil a chytil i následnou střelu hostů z dorážky. Ve 25.minutě utekl hráč Chocně od půlky hřiště naší obraně, dostal se až do vápna a vystřelil z 15 metrů. Naštěstí jeho rána lízala pravou tyč z vnějšku… Ve 28.minutě měl soupeř další velkou šanci. Zaútočil přes naši levou stranu a nás od gólu v hodině dvanácté zachránila naše obrana včetně gólmana. V závěrečné čtvrthodině první půle už se nic podstatného neudálo, a tak poločas skončil těsným vedením Chocně 0:1.

Po změně stran nastoupili naši jako vyměnění či pokropení živou vodou. Odvážně se mnohem častěji pouštěli do presinku i útočení a začalo to nést ovoce. Ve 47.minutě vystihl špatnou přihrávku hostujících beků Táborský, narazil si před vápnem s Daleckým a vypálil. Jeho střela z velkého vápna šla po zemi k pravé tyči, gólman hostí tam však byl včas a ránu vyrazil. Ve 48.minutě se dostal do obrovské šance Dalecký, byl sám před gólmanem, ten však jeho střelu reflexivně vyrazil na roh. Vyrovnávajícího gólu jsme se však přece jen dočkali. Byť byl velmi laciný, platil samozřejmě jako nějaká rána do šibenice. Ve 49.minutě Čapek centroval téměř od brankové čáry těsně u rohového praporku a míč k překvapení všech skončil za zády v té době hrubě chybujícího brankáře hostí – 1:1! Soupeř pak sice dal v 51.minutě gól, ale ze správně mávaného a také odpískaného ofsajdu. V 63.minutě předvedli hezkou akci Dalecký s Čapkem, ale druhý jmenovaný pálil z velkého vápna sám před gólmanem pánubohu do oken… V 68.minutě však přišla pro nás za hezkého počasí sprcha. Hosté skórovali po přesně zahraném rohovém kopu a prudké hlavičce jejich hráče, proti které byl Dubský bezmocný – 1:2. V 76.minutě se po pasu za naši obranu dostal do veliké šance hostující útočník, který se v této příležitosti sice ukopl, ale tímto nepovedeným pokusem přeloboval asi nechtěně i vyběhnuvšího Dubského a míč skončil v naší síti - 1:3. Podobná situace se opakovala před naší bránou i v 84.minutě. Za naši obranu se opět dostal hráč soupeře, šel sám na Dubského, překonal jej, ale naštěstí pro nás trefil levou tyč jeho brány. Takže zápas skončil naší prohrou o 2 góly. I přes tuto porážku zaslouží náš celek pochvalu za razantní zlepšení své hry ve druhém poločase.