Mistrovsky : Slatiňany - Choceň  1:3 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Lukášek, asistenti laici od obou celků

Branka : Čapek

Žluté karty : 5:1 (Myška 2x,Rulík,Táborský,Tajzler)

Červené karty : 1:0 (Myška po 2.ŽK v 61.min.)

Sestava:  Dubský, Rulík, Chalupník, Tajzler, Benák, Čihák (78.Janoušek), Táborský, Myška, Řeháček, Čapek, Slavík (46.Kolář).

Hosté se hned od začátku zápas ujali taktovky hry. Lépe kombinovali, málo kazili a měli tudíž převahu. Do první šance se však dostali až ve 23.minutě, ale gólovou hlavičku výtečně vyrazil Dubský a dorážka soupeřova útočníka pak šla jen do boční sítě. Ve 29.minutě měl protivník ještě větší šanci. Útočník hostí běžel sám na Dubského, jenže ten mu střelu srazil na roh! Po něm však naši neodvrátili centr dál než na velké vápno, odkud po zemi vypálil hráč hostí a trefil se k pravé tyči, když Dubskému prošel míč na kluzkém terénu nešťastně pod tělem – 0:1. Naši se vzpamatovali z tlaku soupeře až na posledních 7 minut první půle. Ve 38.minutě vystihl Řeháček malou domů hostujícího beka, obešel i vybíhajícího gólmana, jenže pak si místo střely pravačkou do prázdné brány přehazoval ještě míč na levačku a vracející se bek hostí mu míč ve skluzu srazil. Ve 41.minutě se do šance dostával Čihák, ale brankář Chocně mu snížil střelecký úhel a míč dokázal vyrazit. Do kabin jsme tak šli s jednobrankovým mankem.
Po obrátce se do první šance dostali hosté, a to hned ve 46.minutě. Ale jejich hráč překopl neuvěřitelně z malého vápna naši prázdnou bránu! A byli za to potrestáni. Ve 48.minutě si na dlouhý nákop za beky naběhl Čapek, obešel vyběhnuvšího brankáře a poslal míč z úhlu do opuštěné brány – 1:1. V té chvíli se zdálo, že bychom si z tohoto mače mohli odnést nějaký ten bod. Jenže hosté nás dokázali vyvést z omylu. V 53.minutě ještě jejich hráč neuspěl proti Dubskému, který chytil jeho nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu a následně i gólovou dorážku nohou z bezprostřední blízkosti. Ale naši toto varování zřejmě nevzali vážně a v 55.minutě už zase prohrávali. Po zaváhání Rulíka při odkopu se hbitější hostující útočník zmocnil míče, odcentroval před bránu a tam do naší prázdné brány bez problémů přesně zakončil jeho spoluhráč – 1:2. V 61.minutě pak přišlo osudné a chybné vyloučení Myšky po 2.ŽK, když tu druhou dostal za mírné posunutí míče při trestném kopu. Kdo ví, jestli to vůbec v pravidlech je, že se po tomto „prohřešku“ dává ŽK. Pro našeho záložníka to byla bohužel v zápase už druhá a musel předčasně, byť podle nás nezaslouženě, pod sprchy. Zápas jsme proto půlhodinu dohrávali v deseti (a chvíli při zranění Řeháčka jsme hráli dokonce v 9 lidech). V 62.minutě měli hosté další gólovku, ale nás opět zachránil fantastickým zákrokem Dubský v bráně. V 68.minutě však byl i on bezmocný, když po nákopu za naši obranu si naběhl před bránu útočník hostí a křížnou střelou po zemi z levé strany překonal našeho brankáře – 1:3. Tím byl zápas definitivně rozhodnut. V 73.minutě měl protivník ještě další vyloženou šanci, ale jejich útočník z desítky přestřelil. V 75.minutě se povedl brejk našemu Čapkovi, ale střelu mu stačil zblokovat vracející se bek. Pak měli ještě jednu příležitost ke gólu hosté (v 79.minutě), ale neproměnili ji. Přesto skončil zápas jejich výhrou o dva góly – nutno objektivně konstatovat, že zaslouženou. Na kdyby se sice ve fotbale nehraje, ale kdyby sudí nesmyslně nevyloučil Myšku, mohli jsme třeba se zápasem ještě něco udělat. Ale takový už je fotbal….