Mistrovsky : Slatiňany - Česká Třebová  5:0 (1:0)

Rozhodčí : hlavní Rázek, asistenti laici od obou celků

Branky : Benák a Čapek po 2,Myška

Žluté karty : 0:1

Sestava:  Dubský, Venzara, Chalupník, M.Slavík, Janoušek, Boháč (84.D.Slavík), Myška (73.Rulík), Táborský, Tajzler (51.Čapek), Benák, Řeháček

Náš dorost po smolné prohře v dohrávce s Litomyšlí hostil 1.celek tabulky. A tak jsme čekali problémy. Jenže nekonaly se, protože naši hráči se vytáhli, naprosto po zásluze vysoko vyhráli po asi nejlepším výkonu jara a nakonec i sesadili hosty z čela tabulky! Proti zdatnému soupeři jsme nastoupili v asi nejsilnější možné sestavě. Po oboustranně opatrné úvodní dvacetiminutovce zahrozili jako první naši. Ve 21.minutě po trestném kopu Myšky se objevil v obrovské šanci na malém vápně Boháč, jenže bek soupeře mu střelu stačil srazit nad bránu. Po následném rohovém kopu, prováděném Myškou, se míč dostal opět k tomuto našemu hráči, ten obešel 2 protihráče, u vzdálenější tyče našel centrem Benáka a ten nás hlavou z malého vápna dostal do vedení 1:0. Bylo to vyústění naší mírné převahy v úvodu zápasu. Hosté se poprvé vážněji ozvali ve 25.minutě. Po centru z trestného kopu prudce hlavičkoval trestuhodně neobsazený hráč České Třebové z malého vápna – naštěstí pro nás jen do břevna! Pak začali hrát aktivněji pro změnu hosté, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali. Naopak ve 45.minutě po příhře Benáka zpracoval zády k bráně na velkém vápně míč Myška, z otočky pohotově vypálil, ale bohužel těsně vedle. Přesto akce sklidila potlesk přihlížejících diváků.

Po obrátce začali opět lépe naši. Ve 48.minutě dostal pas Boháč, gólman hostí proti němu vyběhl, náš pravý záložník mu udělal rychlou kličku, přihrál dotazu na Benáka a ten už dával do prázdné – 2:0. V 55.minutě běžel sám na gólmana střídající Čapek, ale trefil se jen do něj. Odražený míč pak do prázdné brány už neposlal z 20 metrů Benák, který tak byl blízko hattricku. V 59.minutě vyrobil hrubou chybu hostující brankář, který ztratil míč po malé domů. Toho využil Myška, jenž se zmocnil míče a poslal jej do prázdné brány – 3:0. V 63.minutě se do velké šance dostal před bránou hostů Benák, jenže nezorientoval se dobře a místo střely jen špatně přihrál. Za minutu poté už jsme se ale radovali z gólu. Přetažený centr Venzary z pravé strany přesně našel Čapka a ten sám před gólmanem z voleje zvýšil už na 4:0.  V 67.minutě přišel pro změnu z pravé strany centr výtečně hrajícího stopera Chalupníka, na který si nabíhal Čapek tísněný bekem soupeře a od tohoto dua se míč odrazil za záda bezmocného gólmana hostí – 5:0. Nebylo přesně vidět, kdo z nich poslal míč do sítě, ale dle zápisu sudího v IS FAČR je Čapek, tak gól připíšeme jemu. V 71.minutě po trestném kopu Myšky byli těsně po sobě v šanci Boháč, Benák a po něm Táborský, ale nic z toho. O minutu později ztratil míč před naším vápnem Janoušek, ale útočník hostí sám před Dubským vystřelil jen do boční sítě. V 88.minutě po rohu soupeře hlavičkoval jejich hráč pod břevno, Dubský však vyškrábl míč na roh. Zrodila se tak naše nečekaně vysoká a cenná výhra, velmi překvapivá. Ale naprosto zasloužená.