Mistrovsky : Slatiňany B - Svratouch  3:0 (1:0)

Rozhodčí :  hlavní Svatoň, asistenti Kovárník a Olajos

Branky : Koblasa,Kopecký (pok.kop),J.Slavík

Žluté karty : 1:2 (Uher)

Diváci : asi 100, většina ze Svratouchu

Sestava :  Uher (46.Chvojka), Kovařík (67.Marzak), Zeman,Sýkora, Kudrnka, Sotona, Trňák (61.Benák), Drahý, Koblasa (64.M.Slavík), J.Slavík, Morávek (46.Kopecký)

Po vysoké výhře v tonoucích Rosicích nastoupila tentokrát naše rezerva doma proti celku, netajícímu se před sezónou postupovými ambicemi a obsazujícímu zatím v tabulce 3.místo. S celkem hostí přijelo množství fanoušků, a tak byl stadion na okresní přebor slušně zaplněn. Po oboustranně opatrném úvodu jako první zahrozili naši. V 17.minutě centr J.Slavíka z pravé strany sice minul ve skluzu Koblasa, ale míč se dostal na zadní tyč, kde stál zapomenutý Morávek, jenže ten ze 2 metrů netrefil bránu. Ve 20.minutě přišel dlouhý nákop za naši obranu, proti útočníkovi Svratouchu dost nesmyslně vyběhl daleko za vápno náš gólman Uher, fauloval jej a pak byl rád, že dostal „pouze“ ŽK – klidně to mohla být i červená… Trestný kop z 30 metrů, prudce a přesně kopnutý hostujícím kapitánem Pavlíkem, však Uher výtečně vyrazil a odčinil tak svou chybu před faulem. Dorážka hostujícího hráče z malého vápna mířila naštěstí pro nás vedle brány. Ve 32.minutě utekl po levé straně Drahý, přesně po zemi odcentroval na vzdálenější tyč, tam byl úplně volný Sotona, jenže ten ze 2 metrů netrefil odkrytou bránu! První gól zápasu tak padl až ve 35.minutě. Centr Zemana jeden z beků hostí odvrátil hlavou jen ke Koblasovi, který se z voleje opřel do míče a byť trochu z optimálního úhlu, trefil se pro gólmana ze 14 metrů nechytatelně – 1:0.

Po změně stran už byli naši jasně lepší. Hosté měli ve druhé pětačtyřicetiminutovce snad jedinou šanci. Naopak naši hned několik a přidali další 2 góly. Ten první v 55.minutě. Sotonovu povedenou ránu z 20 metrů brankář soupeře jen vyrazil a dobíhající Kopecký byl podle hlavního sudího při pokusu o dorážku faulován. Sudí pískl proti hostům asi dost přísnou penaltu a tu s jistotou proměnil Kopecký-2:0. V 70.minutě vyboxoval Chvojka centr hostí z trestného kopu jen těsně za velké vápno, odkud pohotově vracel míč do brány jeden z hráčů soupeře. Balón sice směřoval do sítě, ale v poslední chvíli jej asi metr před brankovou čarou vyhlavičkoval vracející se Kudrnka a zachránil nás tak od snížení náskoku! V 75.minutě hodil dlouhý aut Benák, Sýkora posílal míč po zemi před bránu a tam jej trefil ve skluzu z malého vápna J.Slavík – 3:0. V 83.minutě přesný centr Sýkory našel hlavu Sotony, ale ten úplně volný z malého vápna poslal míč jen do náruče gólmana. V 89.minutě uvolnil Zeman J.Slavíka, ten se dostal za obranu, dloubl míč nad padajícím gólmanem, jenže balón letěl vedle opuštěné brány. Přesto naši vyhráli zaslouženě, k soupeři se v tabulce přiblížili a nebýt nečekané prohry doma před 14 dny s Křižanovicemi, už jsme byli v první trojce…