Mistrovsky : Slatiňany B - Krouna  5:1 (2:1)

Rozhodčí :  hlavní Čad, asistenti Robovský a Kovárník

Branky : J.Slavík 2, Trňák, Sotona, Lištván

Žluté karty : 0:0

Diváci : asi 50

Sestava :  Uher, Beneš (66.M.Slavík), Málek (63.Zeman), Malý, Sýkora (63.min.Sotona), Hanuš, Trňák, Drahý (56.Mikan), Lištván, Kopecký, J.Slavík (66.Morávek)

Zápas měl být podle postavení obou celků jasnou záležitostí naší rezervy. Naši hráli také v útočném rozestavení – jen na 3 beky, s pětičlennou zálohou a se dvěma útočníky. Jasná záležitost to byla, ale dlouho jen herně a nikoliv gólově. Naši hned od začátku zatlačili soupeře na jeho polovinu a odehráli tam skoro celé utkání. Soupeř se za půlku dostával pouze velmi sporadicky. Ve 13.minutě z našeho tlaku rezultovala rána Trňáka pod břevno z 23 metrů, ale šla přímo na gólmana a ten ji vyrazil. Po něm pálil z 25 metrů po zemi Hanuš, ale gólman hostí opět ránu vyrazil. V 18.minutě centr Sýkory z pravé strany lízl hlavou J.Slavík, míč proletěl na Kopeckého, jenže ten hlavou z malého vápna přestřelil prázdnou bránu. Naše velká územní převaha pokračovala, ale gólu jsme se nemohli dočkat. Až ve 30.minutě po centru Lištvána a chybě stopera Krouny skóroval J.Slavík – 1:0. Ve 33.minutě pálil z otočky z velkého vápna po zemi Kopecký, brankář soupeře však jeho ránu vykopl reflexivně nohou. Ve 35.minutě vysunul Kopecký J.Slavíka, ten šel sám na brankáře, tlačil míč ker vzdálenější tyči, ale gólman hostí ránu výtečně vyrazil. Ve 37.minutě přišel blesk z čistého nebe. Hostující hráč při prvním pobytu před naším vápnem hodil dlouhý aut až do vápna, vybíhající Uher míč minul a pro útočníka hostí už nebyl problém poslat míč prakticky do prázdné brány – 1:1. Naštěstí naši si ještě do poločasu vzali vedení zpět. Nejprve sice ve 38.minutě úplně volný Sýkora hlavičkoval z malého vápna nad bránu, ale ve 43.minutě to přišlo. K samostatnému průniku se rozběhl Lištván, z velkého vápna napálil míč do levé tyče, odkud se míč odrazil zpět daleko do pole. Z 25 metrů se však do balónu opřel Trňák a napálil jen nechytatelně z voleje přímo do levé šibenice – 2:1. Krásný gól, kterým se náš záložník střelou „země-vzduch“ rozpomněl na své bývalé povedené střelecké úspěchy ze střední a větší vzdálenosti v dřívějších časech.

Po přestávce měla hra podobný průběh. Naši útočili, hosté obětavě a zodpovědně bránili. V 50.minutě nám nebyl zřejmě neoprávněně uznán regulérní gól Kopeckého pro údajný předchozí faul Sýkory, který viděl jen asi hlavní sudí… V 54.minutě Benešova rána po zemi z 20 metrů jen těsně lízala pravou tyč – bohužel pro nás z vnějšku. V 58.minutě využil chyby v rozehrávce beků hostí pohotový J.Slavík, který přehodil gólmana a navýšil naše vedení na dvoubrankové – 3:1. V 64.minutě našel Hanuš přesným pasem Kopeckého, ten si míč dobře zpracoval do běhu, dostal se za beky a šel sám na gólmana. Jenže pak jej z 10 metrů trefil. V 68.minutě jsme viděli ojedinělý brejk hostí a hned z toho byla vyložená šance. Naštěstí úplně volný útočník soupeře sám před Uhrem vystřelil z malého vápna vedle! V 78.minutě trestný kop Kopeckého brankář hostů jen vyrazil před sebe a dobíhající Sotona ze 2 metrů poslal míč do sítě – 4:1. O minutu později se do šance dostal Morávek, ale z 8 metrů trefil jen vracejícího se beka. V 81.minutě uvolnil Hanuš Kopeckého, ten obešel i gólmana a posílal míč do prázdné brány. Jenže tam se objevil v hodině dvanácté ještě jeden z beků soupeře a míč směřující do sítě ještě stačil vykopnout prakticky z brankové čáry. Pak v 82. a 84.minutě Kopecký dvakrát po sobě z trestných kopů z výhodné pozice ze vzdálenosti zhruba 20 metrů těsně minul bránu. Poslední gól padl v 89.minutě zápasu. Přímočará akce středem hřiště po ose Trňák-Mikan-Lištván skončila gólem posledně jmenovaného - 5:1. V 90.minutě ještě Morávek trefil střelou z 20 metrů levou tyč a byl konec. Naši vyhráli naprosto zaslouženě, soupeř však nám svou dobře organizovanou obranou dělal dlouhou dobu starosti i přes naši znatelnou herní převahu.