Mistrovsky : Slatiňany B - Křižanovice  2:4 (1:1)

Rozhodčí :  hlavní Ďuriš, asistenti Kudyn a Pokorný

Branky : J.Slavík,Morávek

Žluté karty : 2:5 (Kovařík, Uher)

Diváci : asi 60

Sestava :  Uher, Kovařík, Zeman, M.Slavík (46.Beneš), Kudrnka, Mikan (46.Benák), Drahý, Sýkora, Sotona, J.Slavík, Morávek

Při příznivé konstelaci výsledků ostatních týmů v okresním přeboru v prvních dvou jarních kolech mělo naše béčko v případě výhry nad Křižanovicemi šanci poskočit do čelní skupiny celků tabulky. Bohužel se tomu tak nestalo. A přitom zpočátku to na naši prohru vůbec nevypadalo. Už ve 2.minutě Sotona našel centrem z levé strany Drahého a ten z velkého vápna trefil pravou tyč! Pak nám v 7.minutě nebyl uznán zřejmě regulérní gól Morávka pro ofsajd, který asi nebyl… V 11.minutě ťukes Sýkory s J.Slavíkem skončil faulem hostujícího gólmana na pronikajícího Slavíka a proti hostům byl odpískán pokutový kop. Jenže J.Slavíkovi střelu z penaltové značky gólman hostů Švadlenka vyrazil! Potvrdilo se tak dost často platné pravidlo, že faulovaný hráč by kopat penaltu neměl. A navíc zanedlouho se potvrdilo další známé pravidlo – a sice „nedáš-dostaneš“. Ve 21.minutě M.Slavíkovi zblokoval přihrávku dotírající útočník hostí, našel svého spoluhráče Pecinu a ten z malého vápna překonal bezmocného Uhra v naší bráně – 0:1. Bylo to poté, co se soupeř poprvé vážněji podíval na naši polovinu hřiště. Naše gólová odpověď naštěstí na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 26.minutě našel Mikan J.Slavíka, ten obešel svého strážce a křížnou ranou z 10 metrů trefil skoro přesně protější šibenici – 1:1. Odčinil tak alespoň částečně neproměněnou penaltu. Jenže do poločasu už se ani jedno z mužstev do žádné šance nedostalo, a tak šly oba celky do kabin k poločasové přestávce za nerozhodného stavu.
První gólovou šanci po změně stran měli opět naši. V 56.minutě Sýkora uvolnil J.Slavíka, ten už mohl střílet, ale dostal se do velkého úhlu, a tak zpětnou přihrávkou oslovil Drahého, jenže ten z 10 metrů netrefil z výhodné pozice bránu! V 60.minutě nakrátko rozehraný trestný kop ze 30 metrů pálil pod břevno J.Slavík, jenže střela šla doprostřed brány na gólmana a ten ji stačil vyrazit. V 62.minutě nám (tentokrát asi správně) nebyl pro ofsajd uznán gól Morávka. Jenže v 69.minutě začala naše pohroma. Trestný kop hostí z boku velkého vápna posadil jeho exekutor přímo na hlavu O.Pilaře a bylo to 1:2. V 75.minutě se vůbec nevyznamenala naše obrana, když hostující hráče nechala střílet dokonce 3x za sebou! První dvě rány ještě Uher vyrazil, ale na třetí už byl krátký, i když ji tečoval (ale jen do sítě) - 1:3. Úspěšným autorem této třetí rány byl Žák. A aby toho nebylo málo, v 77.minutě  šli 3 hostující hráči (!!) na našeho gólmana. Ten v pádu fauloval a nařízenou penaltu proměnil opět Žák – 1:4. Během 8 minut jsme dostali 3 góly a o výsledku bylo rozhodnuto. Kosmeticky jsme sice ještě upravili na 2:4 v 84.minutě, ale to bylo přirozeně málo. Bylo to po ráně Beneše z 20 metrů, kterou gólman jen vyrazil a dobíhající Morávek poslal míč do sítě – 2:4. To však bylo z naší strany vše – zrodil se tedy překvapivý výsledek, který naši rezervu ponechal na 26 bodech. Škoda. Jak bylo v úvodu referátu řečeno, mohli jsme být výše.