Mistrovsky : Slatiňany B - Kameničky  5:1 (1:0)

Rozhodčí :  hlavní Kadeřávek, asistenti Morávek a Dibelková

Branky : Kopecký  a Beneš po 2, Kápička - Horák

Žluté karty : 0:1

Diváci : asi 70

Sestava :  Uher, Chalupník, M.Slavík, Zeman, Kudrnka (51.Morávek), Kápička, Sýkora, Hanuš (46.Drahý), Sotona, Beneš, Kopecký

Naše rezerva byla v zápase proti předposlednímu celku tabulky jasným favoritem. Svou roli nakonec splnila, ale zejména v první půli soupeře dost podcenila. Hosté navíc prvních dvacet minut hráli jen v deseti, mužstvo doplnili jedenáctým hráčem až pak. My jsme se dlouho gólově nemohli prosadit, i když šance byly – a mnohé z nich vyložené. Ve 12.minutě se po dlouhém autu Kápičky dostal do příležitosti Hanuš, ale ani nadvakrát brankáře Kameniček nepřekonal. Ve 23.minutě prošel hezky po levé straně Beneš, ale na střelu už byl dost z úhlu, i když hluboko uvnitř vápna. Ve 24.minutě uvolnil Hanuš mezi stopery Sotonu, jenž mohl jít sám na bránu. Jenže to by se musel včas rozběhnout. Ve 27.minutě utekl po pravé strany Kápička, naservíroval balón Benešovi a ten už s gólovým zakončením neměl problém – 1:0. Ve 29.minutě prudce a přesně pálil z 25 metrů bez přípravy Beneš, ale jeho pohotovou ránu gólman soupeře stačil vyboxovat. Ve 31.minutě vysunul Hanuš Kopeckého, ten si před vápnem narazil s Benešem a běžel sám na brankáře. Jenže ten jeho střelecký pokus zbrzdil tak, že jeden z beků hostí stačil za překonaným gólmanem vykopnout míč z brankové čáry do bezpečí. Ve 34.minutě pláchl po levé straně Beneš, předložil míč ideálně osamocenému Sotonovi, ale ten z 10 metrů vysoko překopl bránu. Ve 37.minutě po Kápičkově rohu pálil pohotově Beneš, ale hradbu těl neprostřelil. Ve 41.minutě po odraženém míči šel sám na gólmana Sotona, avšak vystřelil vedle. A tak jsme do kabin šli k poločasové přestávce jen s hubeným jednobrankovým náskokem.

Druhá půle začala nečekaně. Hned ve 46.minutě hostující bek nakopl dlouhý balón za naši obranu, která situaci trochu podcenila a hned z toho byla vyložená šance. Naštěstí Uher pádem pod nohy na něj postupujícího útočníka zabránil vyrovnání. To naše hráče přece jen nakoplo a ve 48.minutě své vedení navýšili. Gól padl po utěšené kombinaci Sýkora-Kopecký-Beneš-Kopecký, když perfektně zakončil posledně jmenovaný – 2:0. A od té chvíle už bylo vše brankově jasné. V 51.minutě uvolnil Beneš Drahého, který byl na desítce sám před gólmanem, ale trefil se jen do něj. V 54.minutě odcentroval Kápička až na vzdálenější tyč, kde se míče zmocnil Kopecký, navezl si balón před střed brány na střelu a z velkého vápna se trefil přesně k levé tyči – 3:0. V 58.minutě zavezl Beneš míč od půlky hřiště až před vápno, odkud vystřelil a potupil gólmana hostí „jesličkami“ – 4:0. V 65.minutě jsme však lehkomyslně přišli před vlastním vápnem o míč, kterého se zmocnil hostující hráč. Jeho ránu Uher sice vyrazil, ale jen k hostujícímu kapitánovi Horákovi a ten poslal míč do naší sítě – 4:1. Tento stav trval však jen asi 3 minuty. V 68.minutě vyslal Zeman z půlky hřiště dlouhý pas za beky hostí, kam si naběhl Kápička a z 10 metrů prostřelil brankáře soupeře – 5:1. V 69.minutě měli ještě šanci hosté, ale jejich útočník s Uhrem přestřelil i naši bránu. V 85.minutě se nám zranil Kopecký (zřejmě natažený sval), a protože jsme neměli už nikoho na střídání, dohráli jsme zápas v deseti lidech. Komplikace nám to však žádné už nepřineslo. Naše béčko tak v jediném nedělním zápase okresního přeboru vyhrálo a dostalo se tak zpět na 3.místo tabulky. Bohužel bylo ze všech slatiňanských celků jediné, komu se to podařilo. Prohrálo totiž (a dost vysoko) naše áčko ve Mšeně, oba naše dorosty (i když A-dorost „až“ na penalty) a oba týmy žáků. Nyní však v sobotu zajíždíme na horkou půdu kvalitního celku Rváčova, kterému se v poslední době dost daří.