Mistrovsky : Slatiňany B - Holetín  1:0 (1:0)

Rozhodčí : hlavní Rajs, asistenti Novotný a Kutřín

Žluté karty : 4:1 (2x Kudrnka, Hanuš, Chvojka)

Červené karty : 1:0 (55.min.Kudrnka po 2.ŽK)

Diváci : asi 50

Sestava :  Chvojka, Chalupník, Beneš, M.Slavík, Kudrnka, Kápička (88.Zeman), Sýkora, Hanuš, Lištván, Morávek (51.Sotona), Mikan

Soupeř nevyhověl naší žádosti o změně termínu na neděli a navíc byl v tabulce nad námi, takže jsme na něj měli pořádnou „pifku“. A také jsme začali náporem. V 8.minutě pohotově pálil po centru z levé strany z 10 metrů Mikan z otočky, hosty však zachránil od gólu reflexivní zákrok jejich gólmana Byrtuse. Náš tlak pokračoval i nadále, ale další šanci jsme měli až ve 31.minutě. Naši běželi v rychlém  brejku od půlky čtyři na dva, Lištván to vzal na sebe individuálně, z velkého vápna vypálil, ale brankář hostí jeho ránu vykopl nohou na roh. Ve 39.minutě se centr Kápičky dostal až ke vzdálenější tyči na Hanuše, ten  udělal kličku i gólmanovi, ale pak vystřelil nad bránu. Ve 45.minutě jsme však byli za svou převahu odměněni typickým gólem „do šatny“. A bylo to po krásné akci. Lištván přihrál krásně mezi beky do běhu Kudrnkovi, ten přesně odcentroval a Sýkora nás elegantní patičkou z malého vápna dostal do vedení 1:0. Za první poločas zaslouženě.

I druhý poločas jsme začali dobře. Ve 47.minutě pálil Hanuš, brankář Holetína míč jen vyrazil před sebe, ale dobíhající Morávek se smekl…. Osudový okamžik pro nás přišel v 55.minutě. Kudrnka musel po 2.ŽK jít pod sprchy dřív, a tak závěrečných 35 minut jsme museli odehrát již jen v 10 lidech. Hosté pochopitelně „přiložili pod kotel“ a zatlačili náš tým na jeho polovinu. Ale my jsme kupodivu paradoxně častěji hrozili z brejků, než by hosté ze svého tlaku měli nějaké šance. Naše přeskupená obrana (Lištván přešel po vyloučení Kudrnky na jeho post levého beka, Mikan se stáhl do zálohy) hrála s přehledem a soupeře do žádné větší příležitosti nepouštěla. Právě po jednom z našich kontrů pálil v 68.minutě Hanuš, střídající Sotona jeho pokus zachytil ve výhodné pozici na malém vápně, ale pak z otočky místo gólové střely na kluzkém terénu spadl. Pak z brejků střílel dvakrát náš nejčastější střelec Hanuš, ale brankář soupeře byl v obou případech na místě. Hosté měli ve 2.půli snad jen 2 šance – první z nich v 76.minutě, kdy nebezpečně z malého vápna hlavičkoval jejich hráč, naštěstí pro nás těsně vedle levé tyče Chvojkovy svatyně. A pak v 80.minutě musel vytáhnout výtečný zákrok ze svého repertoáru Chvojka, který chytil jasnou tutovku hostí a držel tak dál čisté konto. V 80.minutě našel Hanuš Sotonu, který mohl jít ze středového kruhu sám na gólmana poté, co si obhodil zadního stopera Holetína, jenže dal si míč daleko od nohy, gólman hostí pohotově vyběhl a míč odkopl do bezpečí. V 84.minutě jsme se zlobili na prakticky po celý zápas dost nepřesně pískajícího hlavního sudího. To on totiž po trestném kopu Lištvána z 20 metrů neposoudil zahrání zvednutou rukou jednoho z hostujících hráčů uvnitř pokutového území jako důvod k odpískání penalty, přestože klidně mohl… V 89.minutě ještě po rychlém samostatném brejku prakticky od středové čáry pálil z 20 metrů stoper M.Slavík, gólman hostí však stačil ránu vyrazit. Nakonec jsme tedy měli víc šancí v 10 lidech než protivník hrající kompletní. V závěru zápasu už chytaly řadu našich hráčů křeče (hlavně záložníci byli dost vyčerpaní), ale velmi cennou výhru už jsme poměrně s přehledem udrželi. Soupeře jsme touto výhrou v tabulce přeskočili a po 4 kolech se vyhříváme na lichotivém bronzovém stupínku.