Mistrovsky : Slatiňany B - Heřmanův Městec B

Mistrovsky : Slatiňany B - Heřmanův Městec B   6:1 (3:0)

Rozhodčí :  hlavní Horák, asistenti M.Šmaha a D.Šmaha

Branky : Kopecký 4, Kápička, Mikan

Žluté karty : 0:2

Diváci : asi 80

Sestava :  Chvojka, Beneš (57.Marzak), M.Slavík (52.Mikan), Zeman, Chalupník (57.Kudrnka), Sýkora, Hanuš, Trňák, Drahý (52.Sotona), Kápička (59.Morávek), Kopecký.

Naši jako favorit začali zostra. Už ve 3.minutě předběhl Kopecký stopera, šel sám na gólmana, ale trefil jej. Naši tlačili i nadále. Ve 14.minutě se však po naší chybné přihrávce do gólové šance dostal i soupeř, ale jeho hráči nakonec ve velkém přečíslení po brejku ani nevystřelili a zakončení dokonale zpackali. V 17.minutě uvolnil Trňák Kopeckého, ten běžel úplně sám na brankáře, ale z velkého vápna vysoko překopl bránu. Vedoucí gól se nám podařilo dát až ve 20.minutě. Trňák prošel přes 3 hráče, přihrál dozadu na Kopeckého a ten z malého vápna do prázdné brány nemohl nedat – 1:0. Ve 24.minutě sklepl Hanuš hlavou trestný kop Beneše na Sýkoru a ten bombou z 8 metrů rozezněl levou tyč soupeřovy brány. Odražený balón pak napálil Kápička rovnou z voleje z velkého vápna zpět na bránu. Mířil k pravé tyči, ale tam za překonaným gólmanem vykopl míč z brankové čáry jeden z beků hostí. Ve 27.minutě po naší pohledné kombinační akci pálil z 20 metrů k pravé tyči Hanuš, jenže brankář soupeře stačil míč reflexivně vykopnout v pádu nohou! Ve 30.minutě vysunul Beneš ideálně Drahého, ten běžel sám na brankáře, ale trefil se jen do něj. Druhý gól jsme přidali ve 35.minutě. Po naší hezké kombinaci se dostal až před gólmana Kápička a prostřelil jej – 2:0. Ve 39.minutě utekl Kopecký, přihrál nabíhajícímu Trňákovi, tomu ale gólovou ránu vytáhl brankář soupeře. Ve 40.minutě si Hanuš zpracoval míč na prsou, poslal do sóla Kopeckého a ten zakončil bezchybně, i když se zdálo, že pozdě – 3:0. Ve 45.minutě Hanušovu umístěnou ránu levačkou z 20 metrů k tyči opět skvěle vyrazil ochránce svatyně rezervy hostů.

Druhá půle probíhala stejně jako první v naší režii. Ve 48.minutě uvolnil Hanuš Kopeckého, který pohotově pálil z 12 metrů, gólman soupeře však opět skvěle vytáhl míč na roh. V 56.minutě však přišel blesk z čistého nebe. Sýkorovi se vůbec nepovedla přihrávka hlavou jako malá domů na  Chvojku, míč zachytil hostující Peter a ten z dálky přeloboval našeho brankáře - 3:1. Naši však nějaké pochybnosti o dalším snížení zahnali hned, protože stále hráli svou kombinační hru a protivníka přehrávali. Rodily se i další šance. V 65.minutě po příhře Trňáka utekl bekům Kopecký, gólmana sice překonal, jenže v hodině dvanácté se ještě stačil vrátit jeden z obránců soupeře a vykopl míč směřující do sítě z brankové čáry do bezpečí. O minutu později však vyslal Sotona na zteč Kopeckého, ten obešel i gólmana a do prázdné brány dával na 4:1. V 70.minutě mohli z ojedinělého protiútoku skórovat i hosté, ale jejich útočník přeloboval vyběhnuvšího Chvojku i naši bránu. V 79.minutě srazili beci hostů střelu Sotony jen ke Kopeckému a ten už na malém vápně věděl, co s míčem – 5:1. V 85.minutě prostrčil Sotona míč mezi beky na rozběhnutého Mikana a ten sám před gólmanem nezaváhal – 6:1. V 86.minutě rozehrál Trňák roh na velké vápno na Kopeckého, ten prudce vypálil, ale za překonaným gólmanem opět zabránili gólu hostující obránci těsně před brankovou čarou. Po sobotním debaklu áčka v Náchodě, prohrách A-dorostu doma s Chocní a mladších i starších žáků v neděli se Žamberkem vyhrálo o tomto víkendu alespoň naše béčko. Vysoko, naprosto jasně a zaslouženě. A mohlo to být ještě daleko více, protože spoustu tutovek nám pochytal určitě nejlepší muž v sestavě hostů – gólman Kramařík. Výhrou tak spolu s Hrochovým Týncem stále stíháme první celek tabulky Kočí. Držíme si i vysoký střelecký průměr gólů na zápas. Po 9 odehraných kolech máme průměr vstřelených branek 4,5 gólu na zápas! Teď však zajíždíme na horkou půdu 4.celku tabulky do Svratouchu.  Jak to dopadne tam?