Mistrovsky : Slatiňany B - Chroustovice  2:1 (1:1)

Rozhodčí :  hlavní Baťa, asistenti Horák a Baťová

Branky : J.Slavík, Vácha (pok.kop) - Dvořák

Žluté karty : 2:3 (Sýkora,Slavík)

Červené karty : 1:0 (22.min.Mikan)

Diváci : asi 80, většina z Chroustovic

Sestava :  Uher, Kápička, Zeman (83.Mihulka), Mikan, Kudrnka, Morávek (46.Málek), Drahý, Sýkora, Sotona (62.Marzak), Slavík (89.Kovařík), Vácha

Naši v minulém kole uštědřili dvouciferný výprask Ronovu, naopak Chroustovice doma před týdnem vysoko prohrály s Holetínem, a tak karty měly být rozdány jasně v náš prospěch. Jenže tomu tak nebylo. Možná to bylo i tím, že naši protivníka maličko podcenili – nevíme… Trochu se možná potvrdilo i přísloví, že po posvícení bývá průjem. Ve 2.minutě nás zachránil od gólu po brejku hostí jen vracející se Morávek, který ukopl míč v rozhodující chvíli už napřahujícímu útočníkovi soupeře. V následujíc minutě pak musel Uher vyrážet prudkou umístěnou ránu z velkého vápna k pravé tyči. My jsme měli první šanci v 5.minutě, když vyrobil hrubku stoper hostí, Slavík přihrál Váchovi, ale jeho ránu z velkého vápna stačil jeden z beků srazit na roh. V 10.minutě po faulu Morávka (vysoká noha zasáhla hlavu soupeřova útočníka) v našem velkém vápně nám hlavní sudí odpustil asi jasnou penaltu. Ve 13.minutě utekl všem bekům, hostí rychlý Slavík, poradil si i s na něj dotírajícím stoperem Chroustovic a s přehledem překonal gólmana – 1:0. Chvíli poté přesprintoval beky soupeře Mikan, chystal se jít už sám na brankáře, byl však hostujícím stoperem stržen za ruku či dres. Měla následovat ČK pro viníka, on však dostal jen ŽK. Ve 20.minutě pro nás přišel šok. Hostující obránce Dvořák zahrával přímý kop prakticky od půlky hřiště. Exekuce se mu moc nepovedla a míč z této dálky pomalu letěl až k našemu gólmanovi. Jenže ten místo aby míč v pohodě chytil, trošku uklouzl (možná to i trochu podcenil), balón nezachytil a ten se sotva došoural za brankovou čáru – 1:1! Ve 22.minutě hrubě chyboval náš Mikan v roli posledního hráče, útočník hostí mu vzal míč a běžel sám na Uhra. Náš hráč jej zezadu fauloval a sudí samozřejmě pískl. Jenže na rozdíl od situace z před deseti minut udělil našemu hráči ČK. Jaký rozdíl v rozhodnutí na jedné a druhé straně (ŽK)! To by být určitě nemělo. Měřit by se mělo určitě všem stejným metrem. A proto jsme dohrávali závěrečné ¾ zápasu v deseti lidech. Musíme však konstatovat, že převaha jednoho muže v poli moc (vlastně vůbec) znát nebyla. Těsně před půlí jsme mohli jít dokonce do vedení. Ve 44.minutě vysunul Vácha Slavíka, ten běžel sám na brankáře, ale před vápnem si ukopl míč daleko od nohy a bylo po šanci. A tak šla obě družstva do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran začali lépe naši hráči. Ve 47.minutě se dostal do další šance Slavík, který šel sám na brankáře, ale ten se štěstím míč vyrazil. Jenže jen na svého spoluhráče, který naneštěstí pro hosty zahrál uvnitř vápna rukou a nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu s naprostou jistotou proměnil náš nejzkušenější hráč Vácha a podruhé v zápase jsme šli do vedení – tentokrát 2:1. V 53.minutě dostal další pas Slavík, zasekávačkou se ve vápně zbavil svého strážce a pohotově levačkou ze 16 metrů vypálil. Míč bohužel pro nás skončil těsně nad břevnem. Přesto akce sklidila potlesk diváků. V 59.minutě přišel další dlouhý balón na Slavíka, ten běžel sám na gólmana, který mu však střelu srazil mimo tři tyče. Pak se hrála vyrovnaná partie, dlouho bez šancí. Až v 83.minutě roh Drahého z pravé strany zakončoval z voleje ze 7 metrů Vácha, ale trefil přímo brankáře Chroustovic. Pak už se nic nestalo. A tak nakonec naše rezerva, hrající ve  většině zápasu v deseti lidech, získala další 3 body.