21.08.2017 17:32

Převzatý referát z fcb SK Křižanovice ze zápasu s naším B týmem.

Mistrovsky : Křižanovice - Slatiňany B  4:2 (2:0)

Branky : Morávek, J. Slavík

V prvním domácím zápase nového ročníku zavítala do Křižanovic rezerva Slatiňan, která přivezla velmi mladý celek s hodně kvalitními a talentovanými fotbalisty. Od začátku utkání byla hra vyrovnaná a bylo tedy důležité, kdo se dostane do vedení. Po chybě ve středu pole vybojoval míč David Prokop, který ho posunul k Ondřeji Pilaři a ten přihrávkou za obranu vyslal na zteč Radka Kadlece, který si poradil a křižnou střelou a poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté se mohli dočkat vyrovnání, ale proti střele Mikana a dorážce Sotony se vyznamenal brankář Ondřej Smetánka.Ve 30. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když na rohový kop Marka Žáka nedosáhl Ondřej Pilař, naštěstí pro domácí za ním postavený Jan Pilař dostal míč do brány – 2:0. Do kabin se tak šlo za velmi příznivého stavu pro domácí, 2:0.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení snahy hostů vrátit se do utkání, kteří nebyly od korigování stavu příliš daleko a kolikrát stálo při domácích i štěstí. V 67. minutě přišel třetí gól domácích, když vybojoval míč Milan Pecina, následně přihrál Ondřeji Pilaři, který se kličkou zbavil posledního obránce a tvrdou křižnou střelou nedal Chvojkovi možnost zasáhnout – 3:0. O pár chvilek později to bylo znovu o dvě branky, když se po chybě domácích z rychlého brejku prosadil Morávek – 3:1. Utkání bylo definitivně rozhodnuto v 86. minutě, když se po pěkné individuální akci na dvakrát prosadil Milan Pecina. – 4:1. Hosté se ale přeci jen dočkali ještě jedné branky, a to když se trefil po zemi k tyčce J.Slavík – 4:2