Mistrovsky : Hrochův Týnec - Slatiňany B

Mistrovsky : Hrochův Týnec - Slatiňany B  1:4 (1:3)

Rozhodčí :  hlavní Bednář, asistenti Kutřín st. A Kutřín ml.

Branky : Kopecký 2, J.Slavík, Sotona

Žluté karty : 2:1 (Hanuš)

Diváci : asi 200

Sestava :  Augustin, Chalupník, M.Slavík, Mihulka (74.Marzak), Beneš (61.Zeman), Mikan (65.Morávek), Hanuš, Drahý (55.Trňák), Sotona (46.Benák), Kopecký, J.Slavík.

Utkání 1.celku tabulky (domácí), který v dosavadní soutěži ještě neprohrál, se třetím bylo vlastně skoro od počátku dost překvapivě jasnou záležitostí naší rezervy. Už ve 2.minutě se uvolnil před vápnem Hanuš a levačkou trefil přízemní ranou z 20 metrů levou tyč soupeřovy brány. Od tyče se pak balón odrazil se štěstím přímo do náruče soupeřova gólmana… Ve 12.minutě jsme měli další velkou šanci. Míč se dostal na malé vápno před Mikana, jenže ten ve vyložené šanci před středem brány zavrávolal a upadl. Ve 22.minutě se domácím povedl ojedinělý rychlý brejk od půlky, zakončený střelou z 12 metrů, Augustin však výborným zákrokem zabránil vedoucímu gólu domácích. Ve 24.minutě jsme se radovali ale my. Benešův trestný kop se dostal k Sotonovi a ten sám před gólmanem s přehledem poslal míč do sítě – 0:1. Za 5 minut nám výtečně zafungovala bratrská spolupráce na pravé straně. M.Slavík vyslal na zteč J.Slavíka, ten sběhl až do vápna a sám před gólmanem jej s přehledem přeloboval – 0:2. To však našim nestačilo. Ve 30.minutě brejk našich zakončil Kopecký z velkého vápna střelou přesně do pravé šibenice – 0:3. To už domácí lídr byl jako opařený. Z šoku se chvíli vzpamatovával, ale ve 41.minutě se přece jen gólově prosadil. Po rohovém kopu totiž nikdo z našich hráčů nedokázal odvrátit míč alespoň za velké vápno a domácí hráč poslal z 10 metrů balón do sítě – 1:3. Ve 43.minutě byl ve vápně judistickým chvatem složen hluboko uvnitř domácího velkého vápna pronikající Kopecký, jenže jasnou penaltu viděli všichni, jen ne hlavní sudí… Přesto jsme šli do kabin spokojenější my – s hezkým dvoubrankovým náskokem.

A ten jsme krátce po změně stran ještě navýšili a prakticky jsme tak rozhodli utkání. V 51.minutě rozehráli J.Slavík s Kopeckým nakrátko rohový kop z levé strany, Kopecký si navedl míč před velké vápno a přízemní střelou z 20 metrů se trefil přesně k pravé tyči – 1:4. A mohli jsme hrát v ještě větším klidu. V následujících minutách jsme měli i další  šance, z nich minimálně 3 vyložené. V 61.minutě uvolnil Hanuš rozběhnutého J.Slavíka, který ale pak sám před gólmanem poslal míč ze 13 metrů vedle levé tyče. V 64.minutě náš střední záložník Hanuš pro změnu uvolnil druhého útočníka Kopeckého, ten obešel i gólmana, ale dal si míč daleko od nohy a ten mu utekl až za brankovou čáru vedle levé tyče. V 73.minutě vysunul pro změnu Kopeckého Trňák, náš střelec dvou branek v tomto zápase běžel zase sám na brankáře, tlačil střelu k levé tyči, jenže gólman soupeře mu úmysl vystihl, ránu reflexivně vykopl nohou a náš kanonýr tak na hattrick ani v tomto případě nedosáhl. V 78.minutě zahrozil ještě soupeř. Jeho útočník pronikl do vápna, ale Augustin mu ránu z 10 metrů vyrazil na roh. Po jeho rozehrání domácí hráč vystřelil zpoza vápna a jeho spoluhráč (zřejmě z ofsajdu, ale nemávaného) tečoval střelu na pravou tyč Augustinovy svatyně. To však bylo ze strany domácích vše a naši tak dovedli tento důležitý mač vcelku s přehledem do vítězného konce. Soupeř tak poprvé utrpěl prohru v soutěži a naši jej v tabulce již přeskočili. A jsou minimálně do neděle na prvním místě okresního přeboru. A pokud Kočí nevyhraje v neděli Kameničkách, tak tam zásluhou jasně nejlepšího skóre i zůstaneme.