Mistrovsky dorost : Slatiňany A - Dolní Újezd

Mistrovsky dorost : Slatiňany A - Dolní Újezd  3:1 (2:0)

Rozhodčí : hlavní Trocha,asistenti Vojta a Lukášek

Branky : J.Slavík 2 (1 z pok.kopu) Myška (pok.kop)

Žluté karty : 0:0

Sestava: Fuxa – Rulík,Chalupník,M.Slavík,Řeháček (90.min.D.Žigmund) – J.Žigmund (70.min.Čihák),Myška,Táborský,Benák – J.Slavík,Boháč (81.min.Mrkvička).

Naši začali odvážně. Již v 1.minutě roh Myšky zakončoval hlavou Benák a hosty od gólu zachránil za překonaným brankářem odkopem míče jeden z beků Újezda,stojící na brankové čáře. V 7.minutě se v šanci objevil J.Žigmund,ale na velkém vápně mu nevyšla razance střely. V 10.minutě byl v pokutovém území hostů faulován celý zápas výborně hrající Táborský a sudí musel nařídit pokutový kop. Ten proměnil J.Slavík a šli jsme do vedení 1:0. V 16.minutě po trestném kopu hostí neudržel Fuxa míč v rukavicích a balón za ním narazil do břevna. Pak už naši beci míč odkopli do bezpečí. Ve 21.minutě po akci Boháče zakončoval z výhodné pozice na malém vápně J.Slavík,ale míč minul pravou tyč. Ve 29.minutě po centru J.Slavíka zahrál ve vlastním vápně nešikovně rukou daleko od těla stoper soupeře a musela se pískat druhá penalta. I tu jsme proměnili – konkrétně nekompromisně Myška  - a bylo to 2:0. Ve 42.minutě se do samostatného průniku pustil J.Slavík. Obešel 4 hráče soupeře,ale pak (tísněný na velkém vápně  vracejícím se bekem) už neměl moc sil k zakončení a vystřelil jen slabě. Přesto jsme šli do kabin se slibným dvoubrankovým náskokem.
Krátce po přestávce jsme měli možnost své vedení ještě navýšit. Ve 47.minutě velmi dobře provedený trestný kop Myšky z 20 metrů letěl kolem zdi přesně k tyči,ale proti gólu byl gólman hostí (věkem ještě starší žák),jenž výtečně zasáhl a ránu vyrazil. V 51.minutě nezachytil brankář soupeře náš dlouhý nákop do vápna,k míči se dostal dobíhající Benák,jenže gólman se ještě stihl vrátit dozadu a náš záložník jej z úhlu nastřelil. V 63.minutě se do první obrovské šance dostali i hosté,ale jejich úplně volný hráč z malého vápna neuvěřitelně netrefil bránu. A tak soupeř pykal. Za 2 minuty nato prošel J.Slavík přes 3 hráče,z velkého vápna vypálil a trefil se přesně k levé tyči – 3:0. V 71.minutě naše obrana se zájmem jen přihlížela,jak soupeřův hráč střílí z velkého vápna a trefuje se přesně k tyči – 3:1. Závěr jsme si už pohlídali,nic podstatnějšího se kromě obou stranného střídání už nestalo. Úroveň utkání klesla do průměru až podprůměru, ale to nám už tolik nevadilo. Dokráčeli jsme si  k zaslouženým 3 bodům a vrátili jsme tak soupeři porážku z podzimu na jeho hřišti.