SK Spartak Slatiňany - FK Pardubice B

Rozhodčí : Čapek

Starší : 0:6 (0:2)

Mladší : 0:22 (0:11)

Naši starší žáci uhráli proti vysokému favoritovi velmi čestný výsledek,když uvážíme,že pardubická rezerva má dosavadní průměr vstřelených branek na zápas deset a zatím neztratila ani bod….

Zato zápas mladších žáků bylo vraždění neviňátek. Průměrně zhruba každou třetí minutu padl do naší sítě gól. Ale na druhou stranu pardubičtí mladší žáci mají průměr vstřelených branek ze zatím sehraných zápasů ještě vyšší než jejich starší kolegové – dokonce 15! A Třemošnice od nich dostala před 14 dny ještě o gól víc než my….. My se musíme pokusit udělat první bod v mladších žácích proti hratelnějším soupeřům než byly Pardubice.

Sokol Prosetín/Holetín - SK Spartak Slatiňany

Rozhodčí : Zavřel

Starší : 5:0 (1:0)

Mladší : 6:0 (4:0)

Na hřišti v Holetíně sehráli naši starší žáci proti druhému celku tabulky vyrovnaný první poločas,po kterém ztráceli na soupeře jen jeden gól. Po změně stran už jsme na protivníka nestačili a ten nakonec v pohodě vyhrál vysokým rozdílem.

Zato zápas mladších žáků byl prakticky rozhodnut už po první půli čtyřmi góly domácích. Po změně stran přidal soupeř ještě 2 góly,a tak naši mladší žáci dostali ještě o gól víc než starší,přičemž ani jeden z našich žákovských celků tentokrát neskóroval. Snad to bude lepší příští týden v Heřmanově Městci. A to ještě ve středu 12.10. hrají naši starší žáci doma 2.kolo Poháru doma proti horkému favoritu Vysokému Mýtu.

FK Jiskra Heřmanův Městec - SK Spartak Slatiňany

Rozhodčí : Poláček

Starší : 3:2 (1:1)  Branky : Machač Jakub, Stryka Tomáš

Mladší : 3:4 (2:3)  Branky : Čonka David, Půlpán Ondřej, Preisler Jaroslav, Kubal David

V zápase starších žáků byli naši hráči mírným favoritem,ale svou roli nesplnili. Byli jsme stále o gól pozadu – dvakrát jsme sice vyrovnali,ale do třetice už se to nepodařilo. Domácí starší žáci tak získali první výhru v sezóně.

Naši mladší žáci v 8.minutě prohrávali 2:0 a vypadalo to na další prohru v řadě. Pak však naši fotbalisté zabrali,ještě do poločasu otočili skóre a ve druhé půli se nám těsnou výhru podařilo udržet. V této kategorii jsme pro změnu první výhru v sezóně získali na hřišti okresního rivaly my,radost po zápase byla oprávněná. K družstvu míří pochvala trenéra pro celý tým za bojovný výkon.

SK Spartak Slatiňany  -  ŽSK Třemošnice

Rozhodčí : Vojta

Starší : 4:0 (1:0)     Branky : Borovička Tomáš 2, Opavský Simon, Horáček Michal

Mladší : 2:5 (2:2)   Branky : Rükl Matěj, Vojáček Adam

Utkání starších žáků,hrané na kluzkém terénu,probíhalo prakticky celé v naší režii,měli jsme mnohem více ze hry.  V první půli jsme však naši převahu vyjádřili jen jedním gólem. Po přestávce už bylo vše jasné,naše výhra mohla dokonce být ještě vyšší,protože řadu šancí jsme ještě neproměnili.

Zápas mladších žáků byl v první půli herně i výsledkově vyrovnaný. Naši hráči šli brzy do vedení,hosté ale pak výsledek otročili. Ještě do přestávky se nám však podařilo vyrovnat. Ve druhé půli nás urostlejší hosté hosté přetlačili fyzicky – o tom svědčí i to,že jejich postavou nejsilnější hráč nám dal 4 góly. V našem týmu podali nejlepší výkony Bohuněk a Čonka.

SK Holice - SK Spartak Slatiňany

Rozhodčí : Říha

Starší : 3:4 (3:0)  Branky : Borovička Tomáš 4 !!!!

Mladší :   8:0 (2:0)

Poslední říjnovou neděli se uskutečnil poslední mistrovský podzimní zápas krajského přeboru žáků. Obě naše družstva dopadla rozdílně. Se staršími žáky to vypadalo po prvním poločase dost beznadějně. Prohrávali jsme totiž o 3 góly. Ale jaký obrat dokázali naši hráči po přestávce,to se hned tak nevidí. Čtyřmi góly jsme dokonale otočili výsledek a stačili tudíž o gól vyhrát! Další raritou je,že všechny naše góly dal T.Borovička a to dokonce v rozmezí pouhých 10 minut! Za to zaslouží všichni naši starší žáci velkou pochvalu a odměnou je jim to,že po podzimu se nacházíme na slušném 7.místě tabulky.

Zato s mladšími žáky to v Holicích dopadlo hůře. Do poločasu jsme se jakžtakž herně i výsledkově drželi,ale v druhé půli jsme inkasovali 6 gólů a odvezli si pořádný příděl. Po podzimu se tak krčíme na posledním místě tabulky,když nemáme ani bod. Jediná tříbodová výhra na hřišti (v Heřmanově Městci) nám byla odebrána STK vinou administrativní chyby v zápise o utkání a proměnila se tak v kontumaci v náš neprospěch…  Snad bude jaro lepší. Věřme tomu – zatím tomu vždy tak v posledních letech bylo. Máme výborné podmínky k trénování v naší hale a věříme,že hráči se na jaro dobře  připraví.